• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Mistrzostwa Polski (sobota, 12.09.2020) Kort 4

12.09.2020

Pierwszy dzień rywalizacji o mistrzowskie tytuły

11.09.2020
Białystok, 11-13.09.2020 r.  - pierwszy dzień rywalizacji.
 
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

 

Suwalscy zawodnicy na dobrej drodze po medale Mistrzostw Polski

Zawody o mistrzowskie tytuły  w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku wystartowały dziś (11.09) i potrwają do niedzieli.
Na białostockich kortach pokaże się ogółem 123 zawodników z całej Polski, a wśród nich zawodnicy SKB Suwałki, podopieczni Jerzego Dołhana.
W piątkowej rywalizacji o mistrzowskie tytuły pokazali się z dobrej strony: Michał Sobolewski, Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich, Karolina Szubert. I liczymy na medale suwalskich badmintonistów.
A jak, zagrali suwalscy badmintoniści w piątkowych meczach.
Michał SOBOLEWSKI zameldował się w ćwierćfinale MP i walczyć będzie o medal.
Michał w 1. rundzie miał, los wolny w drugiej pokonał 2:0 (21:12 i 21:9) Alana Ostrowskiego z UKS Unia Bieruń i walczyć będzie o medal w grze pojedynczej.
W ćwierćfinale Michał Sobolewski zagra z Michałem Kikosickim, który do ćwierćfinału awansował bez rozegrania meczu, pierwszy miał jak Michał los wolny, a w drugiej rywalizacji przypadł Kikosickiemu — walkower.
Podobnie było, w grze podwójnej mężczyzn Michał wspólnie z Nestorem Gabrysiakiem (UKS Kometa Sianów) zameldowali się w walce o medal.
W pierwszej rundzie pokonali parę, Tomasz Klepek/Jan Lewandowski (UKS Plesbad Pszczyzna/BKS Kolejarz Częstochowa) 2:0 (21:12, 22:20) w półfinale zagrają z parą Piotr Gajda/Norbert Świerk (KS Chojnik/Jelenia Góra/UKS Aktywna Piątka Przemyśl).
W grze podwójnej Pań suwalski klub reprezentuje Aleksandra Goszczyńska z partnerką Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów).
Kandydatki do złotego medalu pierwszy mecz rozegrają dopiero w ćwierćfinale, a przeciwniczkami na korcie będą Daniela Bielińska/Magdalena Kulaska.
W grze mieszanej zawodniczka SKB Suwałki — Aleksandra Goszczyńska z partnerem Konradem Płochem swój pierwszy mecz zagrają dopiero w sobotę 12.09. br., o godz. 10:30 z parą Wojciech Sajdok/Zuzanna Parysz ((UKS Unia Bieruń).
Rywalizacja juniorów.
Gra poj. Juniorek — SKB Suwałki reprezentuje Anastasiya KHOMICH.  W pierwszym starciu przypadł zawodniczce z Suwałk los wolny. W drugim meczu pokonała Laurę Gronkiewicz (KS Masovia Płock) 2:0 (21:9 i 21:2).
Kolejny pojedynek już o strefę medalową Anastasiya stoczy z Aleksandrą Pająk (MKS Orlicz Suchedniów).
W grze podwójnej juniorek Anastasiya KHOMICH/ Karolina SZUBERT (SKB Suwałki) pokonały parę, Otylia Potkańska/Gabriela Sokołowska (KS Chojnik Jelenia Góra) 21:10 i 21:9. Kolejne przeciwniczki na drodze po medal to
Stanisława GRUSZCZYŃSKA/ Monika KANIA (MKS Spartakus Niepołomice/UKS Arka Umieszcz).
W grze mieszanej SKB Suwaki reprezentuje, Karolina Szubert wspólnie z Szymonem STOKFISZ (UKS Unia Bieruń) w pierwszej rundzie pokonali 21-7, 21-1 - parę Hubert Zaniewski/Agnieszka Dziejarska ( ŚKBad Harcownik Warszawa/WWL Badminton Club Marki).
Życzymy naszym zawodnikom jak najwięcej sukcesów w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku -  czekamy na dobre wieści z białostockich kortów.
 
(zdjęcia, źródło: organizatorów mistrzostw)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 1. Piątek

11.09.2020

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 2. Piątek

11.09.2020

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 3. Piątek

11.09.2020

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 4. Piątek

11.09.2020

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 4. Piątek

11.09.2020

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . Kort 5. Piątek

11.09.2020

Złoto, srebro i trzy brązowe krążki suwalskich badmintonistów

06.09.2020

Dobre wieści z Józefosławia i Bierunia.

 

Złoto, srebro i trzy brązy dla Suwalskiego Klubu Badmintona

                                  Na zdjęciu:pierwsze od prawej zawodniczki SKB: Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka

Jeden złoty, srebrny i trzy brązowe medale, młodych suwalskich badmintonistów w ciągu dwóch tygodni.
Najpierw na odbywającym się w Józefosławiu turnieju Elity i Juniorów Młodszych z dobrej strony pokazali się Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich i Michał Sobolewski.
Złoto w grze podwójnej pań — przypadło parze Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) /Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). Srebro w grze pojedynczej zdobyła Anastasiya, która w finale dosyć gładko 21:12, 21:17 uległa Wiktorii Dąbczyńskiej (MKS Orlicz Suchedniów). Z brązowym medalem w grze pojedynczej wrócił Michał Sobolewski (SKB Suwałki). Michał w walce o finał uległ 22:24 i 19:21 późniejszemu zwycięzcy Dominikowi Kwincie (UKS KS Bad Kraków). Brązowy medal zdobyła Aleksandra Goszczyńska w grze mieszanej wspólnie z Przemysławem Szydłowskim (obecnie ABRM Warszawa). W rywalizacji o finał ulegli zdobywcom złotego medalu parze Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 19:21, 21:14, 21:14 .
GRATULUJEMY Aleksandrze, Anastasji, Michałowi za dobrą postawę i kolejne medale do kolekcji Suwalskiego Klubu Badmintona.

W miniony weekend (3-6.09.2020 r.) w Bieruniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. Suwalska młodzież wraca z brązowym medalem.

Medal z tego kruszcu zdobyły dziewczęta w grze podwójnej Oliwia Niedźwiedzka i Natalia Lenczewska.
Suwalczanki w Bieruniu pokazały się z bardzo dobrej strony. W drodze po medal najpierw pokonały zawodniczki z Bierunia (gospodarz mistrzostw) Kingę Król/Laurę Płoszczyca 21:12, 21:12, i kolejne rywalki Anna Kotlarska/Nikola Nowińska (MKS Garwolin/UKS Korona Pabianice) także musiały uznać wyższość podopiecznych Jerzego Dołhana.

Nasze dziewczęta zwyciężyły w trzech setach 21:16, 16:21, 23:21. Trzeci set tego, meczu decydującego o wejście do strefy medalowej, to horror, pogoń naszych zawodniczek za wynikiem, przeciwniczki prowadziły z przewagą trzech, czterech punktów, posiadały nawet cztery lotki meczowe, ale charakter i ambicja młodych suwalczanek doprowadziły do remisu w trzecim secie 21:21, a później na przewadze zdobyły decydującą lotkę o wejście do półfinału i zapewniły sobie minimum brązowy medal. Ten wyczerpujący ćwierćfinałowy mecz w GD U15 mógł wpłynąć na to, że Oliwii Niedźwiedzkiej po zakończeniu meczu pozostało kilkadziesiąt minut na rywalizację o strefę medalową w grze pojedynczej. Uległa zawodniczce gospodarzy Kindze Stofkisz (UKS Bieruń)  17:21 i 9:21.
W grze podwójnej pań w półfinale suwalczanki przegrały, 1:2 z parą Anna CZUCHRA/Julia PIWOWAR (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice) pierwszego seta 8:21, w drugim pokazały swój kunszt i wygrały na podniesieniu 23:21, ale na trzeciego seta zabrakło już umiejętności i siły, przegrały walkę o finał 21:6.
Gratulujemy, dziewczętom za dobrą postawę i zdobyty medal w Bieruniu.

W Bieruniu oprócz ww. zawodników SKB reprezentowali w kategorii BS U15 Mateusz Derda, Domonik Ułanowicz i Mikołaj Bobowicz. Pojedynki zakończyli na etapie kwalifikacji. Mateusz przegrał z Krzysztofem Bibikiem (Sportowa Politechnika) 15:21 i 21:23, Dominik Ułanowicz z Michałem Szczypką (BKS Set Mazańcowice) 15:21 i 17:21, Mikołaj Bobowicz po zaciętej, trzysetowej grze z Bartoszem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) 15:21, 21:19 i 20:20.
W grze podwójnej chłopców BD U15 suwalska para Mikołaj Bobowicz/Mateusz Derda już w pierwszej rundzie turnieju głównego musiała uznać wyższość pary Bartosz Dulemba/Szymon Turski (MKS Orlicz Suchedniów), przegrali 16:21, 19:21 i zakończyli swój występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Sobota na mistrzostwach w Bieruniu. Kort 1

05.09.2020

linia