• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Rusza nabór

27.02.2020

Zaproszenie na mecze

24.02.2020

Kolejne trzy zwycięstwa badmintonistów SKB Litpo-Malow

23.02.2020

Lotto Ekstraliga BADMINTONA seon  2019-2020
IV RUNDA

Kolejne trzy zwycięstwa badmintonistów SKB Litpo-Malow

 
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7-0 MKS Stal Nowa Dęba
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7-0 UKS Plesbad Pszczyna
CT Arena HAWEL Academy 0-7 SKB LITPOL-MALOW Suwałki
 
Udana wyprawa suwalskich badmintonistów do Poznania.
Podopieczni Jerzego Dołhana pokonali w Poznaniu rywali: Stal Nowa Dęba, Plesbad Pszczyna i gospodarzy Arena Hawel Poznań — zdecydowanie wszystkich po 7:0.
Nie dali rywalom złudzeń, pokazali, kto dąży po osiemnasty tytuł mistrza Polski.
Suwalczanie w Poznaniu zagrali już ze wzmocnieniami z zagranicy. Zadebiutowała i to bardzo udanie Ukrainka, Marija Ulitina - zdecydowanie pokonała rywalki i jest mocnym wzmocnieniem drużyny.
Dobrze zaprezentował się Duńczyk, Emil Holst, rewelacyjnie dobrze zagrała młodziutka piętnastolatka Ulijana Volska, która w meczu ze Stalą Nowa Dęba pokonała w grze pojedynczej Monikę Kanię 15:6 i 15:2.
W drugim straciu Ulijana w grze podwójnej wspólnie z Karoliną Szubert zagrały pięknie i zdecydowanie pokonały rywalki 15:6 i 15:4.
Drugim przeciwnikiem podczas IV rundy rozgrywek EKSTRALIGI Badmintona był zespół Plesbad Pszczyna. Rywale z Pszczyny byli dla naszych badmintonistów tylko tłem - zwycięstwa łatwe i bez historii.
Dużą niewiadomą miała być rywalizacja z gospodarzami — podopieczni Rafała Hawla prezentują się w lidze znakomicie i dążą do zdobycia medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
Liczyliśmy, że będzie to mecz trudny, jednak SKB Litpol-Malow to klasa — zwycięstwo 7:0 nie zostawia złudzeń, że suwalczanie chcą powrócić na najwyższy stopień podium.
Zagraniczny ,,zaciąg" daje takie szansę. Emil Holst i Marija Ulitina są dobrym uzupełnieniem naszych zawodników i dają nadzieję, że SKB Litpol-Malow może zdobyć kolejny już 18. tytuł ,,Drużynowy Mistrz Polski".
 
========================================
 
JAK ZWYCIĘŻALIŚMY W POSZCZEGÓLNYCH GRACH:
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7-0 MKS Stal Nowa Dęba
MS1
Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Kamil ZAWADA
15-11 15-7
MS2
Michał ŁOGOSZ - Rafał LEJKO
15-7 15-9
WS1
Marija Viktorivna Ulitina - Klaudia BUKOWIŃSKA
15-6 15-2
WS2
Ulyana VOLSKAYA - Monika KANIA
15-5 15-3
MD
Przemysław SZYDŁOWSKI/Michał ŁOGOSZ - Patryk KOPEĆ/Tymoteusz MALIK
15-2 15-11
WD
Karolina SZUBERT/Ulyana VOLSKAYA - Klaudia BUKOWIŃSKA/Aleksandra PTAK
15-6 15-4
XD
Przemysław SZYDŁOWSKI/Kamila AUGUSTYN - Tymoteusz MALIK/Aleksandra PTAK
15-14 15-11
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Plesbad Pszczyna: 7-0
MS1
Emil HOLST - Tomasz MATOGA
15-9 15-8
MS2
Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Jan LEWANDOWSKI
15-4 15-8
WS1
Marija Uliitina - Dagmara PĘKAŁA
15-2 15-6
WS2
Kamila AUGUSTYN - Daria ZIMNOL
15-9 15-6
MD
Przemysław SZYDŁOWSKI/Michał ŁOGOSZ - Alan OSTROWSKI/Tomasz TOMŻA
15-9 15-8
WD
Karolina SZUBERT/Mariia ULTINA - Julia PŁAWECKA/Daria ZIMNOL
15-13 15-10
XD
Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Tomasz TOMŻA/Kornelia MARCZAK
15-9 15-9
 
CT Arena HAWEL Academy - SKB LITPOL-MALOW Suwałki 0:7
MS1
Adrian JAŚKOWIAK - Emil HOLST
5-15 7-15
MS2
Rafał HAWELv- Mateusz ŚWIERCZYŃSKI
15-14 11-15 9-9 Retired
WS1
Maryna ILYINSKAYA - Mariia ULTINA
8-15 15-12 10-15
WS2
Tereza KOBYLAKOVA - Kamila AUGUSTYN
10-15 8-15
MD
Adrian JAŚKOWIAK/Kajetan JEZIAK - Przemysław SZYDŁOWSKI/Michał ŁOGOSZ
7-15 6-15
WD
Maryna ILYINSKAYA/Tereza KOBYLAKOVA - Kamila AUGUSTYN
Mariia ULTINA
8-15 11-15
XD
Kajetan JEZIAK/Rużana CYBULKA - Emil HOLST/Karolina SZUBERT
6-15 10-15
*******************
POZOSTAŁE WYNIKI IV RUNDY
UKS Hubal Białystok - UKS Unia Bieruń 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
KU AZS UM Łódź- KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
ABRM Warszawa- BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 5-1
CT Arena HAWEL Academy- UKS Plesbad Pszczyna 7-0
UKS Hubal Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
UKS Unia Bieruń - Sportowa Politechnika Gdańsk 2-5
CT Arena HAWEL Academy- MKS Stal Nowa Dęba 7-0
AZSAGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra 4-3
OSSM-SMS Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 4-3
UKS Plesbad Pszczyna - MKS Stal Nowa Dęba4-3
KU AZS UM Łódź- AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa- OSSM-SMS Białystok7-0
UKS Hubal Białystok - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Unia Bieruń 6-1
POZOSTAŁE WYNIKI IV RUNDY
 
UKS Hubal Białystok - UKS Unia Bieruń 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
KU AZS UM Łódź - KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
ABRM Warszawa - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 5-1
CT Arena HAWEL Academy - UKS Plesbad Pszczyna 7-0
UKS Hubal Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
UKS Unia Bieruń - Sportowa Politechnika Gdańsk 2-5
CT Arena HAWEL Academy - MKS Stal Nowa Dęba 7-0
AZSAGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra 4-3
OSSM-SMS Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 4-3
UKS Plesbad Pszczyna - MKS Stal Nowa Dęba 4-3
KU AZS UM Łódź - AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa - OSSM-SMS Białystok 7-0
UKS Hubal Białystok - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Unia Bieruń 6-1POZOSTAŁE WYNIKI IV RUNDY
 
UKS Hubal Białystok - UKS Unia Bieruń 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
KU AZS UM Łódź - KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
ABRM Warszawa - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 5-1
CT Arena HAWEL Academy - UKS Plesbad Pszczyna 7-0
UKS Hubal Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
UKS Unia Bieruń - Sportowa Politechnika Gdańsk 2-5
CT Arena HAWEL Academy - MKS Stal Nowa Dęba 7-0
AZSAGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra 4-3
OSSM-SMS Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 4-3
UKS Plesbad Pszczyna - MKS Stal Nowa Dęba 4-3
KU AZS UM Łódź - AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa - OSSM-SMS Białystok 7-0
UKS Hubal Białystok - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Unia Bieruń 6-1
POZOSTAŁE WYNIKI IV RUNDY
 
UKS Hubal Białystok - UKS Unia Bieruń 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
KU AZS UM Łódź - KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
ABRM Warszawa - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 5-1
CT Arena HAWEL Academy - UKS Plesbad Pszczyna 7-0
UKS Hubal Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
UKS Unia Bieruń - Sportowa Politechnika Gdańsk 2-5
CT Arena HAWEL Academy - MKS Stal Nowa Dęba 7-0
AZSAGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra 4-3
OSSM-SMS Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 4-3
UKS Plesbad Pszczyna - MKS Stal Nowa Dęba 4-3
KU AZS UM Łódź - AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa - OSSM-SMS Białystok 7-0
UKS Hubal Białystok - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Unia Bieruń 6-1

V RUNDA Ekstraliga

21.02.2020

Prezes o aktualnej sytuacji w klubie

19.02.2020

Z gradem medali, wracają do Suwałk młodzi badmintoniści SKB

16.02.2020

Z gradem medali, wracają do Suwałk młodzi badmintoniści SKB


W weekend rozegrano w podwarszawskiej Zielonce GRAND PRIX o Puchar Burmistrza miasta Zielonka — dobrze spisali się młodzi badmintoniści podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego.

Suwalczanie zdobyli dwa złote, jeden srebrny, trzy brązowe medale w GRAND PRIX.

Najwięcej — dwa złote medale zdobyła Ulijana Volska.
Pierwsze złoto zdobyła Ulijana w rywalizacji dziewcząt w grze pojedynczej (GS U19. Suwalczanka — w drodze po złoto pokonała kolejno Annę Dudę (21:7, 21:6), Jessicę Orzechowicz (21:8, 21:11) w finale pokonała białostoczankę Aleksandrę Radziszewską (21:6, 26:24).
W tej kategorii rywalizowała jeszcze Anastasiya Khomich (SKB), ale bez sukcesu. Anastasiya uległa w ćwierćfinale 15:21, 15:21 Laurze Gronkiewicz (KS Masovia Płock) i odpadła z walki o medal.

Drugi złoty medal Ulijana zdobyła wspólnie z koleżanką Anastazją KHOMICH w grze podwójnej pań (GD U19).
W finale pokonały Julię PŁAWECKĄ/Darię ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyzna) 21:18, 21:13.

Srebro — przywieźli z Grand Prix Jan FILIPOWICZ/ Anastasiya KHOMICH — w półfinale wygrali z Jakubem MELANIUK/Darią ZIMNOL (UKS Unia Bieruń/UKS Plesbad Pszczyna) 15:21, 21:15, 21:14.
W grze o złoto ulegli parze Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA (KS Chojnik Jelenia Góra) 11:21 i 21:12.

Brązowy medal w grze podwójnej chłopców (BD U19) przypadł parze z Suwałk Mateusz HOŁUB/Maksim OVCHINNIKOV.
W półfinale ulegli zawodnikom UKS Unii Bieruń Szymonowi STOKFISZOWI/Jakubowi SUSZYŃSKIEMU 9:21 i 14:21.

Brązowy medal w grze podwójnej chłopców (BD U19) przypadł parze z Suwałk Mateusz HOŁUB/Maksim OVCHINNIKOV.
W walce o finał ulegli w półfinale zawodnikom UKS Unii Bieruń Szymonowi STOKFISZOWI/Jakubowi SUSZYŃSKIEMU 9:21 i 14:21.

W grze pojedynczej chłopców (BS U19) zawodnik SKB Maksim OVCHINNIKOV  w ćwierćfinale przegrał 10:21, 19:21 z Kajetanem Jeziakiem (CT Arena Hawel Academy Poznań).

 

Z brązowym medalem wraca suwalski mikst (XD U15) Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA.
Dominik i Natalia dotarli do półfinału, gdzie ulegli parze Jacob TOCZEK (BKB Set Mazańcowice) / Julia STANKIEWICZ (UKS Hubal Białystok) 16:21 i 24:26.

Podobnie było z dziewczętami w grze podwójnej (GD U15) Natalia LENCZEWSKA/Oliwia NIEDŹWIEDZKA musiały w półfinale uznać wyższość Gabrieli Skórkowskiej/Juli Stankiewicz 18:21, 19:21 i wracają z turnieju z brązowymi medalami.

Bez medalu wraca Oliwia NIEDŹWIEDZKA (GS U15). Oliwia uległa w trzysetowym starciu Marcie Styczyńskiej 22:20, 12:21, 16:21.
W tej samej kategorii startowała Natalia Lenczewska, jednak w walce o ćwierćfinał uległa 17:21, 7:21 Annie Czuchra z UKS Unia Bieruń.

Także bez medalu wracają chłopcy, którzy rywalizowali w kategorii BS U15.
W grze o ćwierćfinał Dominik Ułanowicz przegrał z Maksymilianem Krogulskim z KS Hubertus Zalesie Górne 16:21, 12:2,  Mateusz DERDA nie wyszedł z grupy.

SKB Suwałki reprezentowali:
Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski, Maksim Ovchinnikov, Dominik Ułanowicz, Mateusz Derda, Anastasyia Khomich, Ulyana Volskaya, Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka.


 

 


 

Z pięcioma medalami wrócili...

27.01.2020
Otwarte Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie, Żyraków 24-26.01.2020
 
 

Z pięcioma medalami

wrócili suwalscy badmintoniści

 
 
Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka SKB Suwałki - Ulijana Volska.
 
Pierwszy złoty medal w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach, 
w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa.
Drugie złoto przypadło Ulijanie wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17).
Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca 
Feniks Kędzierzyn-Koźle).
 
Trzecie złoto dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka 
UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk.
Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 
21:13, 21:16.
 
Czwarty i piąty medal BRĄZOWY - suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału 
przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).
W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska.
Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek 
(SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.
 
 
 
Bez medalu z GRAND PRIX wróciły singlistki - Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska w kategorii GS U 13.
Aleksandra w walce o półfinał uległa 21:11, 21:7 zwyciężczyni tej kategorii Oliwi Zielińskiej z Technika Głubczyce.
Wiktoria miała wolny los w pierwszej rundzie, a w ćwierćfinale przegrała z Ewą Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)
I bez medalu  w deblu - trzynastolatki (GD U 13) Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska przegrały w ćwierćfinale
w trzech setach 21:14, 9:21, 16:21 z Anna Paruszewska/Oliwia Zielińska (LKS Technik Głubczyce).
 
Gra pojedyncza chłopców (BS U 17) nie przyniosła nam sukcesu. Chłopcy Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz
nie zdołali przedostać się do ćwierćfinału, by móc walczyć o medale.
Sebastian Lenczewski przegrał z Adrianem Krawczykiem 7:21, 8:21. Jan Filipowicz przegrał z Mateuszem Golasem 21:7, 21:7.
 
To kolejny sukces podwładnych Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego trenerów Suwalskiego Klubu Badmintona
 - Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.
 
 
Otwarte Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie, Żyraków 24-26.01.2020
 
Z pięcioma medalami wrócili suwalscy badmintoniści
 
 
Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka SKB Suwałki - Ulijana Volska.
 
Pierwszy złoty medal w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach, 
w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa.
Drugie złoto przypadło Ulijanie wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17).
Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca 
Feniks Kędzierzyn-Koźle).
 
Trzecie złoto dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka 
UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk.
Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 
21:13, 21:16.
 
Czwarty i piąty medal BRĄZOWY - suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału 
przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).
W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska.
Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek 
(SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.
 
 
 
Bez medalu z GRAND PRIX wróciły singlistki - Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska w kategorii GS U 13.
Aleksandra w walce o półfinał uległa 21:11, 21:7 zwyciężczyni tej kategorii Oliwi Zielińskiej z Technika Głubczyce.
Wiktoria miała wolny los w pierwszej rundzie, a w ćwierćfinale przegrała z Ewą Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)
I bez medalu  w deblu - trzynastolatki (GD U 13) Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska przegrały w ćwierćfinale
w trzech setach 21:14, 9:21, 16:21 z Anna Paruszewska/Oliwia Zielińska (LKS Technik Głubczyce).
 
Gra pojedyncza chłopców (BS U 17) nie przyniosła nam sukcesu. Chłopcy Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz
nie zdołali przedostać się do ćwierćfinału, by móc walczyć o medale.
Sebastian Lenczewski przegrał z Adrianem Krawczykiem 7:21, 8:21. Jan Filipowicz przegrał z Mateuszem Golasem 21:7, 21:7.
 
To kolejny sukces podwładnych Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego trenerów Suwalskiego Klubu Badmintona
 - Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.
 
 

Suwalscy badmntoniści nadal z kompletem zwycięstw

26.01.2020

 Suwalscy badmntoniści

nadal z kompletem zwycięstw



SKB Litopol-Malow Suwałki w III rundzie Lotto Ekstraliga Badmintona zagrał w Bieruniu z gospodarzami UKS Bieruń i KU AZS UM Łódź.
 

Wydawało się, że suwalczanie jadą do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa. Jednak w meczu z gospodarzami mogło dojść do sensacji. Suwalczanie przegrywali już 1:3 - swój pojedynek przegrał Michał Sobolewski nie popisała się Anastazja Khomich — uległa w dwóch setach 15. latce — Joannie Podedwornej.

Badmintonistka gospodarzy uznawana jest za największy talent w polskim badmintona. To nadzieja polskiego badmintona ma dopiero 15 lat i już wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej.

Kolejny przegrany pojedynek z gospodarzami — gra mieszana Łukasz Moreń/Karolina Szubert w trzech setach ulegli Jakubowi Melaniukowi i Joannie Podedwornej, to było drugie zwycięskie starcie tej młodej badmintonistki podczas meczu z SKB Litpol Malow.

Dobrze, że kolejne starcia na korcie w Bieluniu przyniosły zawodnikom SKB Litpol-Malow zwycięstwa i suwalczanie mogli cieszyć się z końcowego rezultatu 4:3.

W drugim sobotnim starciu suwalczanie dosyć pewnie pokonali drużynę z Łodzi. Chociaż nie, obyło się bez straty w tym meczu, przegrali Michał Sobolewski (SM) i Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT (XD).

Michał uległ Lukasowi Holubowi, a Łogosz/Szubert ulegli w trzech setach parze Adam SZOLC/Magdalena Okupniak.

Pozostałe starcia  już na korzyść SKB Litpol- Malow i końcowy wynik na tablicy 5:2 dla podopiecznych Michała Łogosza — zastąpił w Bieruniu Jerzego Dołhna.

Suwalska, odmłodzona drużyna w drodze po kolejne mistrzostwo (18 - te) będzie miała duży problem ze zdobyciem tego zaszczytnego  tytułu. Na przeszkodzie są drużyny, które na papierze mają składy osobowe — mocniejsze, silniejsze, doświadczone. Ale, jak to w sporcie bywa — liczymy na mobilizację i wzniesienie suwalczan na wyżyny, tak byśmy mogli cieszyć się z kolejnego drużynowego mistrzostwa Polski.

Na kolejne mecze IV runda (22-23.02.) Lotto Ekstraliga — suwalczanie jadą do Poznania i zagrają z gospodarzem CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba.


Jak graliśmy w Bieruniu

UKS Unia Bieruń 3 - 4 SKB LITPOL-MALOW Suwałki

XD Jakub MELANIUK/Joanna PODEDWORNY - Łukasz MOREŃ/Karolina SZUBERT

15-14 7-15 15-14

MS1 Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI

13-15 15-11 15-10


MS2 Wojciech PALIKIJ - Mateusz ŚWIERCZYŃSKI

5-15 7-15

WS1 Joanna PODEDWORNY - Anastasiya KHOMICH 15-12 15-13

WS2 Daniela BIELIŃSKA - Kamila AUGUSTYN

12-15 5-15

MD Jakub MELANIUK/Szymon STOKFISZ - Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ

8-15 7-15

WD Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Kamila AUGUSTYN/Karolina SZUBERT

6-15 5-15


SKB LITPOL-MALOW Suwałki 5 - 2 KU AZS UM Łódź

MS1 Michał SOBOLEWSKI - Lukas HOLUB

13-15 7-15

MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Michał KIKOSICKI

15-12 15-4

XD Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Adam SZOLC/Magdalena OKUPNIAK 12-15 15-3 13-15

WS1 Anastasiya KHOMICH - Ariana MARUSHCHAK 15-10 15-8

WS2 Kamila AUGUSTYN - Aneta NIKLAS 15-7 15-14 6

MD Michał ŁOGOSZ/Łukasz MOREŃ - Lukas HOLUB/Jacek KOŁUMBAJEW 15-10 15-11 7

WD Kamila AUGUSTYN/Karolina SZUBERT - Dominika CYGAN/Magdalena OKUPNIAK 9-15 15-7 15-9


INNE WYNIKI III RUNDY 25.01.2020 r.
ABRM Warszawa - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Plesbad Pszczyna - KS Chojnik Jelenia Góra 5-2
MKS Stal Nowa Dęba - UKS Hubal Białystok 1-6
CT Arena HAWEL Academy - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
OSSM-SMS Białystok - AZSAGH Kraków 5-2
CT Arena HAWEL Academy - OSSM-SMS Białystok 4-3
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa - KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
UKS Plesbad Pszczyna - Sportowa Politechnika Gdańsk 4-3
UKS Hubal Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 6-1
UKS Unia Bieruń - KU AZS UM Łódź 2-5
ABRM Warszawa - UKS Plesbad Pszczyna 6-1
KS Chojnik Jelenia Góra - Sportowa Politechnika Gdańsk: 3-4

Bogdan Krysiuk - trenerem

22.01.2020

Bogdan Krysiak - trenerem

Miło nam poinformować, że Bogdan Krysiak - (dotychczas instruktor SKB) ukończył z wynikiem pozytywnym
kurs trenera Badmintona.
A, tym samym Suwalski Klub Badmintona wzmocnił się kolejnym wykształconym,
przygotowanym do pełnienia tego zaszczytnego zawodu — trenerem.

Gratulujemy i życzymy Bogdanowi Krysiakowi wspaniałych wyników na niwie trenerskiej!!!
linia