• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 1

26.09.2020

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 2

26.09.2020

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 3

26.09.2020

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 4

26.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 4

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 3

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 2

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 1

25.09.2020

Henryk Owsiejew...

21.09.2020

Złoty Michał - mistrzem Polski jest

20.09.2020

Mamy Złoto, srebro i brąz w 56.  Indywidualnych Mistrzostwach Polski,

które odbyły się w Białymstoku w dniach 17-20.09.20 r.

 
 
Złoty Michał
ZŁOTO
Złoto dla Michała Łgosza. Pewnie był najstarszym zawodnikiem mistrzostw, ale  grał jak za najlepszych lat. Wspólnie z Przemkiem Wachą pokazali w finale piękny badminton, kawał dobrego światowego badmintona.
Finałowy pojedynek był widowiskowy i zasłużenie Michał i Przemek sięgneli po złoty medal IMP.
 Mistrzami Polski w grze podwójnej panów Michał Łogosz (SKB Litpol-Malow Suwałki) z partnerem Przemysławem Wachą (KU AZS UM Łódź).
Po mistrzowski tytuł  sięgneli zwyciężając: wszystkie pary zawsze po 2:0 Franciszek KAMIŃSKI/ Kacper ZYCHOWICZ (ABRM Warszawa), Krzysztof JAKOWCZUK/Michał MATYSIAK 
 (UKS Hubal Białystok/KS Hubertus Zalesie Górne),  Michał SOBOLEWSKI /Adam SZOLC (SKB Litpol-Malow/KS Hubertus Zalesie Górne), Jacek KOŁUMBAJEW/Piotr WASILUK (AZS UM Łódź).
W grze podwójnej panów startował Michał Sobolewski z partnerem Adamem SZOLCEM (KS Hubertus Zalesie Górne). Michał z Adamem najpierw pokonali parę Konrad PŁOCH/Dominik ZIĘTEK by w drugim starciu przegrać rywalizację  z mistrzami Michałem Łogoszem/Przemysławem Wachą  14:21, 15:21. 
 
 
SREBRO
Srebro dla Mateusza Świerczyńskiego zawodnika SKB Litpol-Malow Suwałki przypadło w grze pojedynczej panów.
 Mateusz finałową rywalizację przegrał z ubiegłorocznym mistrzem Adrianem Dziółko (ABRM Warszawa). 
W drodze po srebrny medal pokonał min.: Piotra KRAJEWSKIEGO  (ABRM Warszawa),  Adriana KOCA (WWL Badminton Club Marki),  Mikołaja SZYMANOWSKIEGO (BENINCA UKS Feniks K-K),  Michała WALENTKA (BKS Kolejarz Częstochowa).
W tej kategorii startował Michał Sobolewski w pierwszym starciu pokonał Michała GOMOŁĘ, a w drugim trafił na zwycięzcę tej kategorii Adriana Dziółkę i przegrał tę rywalizację 17:21 i 6:21. 
 
 
BRĄZ
Brąz w mistrzostwach Polski, zdobyła  Anastasiya Khomich  - to wielki sukces suwalskiej badmintonistki. Pierwszy start po uzyskaniu obywatelstwa polskiego w mistrzowskich zmaganiach i już medal.
Zawodniczka  pochodzi z Brześcia (Białoruś), obecnie mieszka i trenuje w SKB i jest nadzieją klubowego i polskiego badmintona. 
 Finał gry pojedynczej, to pech  Joanny Rudnej (ABRM Warszawa ) była na dobrej drodze, by sięgnąć po tytuł mistrzowski, pierwszego seta wygrała z Wiktorią Dąbczyńską 21:7 bez więszych problemów i to z miażdzącą przewagą, w drugim prowadziła 5:2 i doznała kontuzji - została zniesiona z kortu. 
Szkoda, bo tytuł mógł trafić tym razem do zawodniczki ABRM(u). Joanna od wielu lat walczyły o prymat wśród pań,  w 2015 i 2018 musiała uznać wyższość Kamili Augustyn (SKB Litpol-Malow),
 w tych mistrzowskich zamganiach była na dobrej drodze, śmiało można powiedzieć dążyła do najwyższego celu.  Mistrzostwo Polski było na wyciągnięcie ręki, jednak kontuzja w drugim secie przeszkodziła w spełnieniu marzeń.
Cieszy fat, że wśród Pań - młoda zawodniczka SKB Litpol-Malow - Anastasiya Khomich zdobyła w IMP brązowy medal, na przeszkodzie w zdobyciu wyższego trofeum była Wiktoria Dąbczyńska,  z która w ostatnim okresie nasza badintonistka nie może sobie poradzić.
W drodze po medal Anastasiya pokonała 2:0 (23:21, 21:13) Gabrielę Skórkowską (UKS Bieruń),  Dominikę GUZIK-PŁUCHOWSKĄ 2:0 (21:7, 21:1).
 
fot. Rafał Oleksiewicz - fotografia
 
linia