• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Złota Anastasija

13.09.2020

Młoda suwalska badmintonistka Mistrzynią Polski w dwóch kategoriach

Na odbywających się w Białymstoku (11-13.09.2020 r.) Mistrzostwach Polski Młodzieżowca i Juniora,  medale zdobywali podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwieckiego.

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Anastasija Khomich pierwszy  raz w swej badmintonowej karierze zdobyła tytuł Mistrz Polski w grze pojedynczej i podwójnej  juniorek.

Przypominamy, że Anstasija w lipcu tego roku otrzymała POLSKIE OBYWATELSTWO.

 

Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21:18, 21:17) Zuzannę Jankowską z (BENINCA UKS Feniks K-K).

Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi wspólnie z klubową koleżanką Karoliną Szubert, a była to gra podwójna juniorek.

W finale suwalska para pokonała 2:0 (21:17, 21:14) Zuzannę JANKOWSKĄ/Zofię TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K ABRM Warszawa).

Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła dla SKB Suwałki w grze mieszanej.

Karolina Szubert brązowy medal zdobyła wspólnie z partnerem Szymonem STOKFISZEM. Karolina i Szymon w pierwszej rundzie odprawili z kwitkiem parę Hubert ZANIEWSKI /Agnieszka DZIEJARSKA następnie Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA, by w walce o finał przegrać w dwóch setach 16:21 i 14:21 z Maciej MATUSZ/Dominika KWAŚNIK — zdobywcami Mistrzostwa Polski.

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCA

 

Gra podwójna młodzieżowca i srebro dla zawodniczki SKB Suwałki.

Z walki o złoty medal i Mistrzostwo Polski wyeliminowała Aleksandrę Goszczyńską (SKB Suwałki)/ Wiktorię Dąbczyńską — kontuzja kolana Aleksandry.

Bez gry w finale Aleksandra Goszczyńska wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów) zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski.

W półfinale pokonały 2:0 (23:21, 21:7) Wiktorię ADAMEK/Oliwię SOCHA (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn./KS Chojnik Jelenia Góra). Aleksandra i Wiktoria były zdecydowanymi faworytkami do złotego medalu Mistrzostw Polski.

Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) zdobyła także medal brązowy w grze mieszanej, jej partnerem był Konrad PŁOCH.

W walce o finał gry mieszanej ulegli parze, która zdobyła Mistrzostwo Polski — Paweł ŚMIŁOWSKI/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA.

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski zdobył suwalczanin Michał Sobolewski.

W grze pojedynczej młodzieżowców — Michała Sobolewskiego zaliczano do faworytów. Michał walkę o wejście do finału przegrał 0:2 (18:21, 16:21) z Janem LEWANDOWSKIM (BKS Kolejarz Częstochowa) i musiał zaspokoić się medalem brązowym.

- Nie wytrzymałem psychicznie walki o najwyższe trofeum, w półfinale przegrałem po bardzo słabej grze. Jestem na siebie zły, tylko brązowy medal w tych mistrzostwach, to mało, mówi Michał.

Jak, to w sporcie bywa, to co miało być łatwe, staje się nieosiągalne.

Kolejny, drugi medal — brązowy, Michał zdobył w grze podwójnej młodzików wspólnie z partnerem Nestorem GABRYSIAKIEM (UKS Kometa Sianów). Michał i Nestor w walce o finał musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców tej kategorii — Mistrzów Polski, Robert CYBULSKI/Bartosz MARKIEWICZ.

Mistrzostwa Polski - finał. Kort 2

13.09.2020

 

godz. 10:35 Anastasiya KHOMICH (SKB Suwałki) - Zuzanna JANKOWSKA (BENINCA UKS Feniks K-K)

 
- godz. 12:20 w finale Gra Podwójna Pań - zagra Aleksandra GOSZCZYŃSKA (SKB Suwałki)  z Wiktorią Dąbczyńską walczyć będą o najwyższe trofeum,
z Kornelia MARCZAK/Dagmara PĘKAŁA (UKS Plesbad Pszczyna)
 
- godz. 12.20 Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Zuzanna JANKOWSKA/Zofia TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K
ABRM Warszawa
 
Zapraszamy - transmisja na żywo strona internetowa www.skbsuwalki.org

Finał. Kort 1

13.09.2020

Czy będą trzy złota dla SKB Suwałki?

12.09.2020
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Białystok, 11-13.09.2020 r.
 

Czy będą trzy złota dla SKB Suwałki?

 
W białostockich mistrzostwach - niedzielne finały z udziałem zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona
- godz. 10:35 Anastasiya KHOMICH (SKB Suwałki) - Zuzanna JANKOWSKA (BENINCA UKS Feniks K-K)
 
- godz. 12:20 w finale Gra Podwójna Pań - zagra Aleksandra GOSZCZYŃSKA (SKB Suwałki) wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską walczyć będą o najwyższe trofeum, a przeciwniczki to Kornelia MARCZAK/Dagmara PĘKAŁA (UKS Plesbad Pszczyna)
 
- godz. 12.20 Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Zuzanna JANKOWSKA/Zofia TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K
ABRM Warszawa
 
Zapraszamy - transmisja na żywo strona internetowa www.skbsuwalki.org

Mistrzostwa Polski (sobota, 12.09.2020) Kort 1

12.09.2020

Mistrzostwa Polski (sobota, 12.09.2020) Kort 2

12.09.2020

Mistrzostwa Polski (sobota, 12.09.2020)Kort 3

12.09.2020

Mistrzostwa Polski (sobota, 12.09.2020) Kort 4

12.09.2020

Pierwszy dzień rywalizacji o mistrzowskie tytuły

11.09.2020
Białystok, 11-13.09.2020 r.  - pierwszy dzień rywalizacji.
 
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

 

Suwalscy zawodnicy na dobrej drodze po medale Mistrzostw Polski

Zawody o mistrzowskie tytuły  w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku wystartowały dziś (11.09) i potrwają do niedzieli.
Na białostockich kortach pokaże się ogółem 123 zawodników z całej Polski, a wśród nich zawodnicy SKB Suwałki, podopieczni Jerzego Dołhana.
W piątkowej rywalizacji o mistrzowskie tytuły pokazali się z dobrej strony: Michał Sobolewski, Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich, Karolina Szubert. I liczymy na medale suwalskich badmintonistów.
A jak, zagrali suwalscy badmintoniści w piątkowych meczach.
Michał SOBOLEWSKI zameldował się w ćwierćfinale MP i walczyć będzie o medal.
Michał w 1. rundzie miał, los wolny w drugiej pokonał 2:0 (21:12 i 21:9) Alana Ostrowskiego z UKS Unia Bieruń i walczyć będzie o medal w grze pojedynczej.
W ćwierćfinale Michał Sobolewski zagra z Michałem Kikosickim, który do ćwierćfinału awansował bez rozegrania meczu, pierwszy miał jak Michał los wolny, a w drugiej rywalizacji przypadł Kikosickiemu — walkower.
Podobnie było, w grze podwójnej mężczyzn Michał wspólnie z Nestorem Gabrysiakiem (UKS Kometa Sianów) zameldowali się w walce o medal.
W pierwszej rundzie pokonali parę, Tomasz Klepek/Jan Lewandowski (UKS Plesbad Pszczyzna/BKS Kolejarz Częstochowa) 2:0 (21:12, 22:20) w półfinale zagrają z parą Piotr Gajda/Norbert Świerk (KS Chojnik/Jelenia Góra/UKS Aktywna Piątka Przemyśl).
W grze podwójnej Pań suwalski klub reprezentuje Aleksandra Goszczyńska z partnerką Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów).
Kandydatki do złotego medalu pierwszy mecz rozegrają dopiero w ćwierćfinale, a przeciwniczkami na korcie będą Daniela Bielińska/Magdalena Kulaska.
W grze mieszanej zawodniczka SKB Suwałki — Aleksandra Goszczyńska z partnerem Konradem Płochem swój pierwszy mecz zagrają dopiero w sobotę 12.09. br., o godz. 10:30 z parą Wojciech Sajdok/Zuzanna Parysz ((UKS Unia Bieruń).
Rywalizacja juniorów.
Gra poj. Juniorek — SKB Suwałki reprezentuje Anastasiya KHOMICH.  W pierwszym starciu przypadł zawodniczce z Suwałk los wolny. W drugim meczu pokonała Laurę Gronkiewicz (KS Masovia Płock) 2:0 (21:9 i 21:2).
Kolejny pojedynek już o strefę medalową Anastasiya stoczy z Aleksandrą Pająk (MKS Orlicz Suchedniów).
W grze podwójnej juniorek Anastasiya KHOMICH/ Karolina SZUBERT (SKB Suwałki) pokonały parę, Otylia Potkańska/Gabriela Sokołowska (KS Chojnik Jelenia Góra) 21:10 i 21:9. Kolejne przeciwniczki na drodze po medal to
Stanisława GRUSZCZYŃSKA/ Monika KANIA (MKS Spartakus Niepołomice/UKS Arka Umieszcz).
W grze mieszanej SKB Suwaki reprezentuje, Karolina Szubert wspólnie z Szymonem STOKFISZ (UKS Unia Bieruń) w pierwszej rundzie pokonali 21-7, 21-1 - parę Hubert Zaniewski/Agnieszka Dziejarska ( ŚKBad Harcownik Warszawa/WWL Badminton Club Marki).
Życzymy naszym zawodnikom jak najwięcej sukcesów w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku -  czekamy na dobre wieści z białostockich kortów.
 
(zdjęcia, źródło: organizatorów mistrzostw)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 1. Piątek

11.09.2020

linia