• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Malow - Mistrzostwa Polski

11.06.2021

Międzynarodowy turniej badmintona

27.05.2021

Międzynarodowy turniej badmintona

Do Marek pod Warszawą wybierają się na weekend młodzi, suwalscy badmintoniści, gdzie rozgrywany będzie

Międzynarodowy Turniej Badmintona  Badmintona Polish Open U17.

 
W Markach – Suwalski Klub Badmintona reprezentować będą: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiek, Veronika Stankevich. Szczęśliwie, już na starcie gry pojedynczej Oliwia Niedźwiedzka dostaje w prezencie walkower od Katerina Ośladilova (Czechy).
Druga z suwalskich badmintonistek Veronika Stankevich zagra swój pierwszy mecz (28.05, o godz. 16.30) z Martyna-Marija Marcinkeviciute (Litwa). Natalia Lenczewska rozpoczyna, mistrzostwa od wolnego losu, w drugim meczu, spotka się (piątek, godz. 16) z Petra Maixnerova (Czechy).
W grze pojedynczej U17 – suwalskie badmintonistki rywalizować będą wśród 64 zawodniczek takich krajów jak: Austria, Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Włochy.
W grze podwójnej dziewcząt rywalizować będzie 32 pary, a wśród debli Oliwia Niedźwiedzka/Natalia Lenczewska.
Nasza deblowa para — pierwszy mecz rozegra w piątek, o godz. 18.00 z parą Tereza Cirkowv/Katerina Koliasova (Czechy), życzymy powodzenia.
Wielka szkoda, że tej międzynarodowej rywalizacji – młodych badmintonistów nie będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji, do których się już przyzwyczailiśmy, ale będziemy starać się dostarczać informacje na bieżąco.

DWA ZŁOTE MEDALE Aleksandry Wilczewskiej

23.05.2021

DWA ZŁOTE MEDALE  Aleksandry Wilczewskiej

Suchedniów — zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.
Duży sukces odniosła podopieczna Jerzego Dołhana, suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska. Dwukrotnie odbierała medal i puchar za mistrzostwo Polski.
Pierwsze, Aleksandra Wilczewska mistrzostwo Polski zdobyła w grze podwójnej dziewcząt U13 z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce).
Finałowy mecz, chociaż trzysetowy, to przewaga w dwóch zwycięskich setach Aleksandry i Kai była widoczna.
Dziewczęta górowały, zdecydowanie w pierwszym i trzecim secie, pokonując rywalki 21-13, 21-13. Drugi set można, uznać za wpadkę przy pracy, przegrały do 15.
Mistrzostwo Polski jak najbardziej zasłużone — wielkie brawa, gratulacje dla Aleksandry i Kai.
Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze mieszanej U13. Partnerem Aleksandry był zawodnik MKS Orlicz Suchedniów — Jakub Dulemba.
Aleksandra i Jakub pokonali w finale 2:1 parę Mikołaj KRYSTEK/Maja NAUMCZYK (UKS Orbitek Straszęcin/ LKS Technik Głubczyce).
Zwycięstwo w grze mieszanej nie należało do łatwych. Pierwszy set — i walka lotka, za lotkę, końcówka seta należała jednak do Aleksandry i Jakuba, wygrali 21:19.
Set drugi to zdecydowana przewaga od początku do końca przeciwników, pary Mikołaj KRYSTEK /Maja NAUMCZYK i przegrana 13:21.
W trzecim secie od początku zaczęło się dobrze, przewaga Aleksandry i Jakuba rosła z upływem czasu, rewelacyjnie w tym secie zagrała zawodniczka SKB — Aleksandra Wilczewska, wtórował jej Jakub, ale bezlitośnie punktowała przeciwników, a to skutkowało zwycięstwem 21:14.
Suwalczanka mogła wspólnie z partnerem Jakubem Dulembą cieszyć się ze zwycięstwa i tytułu Mistrz Polski w grze mieszanej.
- Jestem dumny, z dwóch mistrzowskich tytułów Aleksandry – mówił Jerzy Dołhan. Chcę zaznaczyć, że dobrze wypadła także druga deblowa para SKB — Roksana KARASZEWSKA/Aleksandra WASILEWSKA. Dopiero w walce o ćwierćfinał musiały uznać wyższość — późniejszych mistrzyń Polski, a szkoda, bo inne losowanie i mogło być jeszcze radośniej.
Ciężko pracowały nasze dziewczęta na ten sukces, ale jak, widać, opłacało się.
Dziękuję za piękne wzruszenia, jakich dostarczyła mi Aleksandra Wilczewska podczas odbierania dwóch złotych medali mistrzostw Polski, ale obiecuję, że na tych tytułach się nie zatrzymamy. Dziekuję współtowarzyszom sukcesów Aleksandry - Kai Ziółkowskiej i Jakubowi Dulębie - byliście WSPANIALI, to dzięki Wam mogliśmy cieszyć się z mistrzowskich tytułów - DZIĘKUJĘ! 

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych o medale walczyło 170 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Cieszy nas, że dwa złote medale mistrzostw Polski przypadły badmintonistce SKB Suwałki — Aleksandrze Wilczewskiej.

Aleksandra Wilczewska w dwóch finałach

23.05.2021
BADMINTON.

Aleksandra Wilczewska (SKB Suwałki)  zagra w dwóch finałach IMPMM.

FINAŁ Debel Dziewcząt i Gra Mieszana

Start godz. 10.00 (23.05.2021 r. - niedziela)BADMINTON.
Aleksandra Wilczewska (SKB Suwałki)  zagra w dwóch finałach IMPMM.
FINAŁ Debel Dziewcząt i Gra Mieszana
Start godz. 10.00 (23.05.2021 r. - niedziela)

SKB Litpol-Malow WICEMISTRZEM POLSKI

17.05.2021

Józefosław, 16 maja 2021 r.

48. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie.

Osiemnastokrotny mistrz Polski, badmintoniści - SKB Litpol-Malow

musi zaspokoić się wicemistrzostwem

 

W rundzie zasadniczej suwalczanie pokonali wszystkich rywali, ale nie byli faworytem w finale ligi.- Kontuzja Michała Łogosza, drużyna mocno odmłodzona - hubalczycy zmobilizowali siły i ściągnęli do drużyny bardzo doświadczonych zawodników, my postawiliśmy na młodzież trenującą w Suwalskim Klubie Badminton, to będzie procentować - mówi prezes SKB Jerzy Szleszyński.W Józefosławiu więcej szans znawcy badmintona dawali zawodnikom UKS Hubal Białystok i tak się stało - po ośmiu latach ponownie Mistrzem Polski UKS Hubal Białystok, a WICEMISTRZEM POLSKI SKB Litpol-Malow Suwałki.Mecz finałowy, to horror - trwał 5,5 godziny, i przy odrobinie szczęścia, zachowania zimnej głowy mógł zakończyć się zupełnie innym wynikiem – przegraliśmy 3:4, ale naprawdę obserwując to, co działo się w Józefowie, to czapki z głów przed zawodnikami obu drużyn.Odrobinę więcej szczęścia mieli podopieczni Waldemara Grzegorzewskiego i to oni odebrali medale i Puchar MISTRZ Polski z rąk Marka Krajewskiego, prezesa PZBad.   Gratulujemy Mistrzom. Gratulujemy wicemistrzom za wspaniałe finałowe widowisko. Brązowy medal 48. Drużynowych Mistrzostw Polski zdobyła AZS UMED ŁÓDŹ.

Wicemistrzostwo Polski dla SKB Litpol-Malow zdobyli: Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Maria Ulitina, Karolina Szubert, Aleksandra Goszczyńska, Danylo Bosniuk, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Mateusz Świerczyński, Michał Sobolewski, Michał Aleksandrowicz.Sponsorem GENERALNYM drużyny ekstraligowej LITPOL-MALOW jest firma firma MALOW – Henryk Owsiejew – dziękujemy!!!

fot.© Bogdan Pieklik

Finał SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok

16.05.2021

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków
POGODNE SUWAŁKI
i
Województwo Podlaskie
POGODNE SUWAŁKI
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

SKB Litpol-Malow - ABRM Warszawa

16.05.2021

Józefosław, 16.05.2021 r. Półfinał Lotto Ekstraligi Badmintona

SKB Litpol-Malow  -  ABRM Warszawa

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków
POGODNE SUWAŁKI
i
Województwo Podlaskie
POGODNE SUWAŁKI
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny

13.05.2021
LOTTO Ekstraliga Badmintona. 48. Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Suwalczanie jadą do Józefosławia po 19. Mistrzostwo PolskiW najbliższą niedzielę (16 maja) w Józefosławiu k. Piaseczna najlepsze cztery kluby badmintonowe z rundy zasadniczej Lotto Ekstraligi rozegrają mecze półfinałowe i finał 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.

W półfinale spotkają się SKB Litpol-Malow (Suwałki) z ABRM (Warszawa) i KU AZS UM (Łódź) z UKS Hubal (Białystok), mecze rozpoczną się, o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 15.00 - zwycięzcy półfinałów rywalizować będą o tytuł ,,Drużynowy Mistrz Polski, a przegrani rozegrają mecz o medal brązowy. Suwalscy badmintoniści, trener i działacze są dobrej myśli, wierzą, że uda się obronić mistrzostwo Polski i stanąć na najwyższym podium 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.
- Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny i już z dużymi umiejętnościami, mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Suwałki.
Anastasiya Khomich, Ulyana Volska (19-latki), Karolina Szubert (20 l.), Aleksandra Goszczyńska (22 l.), Michał Sobolewski (22 l.), Michał Aleksandrowicz (17 l.) mają ambicję i chcą udowodnić, że warto na nich stawiać. Młodzież rewelacyjnie uzupełniają bardzo doświadczeni, ograni na kortach krajowych i zagranicznych: Michał Łogosz, Kamila Augustyn, Łukasz Moreń i Mateusz Świerczyński.
Dobrym i mocnym wzmocnieniem suwalskiego klubu Litpol-Malow są Ukraińcy: Danylo Bosniuk (22 lata) i Maria Ulitina (30 l.).
Nasz trener, Jurek Dołhan — potrafi połączyć i pozytywnie wykorzystać wszystkie elementy naszych młodych, ale i doświadczonych badmintonistów .
Jeśli te wszystkie elementy, o których mówię, prawidłowo będą funkcjonować, możemy być pewni, że po raz 19. Mistrzem Polski będzie Suwalski Klub Badmintona Litpol-Malow Suwałki.

Zapraszamy do śledzenia poczynań badmintonistów SKB Litpol-Malow i trzymania kciuków za podopiecznych Jerzego Dołhana.
Mecze na żywo będzie można oglądać bezpośrednio na stronie Polskiego Związku Badmintona https://pzbad.pl/
- godz. 10.00 półfinały,     - godz. 15.00 finał i mecz o trzecie miejsce.
 
fot. Albert Owsiejew

Suwalscy badmintoniści wracają na fotel lidera

04.05.2021

SKB Litpol-Malow gromi rywali

SKB Litpol-Malow - MKS Spartakus Niepołomice 6:1. SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok 5:2
Dwa pewne zwycięstwa SKB Litpol-Malow za trzy punkty i powrót na fotel lidera Lotto Ekstraligi Badmintona. W 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski suwalczanie kroczą d zwycięstwa do zwycięstwa po dziewiętnasty mistrzowski tytuł. W meczach zaległej trzeciej rundy pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. i 5:2 UKS Hubal Białystok. W meczu z Niepołomicami punkt stracił Michał Sobolewski — w grze pojedynczej, lepszy okazał się Dominik Kwinta, pokonał Michała w dwóch setach 12:15 i 7:15, i to była jedyna punktowa strata w meczu Niepołomicami. Zrehabilitował się Michał i to wielokroć w meczu z Hubalem Białystok wspólnie z Łukaszem Moreniem pokonali 2:0 (15:14 i 15:8) faworytów gry podwójnej mężczyzn, Pawła Śmiłowskiego i Adriana Dziółko. Pewne zwycięstwa zanotowały panie Maria Ulitina i Anastasiya Khomich grach pojedynczych oraz w grze podwójnej. Do zwycięskiego worka swój punkt dorzucił Mateusz Świerczyński. Punkty w rywalizacji z Hubalem Białystok stracili Michał Aleksandrowicz w rywalizacji z Adrianem Dziółko – przegrał 4:15, 4:15 oraz w grze mieszanej Łukasz Moreń/Kamila Augustyn ulegli w trzech setach 1:3 (12:15, 15:11 i 9:15) parze Paweł Śmiłowski/Natalia Perminova. Podopieczni Jerzego Dołhana są na dobrej drodze, by 16 maja w Warszawie odebrać z rąk prezesa PZBad., puchar i tytuł MISTRZ POLSKI. GRATULUJEMY!
fot.© Bogdan Pieklik
--------------------------------------------------------
Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie
linia