• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 3

26.09.2020

Sobota, OOM - Łęczna, Kort 4

26.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 4

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 3

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 2

25.09.2020

Turniej w Łęcznej. Kort 1

25.09.2020

Henryk Owsiejew...

21.09.2020

Złoty Michał - mistrzem Polski jest

20.09.2020

Mamy Złoto, srebro i brąz w 56.  Indywidualnych Mistrzostwach Polski,

które odbyły się w Białymstoku w dniach 17-20.09.20 r.

 
 
Złoty Michał
ZŁOTO
Złoto dla Michała Łgosza. Pewnie był najstarszym zawodnikiem mistrzostw, ale  grał jak za najlepszych lat. Wspólnie z Przemkiem Wachą pokazali w finale piękny badminton, kawał dobrego światowego badmintona.
Finałowy pojedynek był widowiskowy i zasłużenie Michał i Przemek sięgneli po złoty medal IMP.
 Mistrzami Polski w grze podwójnej panów Michał Łogosz (SKB Litpol-Malow Suwałki) z partnerem Przemysławem Wachą (KU AZS UM Łódź).
Po mistrzowski tytuł  sięgneli zwyciężając: wszystkie pary zawsze po 2:0 Franciszek KAMIŃSKI/ Kacper ZYCHOWICZ (ABRM Warszawa), Krzysztof JAKOWCZUK/Michał MATYSIAK 
 (UKS Hubal Białystok/KS Hubertus Zalesie Górne),  Michał SOBOLEWSKI /Adam SZOLC (SKB Litpol-Malow/KS Hubertus Zalesie Górne), Jacek KOŁUMBAJEW/Piotr WASILUK (AZS UM Łódź).
W grze podwójnej panów startował Michał Sobolewski z partnerem Adamem SZOLCEM (KS Hubertus Zalesie Górne). Michał z Adamem najpierw pokonali parę Konrad PŁOCH/Dominik ZIĘTEK by w drugim starciu przegrać rywalizację  z mistrzami Michałem Łogoszem/Przemysławem Wachą  14:21, 15:21. 
 
 
SREBRO
Srebro dla Mateusza Świerczyńskiego zawodnika SKB Litpol-Malow Suwałki przypadło w grze pojedynczej panów.
 Mateusz finałową rywalizację przegrał z ubiegłorocznym mistrzem Adrianem Dziółko (ABRM Warszawa). 
W drodze po srebrny medal pokonał min.: Piotra KRAJEWSKIEGO  (ABRM Warszawa),  Adriana KOCA (WWL Badminton Club Marki),  Mikołaja SZYMANOWSKIEGO (BENINCA UKS Feniks K-K),  Michała WALENTKA (BKS Kolejarz Częstochowa).
W tej kategorii startował Michał Sobolewski w pierwszym starciu pokonał Michała GOMOŁĘ, a w drugim trafił na zwycięzcę tej kategorii Adriana Dziółkę i przegrał tę rywalizację 17:21 i 6:21. 
 
 
BRĄZ
Brąz w mistrzostwach Polski, zdobyła  Anastasiya Khomich  - to wielki sukces suwalskiej badmintonistki. Pierwszy start po uzyskaniu obywatelstwa polskiego w mistrzowskich zmaganiach i już medal.
Zawodniczka  pochodzi z Brześcia (Białoruś), obecnie mieszka i trenuje w SKB i jest nadzieją klubowego i polskiego badmintona. 
 Finał gry pojedynczej, to pech  Joanny Rudnej (ABRM Warszawa ) była na dobrej drodze, by sięgnąć po tytuł mistrzowski, pierwszego seta wygrała z Wiktorią Dąbczyńską 21:7 bez więszych problemów i to z miażdzącą przewagą, w drugim prowadziła 5:2 i doznała kontuzji - została zniesiona z kortu. 
Szkoda, bo tytuł mógł trafić tym razem do zawodniczki ABRM(u). Joanna od wielu lat walczyły o prymat wśród pań,  w 2015 i 2018 musiała uznać wyższość Kamili Augustyn (SKB Litpol-Malow),
 w tych mistrzowskich zamganiach była na dobrej drodze, śmiało można powiedzieć dążyła do najwyższego celu.  Mistrzostwo Polski było na wyciągnięcie ręki, jednak kontuzja w drugim secie przeszkodziła w spełnieniu marzeń.
Cieszy fat, że wśród Pań - młoda zawodniczka SKB Litpol-Malow - Anastasiya Khomich zdobyła w IMP brązowy medal, na przeszkodzie w zdobyciu wyższego trofeum była Wiktoria Dąbczyńska,  z która w ostatnim okresie nasza badintonistka nie może sobie poradzić.
W drodze po medal Anastasiya pokonała 2:0 (23:21, 21:13) Gabrielę Skórkowską (UKS Bieruń),  Dominikę GUZIK-PŁUCHOWSKĄ 2:0 (21:7, 21:1).
 
fot. Rafał Oleksiewicz - fotografia
 

Finały

20.09.2020

W finale zawodnicy SKB Litpol-Malow

19.09.2020

Zapraszamy,  transmisja z finałów IMP w Białymstoku (20.09.2020 r.)

od godz. 11.00  www.skbsuwalki.org

W niedzielnym (20.09.2020 r.) finale IMP — Elita w Białymstoku zobaczymy zawodników SKB Suwałki. Gra pojedyncza mężczyzn w finale Mateusz ŚWIERCZYŃSKI (SKB Suwałki) rywalizować będzie o prymat w Polsce z Adrianem Dziółko (UKS Hubal Białystok). W finale gry podwójnej mężczyzn Michał Łogosz z Przemkiem Wachą będą chcieli przypomnieć sobie lata młodości i zdobyć mistrzowski tron, a przeciwnikami będą Adam Cwalina i Przemysław SZYDŁOWSKI.

Anastasiya KHOMICH wraca z IMP w Białymstoku z medalem brązowym, na drodze po najwyższe trofeum trafiła na mistrzynię Polski Wiktorię Dąbczyńską, przegrała, ale po meczu bardzo zaciętym stojącym na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zawodnicze SKB Suwałki i śmiało możemy powiedzieć, że w grze Pań idzie młodość. W finale SK Wiktoria DĄBCZYŃSKA spotka się z Joanną RUDNA

Fot. Rafał Oleksiewicz

 

MECZE FINAŁOWE (niedziela, 20.09.2020)
Gra Mieszana (11:00)
 
Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Robert Cybulski/Wiktoria Adamek
 
Singiel kobiet (następny mecz)
 
Wiktoria Dąbczyńska – Joanna Rudna
 
Singiel Mężczyzn (nie wcześniej niż 12:00)
 
Mateusz Świerczyński – Adrian Dziółko
 
Debel Mężczyzn (następny mecz)
 
Adam Cwalina/Przemysław Szydłowski – Przemysław Wacha/Michał Łogosz
 
Debel Kobiet (nie wcześniej niż 13:00)
 
Olga Miksza/Magdalena Świerczyńska – Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Pająk
MECZE FINAŁOWE (niedziela, 20.09.2020)
Gra Mieszana (11:00)
 
Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Robert Cybulski/Wiktoria Adamek
 
Singiel kobiet (następny mecz)
 
Wiktoria Dąbczyńska – Joanna Rudna
 
Singiel Mężczyzn (nie wcześniej niż 12:00)
 
Mateusz Świerczyński – Adrian Dziółko
 
Debel Mężczyzn (następny mecz)
 
Adam Cwalina/Przemysław Szydłowski – Przemysław Wacha/Michał Łogosz
 
Debel Kobiet (nie wcześniej niż 13:00)
 
Olga Miksza/Magdalena Świerczyńska – Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Pająk
linia