• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny

13.05.2021
LOTTO Ekstraliga Badmintona. 48. Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Suwalczanie jadą do Józefosławia po 19. Mistrzostwo Polski



W najbliższą niedzielę (16 maja) w Józefosławiu k. Piaseczna najlepsze cztery kluby badmintonowe z rundy zasadniczej Lotto Ekstraligi rozegrają mecze półfinałowe i finał 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.

W półfinale spotkają się SKB Litpol-Malow (Suwałki) z ABRM (Warszawa) i KU AZS UM (Łódź) z UKS Hubal (Białystok), mecze rozpoczną się, o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 15.00 - zwycięzcy półfinałów rywalizować będą o tytuł ,,Drużynowy Mistrz Polski, a przegrani rozegrają mecz o medal brązowy. Suwalscy badmintoniści, trener i działacze są dobrej myśli, wierzą, że uda się obronić mistrzostwo Polski i stanąć na najwyższym podium 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.
- Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny i już z dużymi umiejętnościami, mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Suwałki.
Anastasiya Khomich, Ulyana Volska (19-latki), Karolina Szubert (20 l.), Aleksandra Goszczyńska (22 l.), Michał Sobolewski (22 l.), Michał Aleksandrowicz (17 l.) mają ambicję i chcą udowodnić, że warto na nich stawiać. Młodzież rewelacyjnie uzupełniają bardzo doświadczeni, ograni na kortach krajowych i zagranicznych: Michał Łogosz, Kamila Augustyn, Łukasz Moreń i Mateusz Świerczyński.
Dobrym i mocnym wzmocnieniem suwalskiego klubu Litpol-Malow są Ukraińcy: Danylo Bosniuk (22 lata) i Maria Ulitina (30 l.).
Nasz trener, Jurek Dołhan — potrafi połączyć i pozytywnie wykorzystać wszystkie elementy naszych młodych, ale i doświadczonych badmintonistów .
Jeśli te wszystkie elementy, o których mówię, prawidłowo będą funkcjonować, możemy być pewni, że po raz 19. Mistrzem Polski będzie Suwalski Klub Badmintona Litpol-Malow Suwałki.

Zapraszamy do śledzenia poczynań badmintonistów SKB Litpol-Malow i trzymania kciuków za podopiecznych Jerzego Dołhana.
Mecze na żywo będzie można oglądać bezpośrednio na stronie Polskiego Związku Badmintona https://pzbad.pl/
- godz. 10.00 półfinały,     - godz. 15.00 finał i mecz o trzecie miejsce.
 
fot. Albert Owsiejew

Suwalscy badmintoniści wracają na fotel lidera

04.05.2021

SKB Litpol-Malow gromi rywali

SKB Litpol-Malow - MKS Spartakus Niepołomice 6:1. SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok 5:2
Dwa pewne zwycięstwa SKB Litpol-Malow za trzy punkty i powrót na fotel lidera Lotto Ekstraligi Badmintona. W 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski suwalczanie kroczą d zwycięstwa do zwycięstwa po dziewiętnasty mistrzowski tytuł. W meczach zaległej trzeciej rundy pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. i 5:2 UKS Hubal Białystok. W meczu z Niepołomicami punkt stracił Michał Sobolewski — w grze pojedynczej, lepszy okazał się Dominik Kwinta, pokonał Michała w dwóch setach 12:15 i 7:15, i to była jedyna punktowa strata w meczu Niepołomicami. Zrehabilitował się Michał i to wielokroć w meczu z Hubalem Białystok wspólnie z Łukaszem Moreniem pokonali 2:0 (15:14 i 15:8) faworytów gry podwójnej mężczyzn, Pawła Śmiłowskiego i Adriana Dziółko. Pewne zwycięstwa zanotowały panie Maria Ulitina i Anastasiya Khomich grach pojedynczych oraz w grze podwójnej. Do zwycięskiego worka swój punkt dorzucił Mateusz Świerczyński. Punkty w rywalizacji z Hubalem Białystok stracili Michał Aleksandrowicz w rywalizacji z Adrianem Dziółko – przegrał 4:15, 4:15 oraz w grze mieszanej Łukasz Moreń/Kamila Augustyn ulegli w trzech setach 1:3 (12:15, 15:11 i 9:15) parze Paweł Śmiłowski/Natalia Perminova. Podopieczni Jerzego Dołhana są na dobrej drodze, by 16 maja w Warszawie odebrać z rąk prezesa PZBad., puchar i tytuł MISTRZ POLSKI. GRATULUJEMY!
fot.© Bogdan Pieklik
--------------------------------------------------------
Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie

TRANSMISJA. SKB Litpol-Malow - UKS Hubal

01.05.2021

TRANSMISJA. SKB Litpol-Malow - MKS Spartakus Niepołomice

01.05.2021

Stypendia i nagrody sportowe od prezydenta

01.05.2021

Stypendia i nagrody sportowe od prezydenta. Podczas spotkania wręczono 9 stypendiów i 48 nagród o wartości odpowiednio: 51.600,00 zł i 70.400,00 zł (razem 122.000,00 zł).

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Markiem Zborowskim – Weychmanem, Radnym Rady Miejskiej wręczył stypendia i nagrody Miasta Suwałki w kat. „zawodnik”, „trener” i „inna osoba fizyczna” za wyniki sportowe uzyskane w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym oraz wyróżniające się osiągnięcia w działalności sportowej na rzecz Miasta Suwałki w 2020 roku. - To przyjemność spotykać się ze zdolnymi i utalentowanymi zawodnikami – powiedział w trakcie uroczystości Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Szczególnie cenne jest to, że stawiacie Państwo sobie coraz wyższe cele. Dotychczasową pracą dokonaliście tego, że suwalscy sportowcy z dumą zdobywają medale nie tylko na imprezach krajowych ale i międzynarodowych– dodał Prezydent Suwałk. Miło poinformowć, że władze naszego miasta doceniły osiągniecia zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona.. Wśród stypendystów docenieni zostali: Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz – za zajęcie pierwszego miejsca drużynowo w kat. młodzieżowiec w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku.                                                                                                                                                                                                                                                                                       NAGRODY DLA ZAWODNIKÓW w tym 4. zawodnikow SKB przypadły dla:.Veranika Stankevich, Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka,- za zajęcie trzeciego miejsca drużynowo w kat. młodzik w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku . Kamila Anna Augustyn - zajęcie pierwszego miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w sezonie 2019/2020 .Nagrodzono 18. zawodników o łącznej wartości 25.500,00 zł.. Prezydent nagodził 6 trenerów stypendystów – wartość nagród 13.000,00 zł,. Doceniono pracę nazego trenera Jerzego Dołhana - zajęcie pierwszego miejsca przez zawodników w kat. młodzieżowiec w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku, zajęcie pierwszego miejsca w grze podwójnej mężczyzn, w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w Białymstoku,. zajęcie pierwszego miejsca w grze pojedynczej dziewcząt oraz w grze podwójnej dziewcząt w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku .                                                                                                                                                                                                                                                                    Gratulujemy!

Rewelacyjna Aleksandra Wilczewska

25.04.2021

W Bieruniu i w Imielinie startowali badmintoniści w kat. U13, U15, U17 i U19

- jak przystało na suwalskich badmintonistów, wrócili z medalami, dwa złote i jeden srebrny.

 

Rewelacyjna Aleksandra Wilczewska


Najmłodsza suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska wraca z Bierunia ozłocona.
Aleksandra zdobyła dwa złote medale GPP, w grze mieszanej — wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) okazali się najlepsi oraz w grze podwójnej dziewcząt wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Zdobyte w Bieruniu — złote medale to kolejny duży sukces, tej młodej utalentowanej badmintonistki na krajowych kortach.
Aleksandra — rywalizowała jeszcze w grze pojedynczej GS U13 - uplasowała się na pozycji 13-14.

Niezawodna Ulyana Volskaya
Jak przystało na zdobywczynię Pucharu Polski — Ulyana Volskaya nie dała szans rywalkom, brylowała w grze pojedynczej U19 i odebrała z rąk organizatorów medal złoty.
Zwycięska marszruta Ulyany trwała także w grze mieszanej — wspólnie z Michałem Aleksandrowiczem dotarli do finału, ale w walce o złoto musieli uznać wyższość pary Mikołaj WRZALIK/Dominika CHOJNACKA (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra), przegrali w trzech setach 21:18, 18:21, 18:21 i musieli zaspokoić się srebrnymi medalami.
W kategorii wiekowej U19 w grze mieszanej 5. miejsce zdobył Maksim OVCHINNIKOV wspólnie z badmintonistką UKS Hubal Białystok — Anastasiia KOSENCHUK.
Maksim Ovchinnikov w grze pojedynczej (U19) osiągnął najwyższą pozycję z suwalskich badmintonistów, uplasował się na pozycji 5-8. Pozostali suwalscy badmintoniści y w grze pojedynczej: Janek Filipowicz osiągnął 13 pozycję, a Sebastian Lenczewski 15 - pozycję.
Lepiej powiodło się naszym badmintonistom w grze podwójnej chłopców U19 - czwarte miejsce zdobyła suwalska para Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB, a piąte Jan FILIPOWICZ/Sebastian LENCZEWSKI.
W grze mieszanej (XD U17) 10 miejsce zajęła para Victoria Pletsiukova/Mateusz Podkowiński (UKS Hubal Białystok).
Szóste miejsce w grze podwójnej (U17) zajęły Oliwia Niedźwiedzka/Natalia Lenczewska.
W grach pojedynczych GS U15 Veranika Stankevich zajęła 14 miejsce.
Natalia Lenczewska była 13, a jej koleżanka klubowa Viktoriya Pletsiukhova na 14 miejscu.

Gratulujemy podopiecznym Jerzego Dołhana kolejnych sukcesów.

Suwalscy badmintoniści na dobrej drodze po 19 mistrzostwo Polski

11.04.2021

Suwalscy badmintoniści po 19 mistrzostwo Polski

 

W miniony weekend w Białymstoku rozegrano V rundę Lotto Ekstraliga Badmintona - Suwalczanie rywalizowali z AZS AGH Kraków i OSSM - SMS Białystok.

Rywali pokonali zdecydowanie, AZS AGH Kraków 7:0, młodzież z ośrodka szkoleniowego PZBad. OSSM-SMS Białystok 6:1. Dominującymi postaciami w suwalskiej ekipie były najmłodsze badmintonistki Anastasiya Khomich i Ulijana Volskaya. Anastasiya i Ulijana rywalizację na białostockim korcie kończyły szybkimi, zdecydowanymi zwycięstwami w dwóch setach i na dodatek pokazały kawał dobrego badmintona. Na zwycięstwo rywalizacji z krakowiankami Anstasiya i Ulijana potrzebowały w grach pojedynczych odpowiednio 13 i 14 minut, w grze podwójnej tylko 11 minut, z badmintonistkami OSSM -SMS Białystok podobnie 14, 15 i 22 minuty - w deblu kobiet. Zwycięstwa SKB Litpol-Malow w Białymstoku dobrze wsparli, jak przystało na mistrzów, weteranów — zwycięsko Michał Łogosz/Kamila Augustyn w grze mieszanej. Z problemami, ale zwycięsko (2:1) wyszedł z rywalizacji w grze pojedynczej Michał Sobolewski. Pokonał w trzech setach 11:15, 15:10, 15:7 Mariusza Kabata (AZS AGH Kraków). Trzysetowy pojedynek stoczyli z Krakowem (DM) Łukasz Moreń/Michał Łogosz, doświadczeni badmintoniści, ale wiekowi - wznieśli się na wyżyny i pokonali 2:1 (15:12, 13:15, 15:12) parę Marcin KALITKA/Tomasz PERSONA. Bez większych problemów ze swoich starć wyszedł Mateusz Świerczyński, pokonując Marcina Kalitkę (AZS AGH Kraków) 2:0 (15:9, 15:12) i Maksymiliana DANIELAKA (OSSM Białystok) 15:11 i 15:14. Szczególnie w drugim secie Maksymilian stawił duży opór naszemu badmintoniście i o zwycięstwie decydowała jedna lotka. W drugim meczu z podopiecznymi Pawła Lenkiewicza — OSSM -SMS Białystok suwalscy badmintoniści mieli problem tylko w przegranej grze podwójnej mężczyzn. Łukasz Moreń/Michał Aleksandrowicz (SKB Litpol-Malow) ulegli w trzech setach 1:2 (15:11, 11:15, 13:15) parze Maksymilian DANIELAK/Dawid PERKOWSKI (OSSM-SMS Białystok). Liderem Lotto Ekstraliga Badmintona jest KU AZS UM Łódź, ktory przegrał tylko z SKB Litpol-Malow i Hubalem Białystok, ale ma dwa mecze rozegrane więcej od suwalczan i drużyny białostockiej. Podopieczni Jerzego Dołhana zaległe mecze mają do rozegrania ze Spartakusem Niepołomice (debiutant Lotto Ekstraliga Badmintona) oraz jak twierdzi wielu znawców badmintona — faworytem tegorocznym rozgrywek UKS Hubal Białystok. Białystok od wielu lat ma bardzo silny zespół, który w tym roku wzmocnili min. Wiktoria Dąbczyńska i Agnieszka Wojtkowska, czy wystarczy na detronizację suwalczan - okaże się wkrótce. Białostoczanie (UKS HUBAL) i Suwalczanie (SKB Litpol-Malow), aktualnie zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli i są pewni gry o najwyższe trofeum, które odbędzie się 8 maja w Warszawie. Z której pozycji i z kim będą, grać w rozgrywkach play-off badmintoniści SKB Litpol-Malow, okaże się dopiero po bezpośrednim pojedynku z UKS HUBAL BIAŁYSTOK, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00 w hali OSiR Suwałki.

Szczegółowe wyniki V rundy SKB Litpol-Malow w Białymstoku: SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 AZS AGH Kraków

XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN — Mariusz KABAT/Agnieszka SZYMASZEK 2:0 (15:12, 15:4)

WS1 Ulyana VOLSKAYA - Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA 2:0 (15:7, 15:8)

WS2 Anastasiya KHOMICH - Aleksandra PAJĄK 2:0 (15:8, 15-5)

MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Marcin KALITKA 2:0 (15:9, 15:12)

MS1 Michał SOBOLEWSKI - Mariusz KABAT 2:1 (11:15, 15:10 15:7)

WD Anastasiya KHOMICH/Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra PAJĄK/Agnieszka SZYMASZEK 2:0 (15:6, 15:4)

MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Marcin KALITKA/Tomasz PERSONA 2:1 (15:12, 13:15, 15:12)

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 6 - 1 OSSM-SMS Białystok

XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Dominik ZIĘTEK/Julia STANKIEWICZ 2:0 (15:9, 15:11)

MS1 Michał SOBOLEWSKI - Dawid PERKOWSKI 2:0 (15:10, 15:10)

MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Maksymilian DANIELAK 2:0 (15:11, 15:14)

WS1 Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra RADZISZEWSKA 2:0 (15:7, 15:5)

WS2 Anastasiya KHOMICH - Anastasiia KOSENCHUK 2:0 (15:8, 15:4)

MD Michał ALEKSANDROWICZ/Łukasz MOREŃ - Maksymilian DANIELAK/Dawid PERKOWSKI 1:2 (15:11, 11:15, 13:15)

WD Anastasiya KHOMICH/Ulyana VOLSKAYA - Anastasiia KOSENCHUK/Julia STANKIEWICZ 2:0 (15:8, 15:6)

Komplet wyników V rundy (10.04.2021)

Białystok

OSSM-SMS Białystok — AZS AGH Kraków 4:3

SKB LITPOL-MALOW Suwałki — AZS AGH Kraków 7:0

SKB LITPOL-MALOW Suwałki — OSSM-SMS Białystok 6:1

Pszczyna

MKS Spartakus Niepołomice — UKS Plesbad Pszczyna 5:2

MKS Spartakus Niepołomice — Badminton School Gdynia 5:2

UKS Plesbad Pszczyna — Badminton School Gdynia 4:3

Warszawa

UKS Hubal Białystok — ABRM Warszawa 6:1

UKS Hubal Białystok — Sportowa Politechnika Gdańsk 7:0

ABRM Warszawa — Sportowa Politechnika Gdańsk 4:3

Łódź

KU AZS UM Łódź — UKS Unia Bieruń 7:0

CT Arena Hawel Academy — UKS Unia Bieruń 4:3

KU AZS UM Łódź — CT Arena Hawel Academy 6:1.

****** Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków

SKB Litpol-Malow - AZS AGH Kraków

10.04.2021

V runda Lotto Ekstraliga Badmintona

07.04.2021

V runda 10.04.2021 Lotto Ekstraliga Badmintona

 

W Hali Centrum Badmintona SP 32 w Białystoku ul. Pietrasze 29, SKB Litpol-Malow rozegra mecze z AZS AGH Kraków i OSSM-SMS Białystok.
 
10.04.2021 (sobota) godz. 9.30
OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków 
godz. 13.30
SKB Litpol Malow Suwałki - AZS AGH Kraków
godz. 17.00
OSSM-SMS Białystok - SKB Litpol Malow Suwałki
 
Oragnizatorzy planują transmisję internetową video.
10.04.2021 (sobota) godz. 9.30OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków  godz. 13.30SKB Litpol Malow Suwałki - AZS AGH Krakówgodz. 17.00OSSM-SMS Białystok - SKB Litpol Malow Suwałki
10.04.2021 (sobota) godz. 9.30OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków  godz. 13.30SKB Litpol Malow Suwałki - AZS AGH Krakówgodz. 17.00OSSM-SMS Białystok - SKB Litpol Malow Suwałki
10.04.2021 (sobota) godz. 9.30OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków  godz. 13.30SKB Litpol Malow Suwałki - AZS AGH Krakówgodz. 17.00OSSM-SMS Białystok - SKB Litpol Malow Suwałki
10.04.2021 (sobota) godz. 9.30OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków  godz. 13.30SKB Litpol Malow Suwałki - AZS AGH Krakówgodz. 17.00OSSM-SMS Białystok - SKB Litpol Malow Suwałki
 
 

 

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków
POGODNE SUWAŁKI
i
Województwo Podlaskie
POGODNE SUWAŁKI
 
linia