• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Z pięcioma medalami wrócili...

27.01.2020
Otwarte Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie, Żyraków 24-26.01.2020
 
 

Z pięcioma medalami

wrócili suwalscy badmintoniści

 
 
Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka SKB Suwałki - Ulijana Volska.
 
Pierwszy złoty medal w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach, 
w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa.
Drugie złoto przypadło Ulijanie wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17).
Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca 
Feniks Kędzierzyn-Koźle).
 
Trzecie złoto dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka 
UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk.
Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 
21:13, 21:16.
 
Czwarty i piąty medal BRĄZOWY - suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału 
przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).
W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska.
Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek 
(SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.
 
 
 
Bez medalu z GRAND PRIX wróciły singlistki - Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska w kategorii GS U 13.
Aleksandra w walce o półfinał uległa 21:11, 21:7 zwyciężczyni tej kategorii Oliwi Zielińskiej z Technika Głubczyce.
Wiktoria miała wolny los w pierwszej rundzie, a w ćwierćfinale przegrała z Ewą Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)
I bez medalu  w deblu - trzynastolatki (GD U 13) Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska przegrały w ćwierćfinale
w trzech setach 21:14, 9:21, 16:21 z Anna Paruszewska/Oliwia Zielińska (LKS Technik Głubczyce).
 
Gra pojedyncza chłopców (BS U 17) nie przyniosła nam sukcesu. Chłopcy Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz
nie zdołali przedostać się do ćwierćfinału, by móc walczyć o medale.
Sebastian Lenczewski przegrał z Adrianem Krawczykiem 7:21, 8:21. Jan Filipowicz przegrał z Mateuszem Golasem 21:7, 21:7.
 
To kolejny sukces podwładnych Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego trenerów Suwalskiego Klubu Badmintona
 - Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.
 
 
Otwarte Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie, Żyraków 24-26.01.2020
 
Z pięcioma medalami wrócili suwalscy badmintoniści
 
 
Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka SKB Suwałki - Ulijana Volska.
 
Pierwszy złoty medal w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach, 
w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa.
Drugie złoto przypadło Ulijanie wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17).
Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca 
Feniks Kędzierzyn-Koźle).
 
Trzecie złoto dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka 
UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk.
Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna) 
21:13, 21:16.
 
Czwarty i piąty medal BRĄZOWY - suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału 
przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).
W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska.
Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek 
(SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.
 
 
 
Bez medalu z GRAND PRIX wróciły singlistki - Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska w kategorii GS U 13.
Aleksandra w walce o półfinał uległa 21:11, 21:7 zwyciężczyni tej kategorii Oliwi Zielińskiej z Technika Głubczyce.
Wiktoria miała wolny los w pierwszej rundzie, a w ćwierćfinale przegrała z Ewą Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)
I bez medalu  w deblu - trzynastolatki (GD U 13) Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska przegrały w ćwierćfinale
w trzech setach 21:14, 9:21, 16:21 z Anna Paruszewska/Oliwia Zielińska (LKS Technik Głubczyce).
 
Gra pojedyncza chłopców (BS U 17) nie przyniosła nam sukcesu. Chłopcy Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz
nie zdołali przedostać się do ćwierćfinału, by móc walczyć o medale.
Sebastian Lenczewski przegrał z Adrianem Krawczykiem 7:21, 8:21. Jan Filipowicz przegrał z Mateuszem Golasem 21:7, 21:7.
 
To kolejny sukces podwładnych Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego trenerów Suwalskiego Klubu Badmintona
 - Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.
 
 

Suwalscy badmntoniści nadal z kompletem zwycięstw

26.01.2020

 Suwalscy badmntoniści

nadal z kompletem zwycięstw



SKB Litopol-Malow Suwałki w III rundzie Lotto Ekstraliga Badmintona zagrał w Bieruniu z gospodarzami UKS Bieruń i KU AZS UM Łódź.
 

Wydawało się, że suwalczanie jadą do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa. Jednak w meczu z gospodarzami mogło dojść do sensacji. Suwalczanie przegrywali już 1:3 - swój pojedynek przegrał Michał Sobolewski nie popisała się Anastazja Khomich — uległa w dwóch setach 15. latce — Joannie Podedwornej.

Badmintonistka gospodarzy uznawana jest za największy talent w polskim badmintona. To nadzieja polskiego badmintona ma dopiero 15 lat i już wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej.

Kolejny przegrany pojedynek z gospodarzami — gra mieszana Łukasz Moreń/Karolina Szubert w trzech setach ulegli Jakubowi Melaniukowi i Joannie Podedwornej, to było drugie zwycięskie starcie tej młodej badmintonistki podczas meczu z SKB Litpol Malow.

Dobrze, że kolejne starcia na korcie w Bieluniu przyniosły zawodnikom SKB Litpol-Malow zwycięstwa i suwalczanie mogli cieszyć się z końcowego rezultatu 4:3.

W drugim sobotnim starciu suwalczanie dosyć pewnie pokonali drużynę z Łodzi. Chociaż nie, obyło się bez straty w tym meczu, przegrali Michał Sobolewski (SM) i Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT (XD).

Michał uległ Lukasowi Holubowi, a Łogosz/Szubert ulegli w trzech setach parze Adam SZOLC/Magdalena Okupniak.

Pozostałe starcia  już na korzyść SKB Litpol- Malow i końcowy wynik na tablicy 5:2 dla podopiecznych Michała Łogosza — zastąpił w Bieruniu Jerzego Dołhna.

Suwalska, odmłodzona drużyna w drodze po kolejne mistrzostwo (18 - te) będzie miała duży problem ze zdobyciem tego zaszczytnego  tytułu. Na przeszkodzie są drużyny, które na papierze mają składy osobowe — mocniejsze, silniejsze, doświadczone. Ale, jak to w sporcie bywa — liczymy na mobilizację i wzniesienie suwalczan na wyżyny, tak byśmy mogli cieszyć się z kolejnego drużynowego mistrzostwa Polski.

Na kolejne mecze IV runda (22-23.02.) Lotto Ekstraliga — suwalczanie jadą do Poznania i zagrają z gospodarzem CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba.


Jak graliśmy w Bieruniu

UKS Unia Bieruń 3 - 4 SKB LITPOL-MALOW Suwałki

XD Jakub MELANIUK/Joanna PODEDWORNY - Łukasz MOREŃ/Karolina SZUBERT

15-14 7-15 15-14

MS1 Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI

13-15 15-11 15-10


MS2 Wojciech PALIKIJ - Mateusz ŚWIERCZYŃSKI

5-15 7-15

WS1 Joanna PODEDWORNY - Anastasiya KHOMICH 15-12 15-13

WS2 Daniela BIELIŃSKA - Kamila AUGUSTYN

12-15 5-15

MD Jakub MELANIUK/Szymon STOKFISZ - Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ

8-15 7-15

WD Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Kamila AUGUSTYN/Karolina SZUBERT

6-15 5-15


SKB LITPOL-MALOW Suwałki 5 - 2 KU AZS UM Łódź

MS1 Michał SOBOLEWSKI - Lukas HOLUB

13-15 7-15

MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Michał KIKOSICKI

15-12 15-4

XD Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Adam SZOLC/Magdalena OKUPNIAK 12-15 15-3 13-15

WS1 Anastasiya KHOMICH - Ariana MARUSHCHAK 15-10 15-8

WS2 Kamila AUGUSTYN - Aneta NIKLAS 15-7 15-14 6

MD Michał ŁOGOSZ/Łukasz MOREŃ - Lukas HOLUB/Jacek KOŁUMBAJEW 15-10 15-11 7

WD Kamila AUGUSTYN/Karolina SZUBERT - Dominika CYGAN/Magdalena OKUPNIAK 9-15 15-7 15-9


INNE WYNIKI III RUNDY 25.01.2020 r.
ABRM Warszawa - Sportowa Politechnika Gdańsk 6-1
UKS Plesbad Pszczyna - KS Chojnik Jelenia Góra 5-2
MKS Stal Nowa Dęba - UKS Hubal Białystok 1-6
CT Arena HAWEL Academy - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5-2
OSSM-SMS Białystok - AZSAGH Kraków 5-2
CT Arena HAWEL Academy - OSSM-SMS Białystok 4-3
UKS Aktywna Piątka Przemyśl - AZSAGH Kraków 5-2
ABRM Warszawa - KS Chojnik Jelenia Góra 6-1
UKS Plesbad Pszczyna - Sportowa Politechnika Gdańsk 4-3
UKS Hubal Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 6-1
UKS Unia Bieruń - KU AZS UM Łódź 2-5
ABRM Warszawa - UKS Plesbad Pszczyna 6-1
KS Chojnik Jelenia Góra - Sportowa Politechnika Gdańsk: 3-4

Bogdan Krysiuk - trenerem

22.01.2020

Bogdan Krysiak - trenerem

Miło nam poinformować, że Bogdan Krysiak - (dotychczas instruktor SKB) ukończył z wynikiem pozytywnym
kurs trenera Badmintona.
A, tym samym Suwalski Klub Badmintona wzmocnił się kolejnym wykształconym,
przygotowanym do pełnienia tego zaszczytnego zawodu — trenerem.

Gratulujemy i życzymy Bogdanowi Krysiakowi wspaniałych wyników na niwie trenerskiej!!!
linia