• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Pierwsza runda Pucharu Polski Elity dla Ulyany Volskiej

08.11.2020

Pierwsza runda Pucharu Polski Elity dla Ulyany Volskiej

Podczas rozgrywanego w sobotę, 7 listopada w Józefosławiu badmintonowego turnieju Pucharu Polski ELITY (pierwsza runda, do rozegrania zostały jeszcze dwie) duży sukces odniosła suwalska badmintonistka Ulyana Volskaya. Ulyjana pokonała wszystkie rywalki i jest na dobrej drodze, do zdobycia Pucharu Polski Elity. Wystarczy w kolejnych turniejach być najlepszą i będzie można cieszyć się z okazałego i wartościowego pucharu POLSKI ELITY. Podopieczna Jerzego Dołhana w grze pojedynczej kobiet nie miała sobie równych. W eliminacjach pokonała rywalki: Emile Korpus (2:0), Karolinę Władzińską (2:1), Aleksandrę Kopyt (2:0) w finale w bardzo wyrównanym pojedynku trwającym 46 minut pokonała 2:0 (21:18, 21:19) Oliwię Sochę (KS Chojnik Jelenia Góra). Próbowała Ulyana, także sukcesu w grze mieszanej, wspólnie z Michałem Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) stworzyli, turniejową parę zajęli, drugie miejsce w grupie eliminacyjnej nie, wychodząc z grupy. Gratulujemy ULYANIE zwycięstwa w pierwszej rundzie i liczymy na sukces końcowy — zdobycie PUCHARU POLSKI ELITY !!!
 
*** Gra poj. Kobiet (I runda Puchar Polski Elity)
Ulyana VOLSKAYA — Emilia KORPUS (2:0) 21:16, 21:11
Ulyana VOLSKAYA — Karolina WŁADZIŃSKA (2:1) 13:21, 21:19, 21:18
Ulyana VOLSKAYA — Aleksandra KOPYT (2:0) 21:12, 21:5
Finał. Ulyana VOLSKAYA — Oliwia Socha (2:0) 21:18, 21:19
Gra mieszana (I runda Puchar Polski Elity)
Michał WALENTEK/Ulyana VOLSKAYA — Piotr KRAJEWSKI/Ida WIŚNIEWSKA (2:0) 21:19, 21:15
Michał WALENTEK/Ulyana VOLSKAYA — Mariusz NOGAL/Magdalena NOGAL (2:0) 23:21, 19:21, 21:18
Michał WALENTEK/Ulyana VOLSKAYA — Michał MATYSIAK/Kornelia MARCZAK (0:2) 13:21, 12:21

SUWALSCY BADMINTONIŚCI w KADRZE POLSKI

05.11.2020

SUWALSCY BADMINTONIŚCI

Anastasiya Khomich, Aleksandra Goszczyńska, Karolina Szubert, Oliwia Niedźwiedzka, Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub powołani do kadry POLSKI.

 

SKŁAD KADRY NARODOWEJ ELITY NA II PÓŁROCZE 2020

1. Wiktoria Adamek (1999) UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza

2. Miłosz Bochat (1995) ABRM Warszawa

3. Adam Cwalina (1985) ABRM Warszawa

4. Anastasiya Khomich (2002) SKB Suwałki

5. Wiktoria Dąbczyńska (1999) MKS Orlicz Suchedniów

6. Mateusz Dubowski (1992) ABRM Warszawa

7. Aleksandra Goszczyńska (1999) SKB Suwałki

8. Olga Miksza (1999) ABRM Warszawa

9. Dominika Kwaśnik (2001) Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle

10. Maciej Matusz (2001) ABRM Warszawa

11. Michał Rogalski (1987) UKS Hubal Białystok

12. Karolina Szubert (2001) SKB Suwałki

13. Przemysław Szydłowski (1996) ABRM Warszawa

14. Paweł Śmiłowski (1998) UKS Hubal Białystok

15. Magdalena Świerczyńska (1998) ABRM Warszawa

16. Joanna Rudna (1996) ABRM Warszawa

17. Wiktor Trecki (2001) ABRM Warszawa

18. Szymon Stokfisz (2001) UKS Unia Bieruń

SKŁAD KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW NA II PÓŁROCZE 2020

1. Michał Aleksandrowicz (2003) SKB Suwałki

2. Weronika Górniak (2002) UKS Milenium Warszawa

3. Mateusz Hołub (2003) SKB Suwałki

4. Zuzanna Jankowska (2002) Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle

5. Anastasiya Khomich (2002) SKB Suwałki

6. Yevhen Kobzar (2002) ABRM Warszawa

7. Anastasiia Kosenchuk (2003) UKS Hubal Białystok

8. Adrian Krawczyk (2003) ABRM Warszawa

9. Szymon Maciąg (2002) UKS Hubal Białystok

10. Antonina Marszałek (2003) KS SET Mazańcowice

11. Jakub Melaniuk (2003) UKS Unia Bieruń

12. Andrzej Niczyporuk (2003) AZS UW Warszawa

13. Mikołaj Piórkowski (2002) KS Badminton Kobierzyce

14. Julia Pławecka (2003) UKS Plesbad Pszczyna

15. Mikołaj Szymanowski (2003) Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle

16. Szymon Ślepecki (2003) LKS Technik Głubczyce

17. Zofia Tomczak (2002) ABRM Warszawa

18. Aleksandra Wrońska (2003) UKS Plesbad Pszczyna

19. Mikołaj Wrzalik (2002) KS Badminton Kobierzyce

20. Daria Zimnol (2003) UKS Plesbad Pszczyna

SKŁAD KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH NA II PÓŁROCZE 2020

1. Bartłomiej Butkus (2005) UKS Bursztyn Gdańsk

2. Tomasz Buza (2004) UKS Milenium Warszawa

3. Anna Czuchra (2005) UKS Unia Bieruń

4. Maksymilian Danielak (2004) KKS Ruch Piotrków Trybunalski

5. Arkadiusz Dydyński (2005) UKS Hubal Białystok

6. Jan Frańczak (2005) UKS Hubal Białystok

7. Martyna Kowalczyk (2004) UKS Kometa Sianów

8. Dominik Kwinta (2004) UKS KSBad Kraków

9. Piotr Liszka (2004) UKS Unia Bieruń

10. Oliwia Niedźwiedzka (2005) SKB Suwałki

11. Dawid Perkowski (2004) UKS Hubal Białystok

12. Julia Piwowar (2005) KS SET Mazańcowice

13. Joanna Podedworny (2005) UKS Unia Bieruń

14. Emilia Skrzek (2005) UKS Orbitek Straszęcin

15. Julia Stankiewicz (2005) UKS Hubal Białystok

16. Marta Styczyńska (2005) KS SET Mazańcowice

17. Michał Szczypka (2005) KS SET Mazańcowice)

19. Piotr Tomaszewski (2004) UKS Wschodnia 12 Kielce

20. Aleksandra Węsławowicz (2005) ABRM Warszawa

21. Jan Wilczak (2005) ABRM Warszawa

SKŁAD KADRY NARODOWEJ MŁODZIKÓW NA II PÓŁROCZE 2020

1. Wojciech Budny (2007) Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle

2. Mateusz Golas (2006) LKS Technika Głubczyce

3. Lena Jachimek (2007) KS Badminton School Gdynia

4. Maja Janko (2007) LKS Technik Głubczyce

5. Emilia Jochacy (2006) UKS Unia Bieruń

6. Agata Kozicka (2007) UKS Unia Bieruń

7. Bartosz Kufel (2007) UKS Orbitek Straszęcin

8. Lena Makowska (2008) AZS UW Warszawa

9. Kamil Markus (2007) UKS Korona Pabianice

10. Michał Melaniuk (2006) UKS Milenium Warszawa

11. Rafał Mielnik (2007) LKS Technik Głubczyce

12. Aleksander Mitroszewski (2006) UKS Hubal Białystok

13. Mikołaj Morawski (2007) KS Badminton Kobierzyce

14. Hanna Niczyporuk (2007) AZS UW Warszawa

15. Damian Perkowski (2008) UKS Hubal Białystok

16. Sebastian Pinkowicz (2007) UKS Unia Bieruń

17. Krzysztof Podkowiński (2007) UKS Hubal Białystok

18. Bartosz Puńko (2007) KS Badminton Kobierzyce

19. Kinga Stokfisz (2006) UKS Unia Bieruń

20. Alicja Syrek (2007) UKS Unia Bieruń

21. Julia Wójcik (2006) Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle

22. Oliwia Zielińska (2007) LKS Technik Głubczyce

23. Kaja Ziółkowska (2008) UKS Wschodnia 12 Kielce

24. Sonia Żwan (2007) AZS UW Warszawa

 

Dziewczyny uratowały honor mistrza

31.10.2020

Dziewczyny uratowały honor mistrza  


SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7:0 UKS Plesbad Pszczyna
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 4: 3 KU AZS  UM Łódź


Najpierw w starciu z UKS Plesbad Pszczyna zwycięsko, wyszły z wszystkich pojedynków później w drugim starciu z gospodarzami pojedynki suwalskich badmintonistek przy stanie 3:3, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę SKB.
Starcie z badmintonistami z Pszczyny bez historii, łatwe i szybkie zwycięstwa. Rewelacyjnie spisał się debiutujący w suwalskiej drużynie wychowanek (jeszcze junior) Michał Aleksandrowicz.
Pod nieobecność doświadczonych Emila Holsta i Michała Sobolewskiego — suwalski badmintonista, debiutując w grze pojedynczej — pokonał Jana KAPERA (UKS Plesbad Pszczyna) 15:13, 15:12, w drugim pojedynku z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Wasilukiem poszło gorzej, pierwszy set na konto Michała 15:12 dwa następne dla przeciwnika. Grał z zawodnikiem notowanym już na polskich kortach, bardziej doświadczonym.


 
Klasę pokazały suwalskie badmintonistki w starciu z KU AZS Łódź 

Tym razem panie wzięły na swoje plecy cały ciężar gry. Ogrywały, rywalki jak chciały, w grach pojedynczych. Trudniej było w grze podwójnej, ale ważne, że wyszły zwycięsko i to w pojedynku, który miał zdecydować o końcowych zwycięstwie. Bo była to ostatnia gra wieczoru — podwójna pań, na tablicy wynik 3:3.
Wszystko zależało od gry pań — Karoliny Szubert i Anastasiji Khomich w decydującym starciu wytrzymały presję i pokonały Dominikę Cygan/Magdalenę Okupnika 15:14 i 15:11. Pojedynek wyrównany, w pierwszym, jak i drugim secie.
W pierwszym nasze dziewczyny musiały przez cały set gonić wynik, najpierw doprowadziły do stanu 13:13, późnej 14:14, by zagrać decydującą lotkę i wygrać seta 15:14. Drugi set też trudny, ale zwycięstwo było szybsze 15:11.
Grająca na pierwszej rakiecie Ulija Volskaja, jak i na drugiej Anstasija Khomich pokazały rywalkom, gdzie ich miejsce w szeregu.
Ulijana gładko rozprawiła się w starciu z badmintonistkami z Pszczyny — Dagmarą Pękała 15:5 i 15:8 i z Łodzi - Anetą  Niklas 15:10 i 15:8.
Anastasija pokonała po 2:0 Aleksandrę Wrońska (15:7 i 15:5) oraz Dominikę CYGAN 15-4 15-5.

Wcześniej, cenny punkt dopisaliśmy w grze mieszanej, najbardziej renomowana para Kamila Augustyn z Michałem Łogoszem dosyć pewnie rozprawili się 2:0 (15:10 i 15:7) z parą Przemysław WACHA/Magdalena Okupniak.
Pozostałe pojedynki musimy zapisać na konto badmintonistów z Łodzi. Ładny, chociaż przegrany w trzech setach pojedynek 1:2 (15:7 13:15 12:15) stoczył Mateusz Świerczyński.
Mateusz musiał uznać wyższość Lukasa Holuba (Czechy). Wspomniany wcześniej, debiutujący Michał Aleksandrowicz uległ Piotrowi Wasilukowi (1:2) i renomowana, doświadczona para deblowa
Michał Łogosz/Łukasz Moreń musiała uznać wyższość debla Przemysław Wacha/Jacek Kołumbajew 0:2 (14:15 i 9:15).
Cieszy nas, że bez wzmocnienia zawodnikami z zagranicy potrafili suwalscy badmintoniści wywalczyć zwycięstwa na inaugurację rozgrywek.




SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7:0 UKS Plesbad Pszczyna
MS1 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Jan LEWANDOWSKI 15-8 15-11
MS2 Michał ALEKSANDROWICZ- Jan KAPERA 15-13 15-12
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Dagmara PĘKAŁA 15-5 15-8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Aleksandra WROŃSKA 15-7 15-5
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Tomasz KLEPEK/Jan LEWANDOWSKI 15-5 15-5
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Dagmara PEKAŁ/Julia PŁAWECKA 15-9 15-11
XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN- Tomasz MATOGA/Patrycja JONDERKO 15-8 15-4

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 4: 3 KU AZS UM Łódź
XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Przemysław WACHA/Magdalena OKUPNIAK 15-10 15-7
MS1 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Lukas HOLUB 15-7 13-15 12-15
MS2 Michał ALEKSANDROWICZ - Piotr WASILUK 15-12 8-15 7-15
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Aneta NIKLAS 15-10 15-8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Dominika CYGAN 15-4 15-5
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ- Jacek KOŁUMBAJEW/Przemysław WACHA 14-15 9-15
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Dominika CYGAN/Magdalena OKUPNIAK 15-14 15-11


POZOSTAŁE WYNIKI I RUNDY - DMP
KU AZS UM Łódź - UKS Plesbad Pszczyna 6-1
UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków 7-0
UKS Hubal Białystok - CT Arena Hawel Academy 4-3
ABRM Warszawa - Badminton School Gdynia 5-2
ABRM Warszawa - OSSM-SMS Białystok 5-2
MKS Spartakus Niepołomice - Sportowa Politechnika Gdańsk 2-5
MKS Spartakus Niepołomice - UKS Unia Bieruń 1-6
Sportowa Politechnika Gdańsk - UKS Unia Bieruń 5-2
CT Arena Hawel Academy - AZS AGH Kraków 5-2
OSSM-SMS Białystok - Badminton School Gdynia 5-2


Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraklasa dofinansowana jest ze środków

POGODNE SUWAŁKI

https://www.um.suwalki.pl/

 

oraz WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

https://www.wrotapodlasia.pl/

 

Lahti, Mistrzostwa Europy 2020

30.10.2020

Junior Team Championships

Grad medali zdobyli badmintoniści SKB

26.10.2020

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraklasa dofinansowana jest ze środków

POGODNE SUWAŁKI

https://www.um.suwalki.pl/

 

oraz WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

https://www.wrotapodlasia.pl/

Wraca LOTTO Ekstraliga Badmintona!

26.10.2020

Wraca LOTTO Ekstraliga Badmintona!

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - Ekstraliga  Badmintona dofinansowana jest ze środków

POGODNE SUWAŁKI

 

 

 

 

oraz WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

 
 
Już w ten weekend rozpoczynamy sezon 2020/2021 LOTTO Ekstraligi Badmintona.
Partnerem Tytularnym rozgrywek jest ponownie marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.
W ekstralidze badmintona planowanych jest pięć kolejek — w sezonie 2020/2021 wystąpi, 12 drużyn w tym dwie debiutują: MKS Spartakus Niepołomice i Badminton School Gdynia. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie SKB Litpol-Malow, osiemnastokrotny Mistrz Polski. Suwalczanie w najbliższą sobotę na wyjeździe zagrają z gospodarzami KU AZS UM Łódź i UKS Plesbad Pszczyzna.
 
I KOLEJKA 2020/2021 (31.10.2020)
 
ŁÓDŹ:
SKB LITPOL-MALOW Suwałki – KU AZS UM Łódź
SKB LITPOL-MALOW Suwałki – UKS Plesbad Pszczyna
KU AZS UM Łódź – UKS Plesbad Pszczyna
 
POZNAŃ:
UKS Hubal Białystok – CT Arena Hawel Academy
UKS Hubal Białystok – AZS AGH Kraków
CT Arena HAWEL Academy – AZS AGH Kraków
 
WARSZAWA:
ABRM Warszawa – OSSM-SMS Białystok
ABRM Warszawa – Badminton School Gdynia
OSSM-SMS Białystok – Badminton School Gdynia
 
BIERUŃ:
MKS Spartakus Niepołomice – Sportowa Politechnika Gdańsk
MKS Spartakus Niepołomice – UKS Unia Bieruń
MKS Spartakus Niepołomice – UKS Unia Bieruń
 
W jakich składach wystąpią drużyny LOTTO Ekstraliga Badmintona w sezonie 2020/2021
(w nawiasie miejsce w Ekstralidze w sezonie 2019/20).
 
1. SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz)
Kamila AUGUSTYN, Monika BIEŃKOWSKA, Maria ULITINA (Ukraina), Ulyana VOLSKAYA, Anastasija KHOMICH, Karolina SZUBERT, Aleksandra GOSZCZYŃSKA, Michał ALEKSANDROWICZ, Emil HOLST (Dania), Łukasz MOREŃ, Michał SOBOLEWSKI, Michał ŁOGOSZ, Mateusz ŚWIERCZYŃSKI.
 
2. UKS Hubal Białystok (wicemistrz)
Alzbeta BASOVA (Czechy), Weronika GÓRNIAK, Karolina JANOWSKA, Magda KONIECZNA, Natalia PERMINOVA (Rosja), Edyta ROGALSKA, Alesja ZAJCEVA (Białoruś), Adrian DZIÓŁKO, Krzysztof JAKOWCZUK, Nikita KHAKIMOV (Rosja), Maciej POULAKOWSKI, Michał ROGALSKI, Wojciech SZKUDLARCZYK, Paweł ŚMIŁOWSKI.
 
3. ABRM Warszawa (trzecie miejsce)
Paulina HANKIEWICZ, Zuzanna JANKOWSKA, Dominika KWAŚNIK, Olga MIKSZA, Zofia TOMCZAK, Magdalena ŚWIERCZYŃSKA, Aleksandra KOPYT, Marta STYCZYŃSKA, Ida WIŚNIEWSKA, Miłosz BOCHAT, Adam CWALINA, Robert CYBULSKI, Mateusz DUBOWSKI, Yevhen KOBZAR, Piotr KRAJEWSKI, Adrian KRAWCZYK, Bartosz MARKIEWICZ, Maciej MATUSZ, Przemysław SZYDŁOWSKI.
 
4. KU AZS UM Łódź (czwarte miejsce)
Dominika CYGAN, Airina MARUSHCHAK (Ukraina), Aneta NIKLAS, Magdalena OKUPNIAK, Lukas HOLUB, Jacek KOŁUMBAJEW, Michał SUSKI, Adam SZOLC, Przemysław WACHA, Piotr WASILUK.
 
5. CT Arena Hawel Academy (piąte miejsce)
Rużana CYBULKA, Mariola HAWEL, Maryna ILYNSKA, Tereza KOBYLAKOVA (Czechy), Łukasz CIMOSZ, Rafał HAWEL, Adrian JAŚKOWIAK, Maciej KOWALIK.
 
6. OSSM-SMS Białystok (szóste miejsce)
Laura BUJAK, Dominika GAJDA, Anastasiia KOSENCHUK, Aleksandra RADZISZEWSKA, Julia STANKIEWICZ Maksymilian DANIELAK, Szymon MACIĄG, Dawid PERKOWSKI, Konrad PŁOCH, Jakub SUSZYŃSKI, Dominik ZIĘTEK.
 
*** siódme miejsce w sezonie 2019/2020 (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) brak wśród drużyn LOTTO EKSTRALIGA.
 
7. AZS AGH Kraków (ósme miejsce)
Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA, Barbara KULANTY, Katarzyna KUTACHA, Anna MIKHALKOVA (Czechy), Izabela PAJEK, Aleksandra PAJĄK, Aleksandra ROGOWSKA, Agnieszka SZYMASZEK, Mariusz KABAT, Marcin KALITKA, Tomasz PERSONA, Hubert PĄCZEK, Jan RUDZIŃSKI, Tomasz URBANIK.
 
8. UKS Plesbad Pszczyna (dziewiąte miejsce)
Patrycja JONDERKO, Dagmara PĘKAŁA, Julia PŁAWECKA, Aleksandra WROŃSKA, Daria ZIMNOL, Jan KAPERA, Tomasz KLEPEK, Jan LEWANDOWSKI, Tomasz MATOGA, Alan OSTROWSKI, Tomasz TOMŻA.
 
9. Sportowa Politechnika Gdańsk (dziesiąte miejsce)
Marcelina FRANCZUK, Agata JOHN, Emilia KORPUS, Aleksandra PAPRZYCKA, Magdalena WITEK, Adam BIBIK, Bartłomiej BUTKUS, Jakub GAŁĄZKA, Bartosz GROCHOWSKI, Rafał KASPRÓW, Michał MATYSIAK, Jerzy SZAŁAPSKI, Michał SUSKI.
 
10. UKS Unia Bieruń (jedenaste miejsce)
Anna CZUCHRA, Agata ISKRA, Julia PIWOWAR, Joanna PODEDWORNY, Gabriela SKÓRKOWSKA,
Kinga STOKFISZ, Piotr LISZKA, Jakub MELANIUK, Szymon STOKFISZ, Wiktor TRECKI, Szymon ŚLEPECKI.
 
11. MKS Spartakus Niepołomice (beniaminek)
Joanna FIDOS, Karolina GAJOS, Stanisława GRUSZCZYŃSKA, Monika KANIA, Monika KOWALCZYK,
Kamilla SAGAN-GAŁĄZKA, Dariusz JANIK, Kamil KORBEL, Dominik KWINTA, Paweł MUCHA, Piotr TOMASZEWSKI, Bartosz WATA.
 
12. Badminton School Gdynia (beniaminek)
Victoria SLOBODYANYUK (Rosja), Linda ZETCHIRI (Bułgaria), Marta GAŁKOWSKA, Karolina SIECIECHOWICZ, Agnieszka SZRAJDA, Maria TARASZKIEWICZ, Mateusz DYNAK, Aleksander DZWONNIK, Antoni JABŁOŃSKI, Łukasz KOMAR, Andrzej NICZYPORUK, Krystian WARCHOLAK, Robert ŚMIERZCHALSKI, Michał KAZIMIERCZAK.
 
Dalsza część rywalizacji odbędzie się w terminach:
II KOLEJKA 2020/2021 (21-22.11.2020)
III KOLEJKA 2020/2021 (30-31.01.2021)
IV KOLEJKA 2020/2021 (27-28.02.2021)
V KOLEJKA 2020/2021 (10-11.04.2021)
PÓŁFINAŁY I FINAŁ (08-09.05.2021).

Sześć medali w tym jeden złoty suwalskich badmintonistów

25.10.2020

OTWARTE GRAND PRIX JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH
Sianów 23-25.10.2020


Sześć medali przywiozą do Suwałk badmintoniści Suwalskiego Klubu Badmintona z Sianowa. 

Najwięcej medali suwalscy badmintoniści zdobyli w grupie Młodzik Młodszy w grze podwójnej dziewcząt — w tej kategorii podopieczni Jerzego Dołhana  stawali na podium dwukrotnie – w tym raz na najwyższym miejscu na podium. Złoty medal w grze podwójnej dziewcząt MM — zdobyła Aleksandra Wilczewska z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Suwalsko-Kielecka para finale pokonała debel Anna Lange/ Aleksandra Treder, po złoto sięgnęła, dosyć gładko, zwyciężając przeciwniczki 2:0 (21:8 i 21:6).

Drugi medal dla SKB – tym razem brązowy w grze podwójnej dziewcząt zdobyła suwalska para deblowa Aleksandra Wasilewska /Roksana Karaszewska.
Gra pojedyncza dziewcząt MM — w tej kategorii brąz zdobyła Aleksandra Wilczewska, walkę o finał przegrała 0:2 (21:23, 13:21) po bardzo ładnej grze, po zaciętym pojedynku z Kają Ziółkowską — zwyciężczynią tej kategorii.
Druga suwalska badmintonistka Aleksandra Wasilewska walkę o strefę medalową w ćwierćfinale przegrała 0:2 (15:21, 13:21) z Anną Paruszewską (LKS Technik Głubczyce).
Kolejny  medal. Gra — Mieszana MM. Brąz dla pary połączonej podczas turnieju Jakub Dulemba/Aleksandra Wilczewska (KS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki). Mecz decydujący grę w finale Suchedniowsko-Suwalska para przegrała po ładnej i zaciętej grze szczególnie w pierwszym secie z Paweł Kiszczyk/Anna Paruszewska 20:22, 14:21 (LKS Technik Głubczyce).
Gra — Poj. Dziewcząt MM. Brąz zdobyła, Aleksandra Wilczewska walkę o wejście do finału przegrała, 0:2 (21:23, 13:21) z Kają Ziółkowską — zwyciężczynią tej kategorii.
Druga suwalska badmintonistka Aleksandra Wasilewska w ćwierćfinale - mecz o strefę medalową przegrała 0:2 (15:21, 13:21) z Anną Paruszewską (LKS Technik Głubczyce).

W kategorii Junior młodszy brylowała Oliwia Niedźwiedzka. W grze podwójnej Oliwia z klubową koleżanką Natalią Lenczewską zdobyły drugie miejsce — srebrny medal turnieju, uległy w finale po trzysetowej walce 1:2 (21:12, 18:21, 10:21) parze Emilia Skrzek/Julia Stankiewicz (UKS Orbitek Straszęcin UKS Hubal Białystok). W grze pojedynczej Oliwia zdobyła brązowy medal, walkę o finał przegrała (1:2. w setach 24:22, 17:21 i 14:21) po bardzo zaciętej i wyrównanej grze z Martą Styczyńska (ABRM Warszawa).
 
GRATULUJEMY!!!!

Sianów, Oliwia Niedźwiedzka

25.10.2020

OTWARTE GRAND PRIX JUNIORÓW MŁODSZYCH

I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH

Sianów 23-25.10.2020

Oliwia Niedźwiedzka -  od czas 0: 29:54  z  Julia Szymkowiak  (KS Chojnik Jelenia Góra)
Oliwia Niedźwiedzka   czas 3:32:30 z Martą Styczyńską  (ABRM Warszawa)
 
KS Chojnik Jelenia Góra
Oliwia Niedźwiedzka -  od czas 0: 29:54  z  Julią Szymkowiak  (KS Chojnik Jelenia Góra)
Oliwia Niedźwiedzka   czas 3:32:30 z Martą Styczyńską  (ABRM Warszawa)
 

Z Warszawy dwa medale złote i jeden brązowy

18.10.2020
Warszawa, 18 X 2020 r.
 

Z medalami wracają suwalscy badmintoniści z Warszawskiego Festiwalu Badmintona

Tradycyjnie jak co roku od 15 lat ŚKBad. Harcownik — Warszawa organizuje turniej rangi Grand Prix International, czyli Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona na tej imprezie suwalczanie zdobyli dwa medale złote i jeden brązowy.
 
Najlepszy wynik podczas warszawskiego festiwalu osiągnęła Ulyana Volskaya — zdobyła dwa złote medale.
Najlepsza okazała się w kategorii gra pojedyncza dziewcząt U19 - złoty medal zdobyła bez gry w finałowej.  W finale walkower Anastasii KOSENCHUK (UKS Hubal Białystok). Wcześniej w półfinale odniosła szybkie zwycięstwo 2:0 nad Zofią TOMCZAK (ABRM Warszawa) 21:10, 21:14. Drugi złoty medal — pierwsze miejsce zdobyła wspólnie z klubowym kolegą Michałem ALEKSANDROWICZEM w grze mieszanej. Suwalska para w grze mieszanej U19 w finale pokonała po zaciętej trzysetowej walce zawodników (UKS Unia Bieruń/KS Chojnik Jelenia Góra) - Jakuba SUSZYŃSKIEGO/Dominikę CHOJNACKĄ 2:1, (19:21, 21:15, 21:19). W tej kategorii do ćwierćfinału dotarła druga suwalska para Maksim OVCHINNIKOV/Viktoriya PLETSIUKHOVA, jednak walkę o brązowy medal przegrali 0:2 (13:21, 16:21) z parą ABRM Warszawa — Adrian KRAWCZYK/Zofia TOMCZAK i uplasowali się tuż za podium. Kolejny medal tym razem brązowy dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobył w kategorii U15, w grze pojedynczej chłopców Dominik UŁANOWICZ. W półfinałowej rywalizacji, w walce o finał uległ 11:21 i 9:21 późniejszemu mistrzowi — Krzysztofowi PODKOWIŃSKIEMU (UKS Hubal Białystok). Jednak walkę o brązowy medal warszawskiego festiwalu Dominik rozstrzygnął, na swoją korzyść pokonując 2:1 (21:13, 7:21, 21:15) Wojciecha BUDNEGO (Beninca UKS Feniks K-K). Swój udział w kat. U15 BS z pozytywnym skutkiem zaakcentował w turnieju głównym Janek Szeszko.
Janek ostatecznie zakończył zmagania na II rundzie turnieju głównego, w walce o wejście do ćwierćfinału musiał, uznać wyższość Bartosza PUŃKO (KS Badminton Kobierzyce) ulegając 0:2 (10:21, 17:21). Gra podwójna chłopców U19 - tu walkę o brązowy medal przegrała wysoko notowana suwalska para Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB z deblem Michał TOCZEK/Michał SZCZYPKA (BKB Set Mazańcowice) 0:2 (19:21, 17:21).
Gratulujemy sukcesów suwalskim badmintonistom i czekamy na kolejne.

Warszawski Festiwal - niedziela. Kort 2

18.10.2020

Niedziela. W strefie medalowej - półfinale turnieju głównego Warszawskiego Festiwalu Badmintona zameldowali się: w grze mieszanej U19 Maksim OVCHINNIKOV/Viktoriya PLETSIUKHOVA i Michał ALEKSANDROWICZ/ Ulyana VOLSKAYA. Do ćwierćfinału turnieju głównego awansowali: Maksim OVCHINNIKOV (SM U19), SK (U19) Ulyana VOLSKAYA, Michał ALEKSANDROWICZ /Mateusz HOŁUB, Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewsk (DM U19). W kategorii ( U15 BS) Dominik UŁANOWICZ.
linia