• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

SKB Suwałki - MLKS Solec Kujawski

10.12.2020
W najbliższą sobotę -12.12.2020 r. odbędzie się I runda II ligi badmintona.
W związku z odwołaniem przyjazdu na mecze drużyny PKS Mazury Giżycko - odbędzie się tylko jeden mecz,
o godz. 10.00 SKB Suwałki - MLKS Solec Kujawski

Za nami kolejny turniej z udziałem suwalskich badmintonistów i kolejne sukcesy

09.12.2020

Grand Prix Polski w badmintonie na Śląsku w Imielinie i Bieruniu

Na zdjęciu: Na najwyższym podium - Aleksandra Wilczewska/Kaja Ziółkowska
 
Za nami kolejny turniej z udziałem suwalskich badmintonistów i kolejne sukcesy.
Podopieczni Jerzego Dołhana tym razem rywalizowali 4-6.12.2020 w Imielin Grand Prix Polski.
Jak podają, organizatorzy Na turnieju zameldowało się 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski.
Rywalizowano w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 (Imielin) oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 (Bieruń).
Najlepiej spisały się suwalskie dziewczęta Ulyana Volskaya i Aleksandra Wilczewska, obie powiększyły swoje kolekcje o medal złoty i srebrny.
Debliści przywiozą z Bierunia medal brązowy.
To kolejne medale Ulyany z ogólnopolskich kortów. Złoto zdobyła w grze pojedynczej U19. W rywalizacji o najważniejsze trofeum pokonała Anastasiię Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) 21:12, 21:6 i Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) 21:8, 21:17.
Srebro Ulyana zdobyła w grze mieszanej U19 wspólnie z partnerem Michałem Aleksandrowiczem. Suwalczanie w walce finałowej musieli uznać wyższość pary Mikołaj Wrzalik/Dominika Chojnacka (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra).
Przegrali mecz o pierwsze miejsce po trzysetowej, bardzo wyrównanej walce 21:16, 17:21, 16:21.
Jak pokazują wyniki, to perspektywiczna para, jeśli będą robić takie postępy, czeka ich wspaniała sportowa kariera.
W kategorii U19 - zdobyliśmy jeszcze jeden medal — brązowy w grze podwójnej chłopców.
Brąz dla suwalskiej pary Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub — walkę o finał przegrali 20-22, 21-13, 14-21 jak to się mówi po walce, po emocjonującym, ale przegranym pierwszym secie, drugim zwycięskim i to zdecydowanie, trzeci już z mocnym wskazanie na rywali — ze zwycięzcami tej kategorii, parą Karol Budny/ Mikołaj Wrzalik (BENINCA UKS Feniks K-K/KS Badminton Kobierzyce).
 
Pierwsze miejsce w kategorii U 13 Aleksandry Wilczewskiej.
Złoty medal Aleksandry Wilczewskiej — w grze podwójnej dziewcząt U13,- partnerką, z którą zdobyła złoty medal była Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce). Ta, młoda suwalska badmintonistka, jak można sądzić po wynikach, pomalutku zapełnia półkę medalami i pucharami.
Drugi medal Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej U13, zdobyła medal ze srebrnego kruszcu, przegrała rywalizację turniejową dopiero w finale z Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna) w dwóch setach 21-9 21-8.
 
Dziękujemy suwalskim badmintonistom za kolejne sukcesy i GRATULUJEMY!
 
 
 

Z Bierunia - złoto, srebro i brąz

29.11.2020

Kolejny sukces młodych, suwalskich badmintonistów

Badmintoniści SKB Suwałki zdobyli: złoto, srebro i brąz podczas Grand Prix Juniorów i Młodzików, które odbywały się 27-29 listopada br. w Bieruniu. Dwukrotnie na podium stawała Ulyana Volskaya. Pierwsze miejsce i złoty medal Ulyana zdobyła w grze podwójnej dziewcząt (GD U19) wspólnie z Airiną Marushchak (AZSUM Łódź). W finale po pięknym starciu pokonały w trzysetowej walce parę deblową Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) 22:20, 18:21, 21:17. Drugi medal, srebrny Ulyana zdobyła w grze pojedynczej (U19). Mecz o prymat w tej kat. przegrała z Airiną Marushchak — koleżanką, z którą zdobyły pierwsze miejsce w deblu. Finałową rywalizację przegrała z Airiną w dwóch setach 5:21, 13:21. W tej kategorii grała z o wiele lat starszymi badmintonistkami, piętnastoletnia suwalczanka - Oliwia Niedźwiedzka, tę rywalizację może uznać za udaną, zameldowała się ćwierćfinale GRAND PRIX, radość wielka. Kolejny trzeci dla SKB Suwałki medal, brązowy zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt U 15, Veranika Stankevich. Veronika przegrała 13:21, 11:21 dopiero walkę o finał, i to ze zwyciężczynią tej kategorii Kingą Stofkisz i odebrała z rąk organizatorów medal brązowy. W Bieruniu do ćwierćfinałów dotarli inni suwalscy badmintoniści w U19: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub — debel, Maksim Ovchinnikov oraz Mateusz Hołub — singiel, w U15: deble — Mikołaj Bobowicz/Jan Szeszko, Wiktoria Banaszewska/Michalina Jaśkiewicz, Veranika Stankevich/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna), Aleksandra Wilczewska/Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce). Cieszy nas, że z każdego turnieju, podopieczni Jerzego Dołhana wracają z medalami.

/ na zdjęciu na najwyższym stopniu podium Ulyana Volskay z Airiną Marushchak/

----------------------------------- *** Bieruń – miasto w województwie śląskim, siedziba władz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Powiat: bieruńsko-lędziński. Liczba ludności: 19 539. Prawa miejskie: 1387–1742, 1865–1975, 1991. Prawa miejskie: 1387–1742, 1865–1975, 1991

SKB Litpol-Malow na fotelu lidera

22.11.2020
 
 
Trzy pewne zwycięstwa badmintonistów SKB Litpol-Malow w LOTTO Ekstraliga
 
Badmintoniści SKB Litpol-Malow z Poznania wracają z trzema zwycięstwami.
 
W II rundzie rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski suwalczanie pokonali drużynę z Poznania 6:1 oraz dwie drużyny z Pomorza po 7:0.
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 Sportowa Politechnika Gdańsk
W pierwszym meczu — rywalizacji wtedy jeszcze z liderem rozgrywek Sportową Politechniką Gdańsk tylko w grze pojedynczej mężczyzn trudny dla suwalczan pojedynek stoczył Michał Sobolewski.
Michał miał problem z pokonaniem Bartosza GROCHOWSKIEGO. W pierwszym secie bardzo nerwowym suwalczanin bez pomysłu, po wielu błędach, dopiero w końcówce seta wzniósł się na wyżyny i wgrał 15:13.
Drugi set to zupełna bezradność Michała i przegrana do sześciu (6:15). W trzecim secie pokazał suwalski badmintonista lepszą grę, wygrał 15:11.
Podobnie było z Ulyaną Volskaya, zaczęła źle, pierwszy set przegrała 13:15 z Emilią Korpus, ale dwóch następnych zdeklasowała, rywalkę wygrywając 15:2 i 15:5 i cały mecz 2:1.
Ciekawostką z meczu ze Sportową Politechniką Gdańsk — w grze podwójnej panów Michał Łogosz/Łukasz Moreń była szansa na wygranie seta do zera, jednak deblowi Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA udało się zdobyć jeden honorowy punkt i set zakończył się wynikiem 15:1. Drugi set już bez historii — suwalczanie na dużym luzie pokonali debel z Gdańska 15:10 i cały mecz 2:0.
Pozostałe gry nie dostarczały tyle emocji — Anastasiya KHOMICH pokonała Marcelinę FRANCZUK 15:9 i 15:7. Mateusz ŚWIERCZYŃSKI pokonał w dwóch setach 15:8 i 15:9 Adama Bibika. W grze podwójne pań Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT zwyciężyły w pojedynku z parą Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK, pokonując rywalki 15:7 i 15:8.
W grze mieszanej Michał ŁOGOSZ z Kamila AUGUSTYN, pokonali 15:11 i 15:9, Jakuba GAŁĄZKĘ/ Aleksandrę PAPRZYCKĄ.
Końcowy wynik meczu 7:0 dla SKB Litpol-Malow.
Suwalczanie w meczu z gdańszczanami rozegrali bardzo szybkie mecze w grach podwójnych — nasz debel męski i gra mieszana potrzebowały dwunastu minut, by pokonać rywali.
 
W drugim meczu SKB Litpol-Malow rywalizował z Badminton School Gdynia — zwyciężając 7:0.
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 Badminton School Gdynia
 
Szybkie mecze — suwalczanie rozegrali z badmintonistami School Gdynia, w grze mieszanej Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN, potrzebowali tylko dziewięciu minut, Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ zeszli z kortu pokonani 15:6, 15:4.
Tylko jedenastu minut potrzebowały Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT, pokonując rywalki z Gdyni 15:4 i 15:10 Paulę ROMAN/Karolinę SIECIECHOWICZ.
Ulyana Volskaya w dwanaście minut rozprawiła się z Paulę Roma 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH potrzebowała trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ.
Przysłowiowy lwi pazur pokazali podopiecznym Jerzego Dołhana debliści z Gdyni — Mateusz DYNAK/Łukasz KOMAR, potrafili w tym meczu urwać punkty najbardziej doświadczonych w naszej drużynie parze Michał Łogosz/Łukasz Moreń, badmintoniści z Gdyni wygrali drugiego seta 14:15, ale pierwszy i trzeci był dla suwalczan i zwycięstwo 2:1 w setach (15:3, 14:15 i 15:11).
Pozostałe gry z drużyną Badminton School Gdynia zakończyły się zdecydowanym i łatwym zwycięstwem suwalczan.
W tym meczu Michał SOBOLEWSKI pokonał Aleksandra DZWONNIKA 15:9, 15:9, Mateusz Świerczyński 15:9 i 15:8 Andrzeja Niczyporuka, Ulyana Volskaya dwunastu minut potrzebowała, by pokonać Paulę Roman 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ.
Łatwe, szybkie zwycięstwo 7:0 nad badmintonistami z Badminton School Gdynia.
 
Trzecie zwycięstwo 6:1 przypadło suwalczanom z najgroźniejszym w tym dniu rywalem, z gospodarzami CT Arena Hawel Academy
SKB LITPOL-MALOW Suwałki 6 1 - CT Arena Hawel Academy
 
Znawcy badmintona liczyli na duże emocje, na ciekawą rywalizację na korcie i tak było.
Gospodarzom i komentatorom meczu (transmisja online) przyświecało hasło ,,Bij Mistrza".
Dobre nastawienie gospodarzy sprzyjało dobrej grze, na dobrym wysokim poziomie, badmintoniści z Poznania chcieli, zagrać jak najlepiej potrafią, z 18. krotnym Mistrzem Polski, 5. krotnym brązowym medalistą Pucharu Europy z takimi zawodnikami jak Kamila Augustyn, Michał Łogosz, Łukasz Moreń — i to marzenie się spełniło.
Podczas rywalizacji na korcie, gospodarze stawiali momentami bardzo duży opór, czego efektem była piękna i widowiskowa gra.
Jedyny punkt w rywalizacji z SKB Litpol-Malow zapewniła poznańskiej drużynie dwudziestojednoletnia Ukrainka — Maryna ILYNSKA, brązowa medalistka 4. Uniwersjady Europejskiej 2018.
Nasza o cztery lata młodsza badmintonistka stoczyła, z renomowaną zawodniczką piękny pojedynek, ulegając dopiero po zaciętym i wyrównanym starciu w pierwszym secie 11:15, w drugim 6:15.
 
I to był jedyny punkt zdobyty przez gospodarzy. Ładną grę, na wysokim poziomie pokazali kibicom badmintona w grze pojedynczej Mateusz Świerczyński (SKB Litpol-Malow) i zawodnik gospodarzy (CT Arena Hawel Academy) Maciej Kowalik. W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt, ale decydujące lotki zdobył Mateusz i wygrał seta 15:11, w drugim secie też emocjonującym Mateusz pokonał Macieja Kowalika 15:9.
W grach pojedynczych: Michał Sobolewski, po ładnej grze pokonał w setach (15:11 i 15:10) Łukasza CIMOSZA, Anastasiya KHOMICH pokonała 2:0 (15:9 i 15:9) Rużanę CYBULKA.
Tym razem z dobrej strony pokazały się na korcie,  męskie pary deblowe Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ i gospodarze Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK. Suwalczanie wygrali 2:0 (15:11, 15:7) - ale w tym starciu walka trwała o każdą lotkę, mecz mógł podobać się każdemu, emocje super — transmisję z meczów w Poznaniu zapewnił PZBd. - ,,BADMNTON POLSKA".
Podobnie jak w deblu męskim tak i w deblu kobiet piękna walka w trzech setach — punkt za punkt, Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH pokonały 2:1 (11:15, 15:6, 15:10) parę Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA, dobry mecz, zasłużone, chociaż z trudem wywalczone zwycięstwo.
 
Pokonujemy gospodarzy II rundy LOTTO EKSTRALIGI BADMINTONA oraz dwie drużyny z Pomorza i awansujemy w tabeli na pierwsze miejsce.
 
Cieszy fakt, że zwycięska drużyna SKB Litpol-Malow podczas II rundy zagrała bez Emila Holsta (Dania) i Marii Ultiny (Ukraina), w związku z tym duży ciężar spoczywał na młodzieży — siedemnastolatkach Uliyanie Volskej, Anstazji Khomich oraz dziewiętnastolatce Karolinie SZUBERT, dziewczyny z tego zadania wywiązały się rewelacyjnie.
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk 7-0
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Badminton School Gdynia 7-0
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - CT Arena Hawel Academy 6-1
----------
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Bartosz GROCHOWSKI 15:13, 6:15, 15:11
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Adam BIBIK 15:8, 15:9
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Emilia KORPUS 13:15, 15:2, 15:5
WS2 Anastasiya KHOMICH - Marcelina FRANCZUK 15:9, 15:7
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA 15:1, 15:10
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK 15:7, 15:8
XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Jakub GAŁĄZKA/Aleksandra PAPRZYCKA 15:11, 15:9
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Badminton School Gdynia
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Aleksander DZWONNIK 15:9, 15:9
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Andrzej NICZYPORUK 15:9, 15:8
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Paula ROMAN 15:2, 15:8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Marta GAŁKOWSKA 15:6, 15:9
XD Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN - Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ 15:6, 15:4
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Mateusz DYNAK//Łukasz KOMAR 15:3, 14:15, 15:11
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Paula ROMAN/Karolina SIECIECHOWICZ 15:4, 15:10
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - CT Arena Hawel Academy 6:1
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Łukasz CIMOSZ 15:11, 15:10
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Maciej KOWALIK 15:12, 15:9
XD Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Łukasz CIMOSZ/Mariola HAWEL 15:8, 15:10
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Maryna ILYNSKA 12:15, 6:15
WS2 Anastasiya KHOMICH - Rużana CYBULKA 15:9, 15:9
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK 15:11, 15:7
WD Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH - Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA 11:15, 15:6, 15:10

SKB Litpol-Malow na fotelu lidera 

Badmintoniści SKB Litpol-Malow z Poznania wracają z trzema zwycięstwami. W II rundzie rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski suwalczanie pokonali drużynę z Poznania 6:1 oraz dwie drużyny z Pomorza po 7:0. SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 Sportowa Politechnika Gdańsk. W pierwszym meczu — rywalizacji wtedy jeszcze z liderem rozgrywek Sportową Politechniką Gdańsk tylko w grze pojedynczej mężczyzn trudny dla suwalczan pojedynek stoczył Michał Sobolewski. Michał z problemami, ale  pokonał Bartosza GROCHOWSKIEGO. W pierwszym secie bardzo nerwowym suwalczanin bez pomysłu, po wielu błędach, dopiero w końcówce seta wzniósł się na wyżyny i wgrał 15:13. Drugi set to zupełna bezradność Michała i przegrana do sześciu (6:15). W trzecim secie pokazał suwalski badmintonista lepszą grę, wygrał 15:11. Podobnie było z Ulyaną Volskaya, zaczęła źle, pierwszy set przegrała 13:15 z Emilią Korpus, ale dwóch następnych zdeklasowała, rywalkę wygrywając 15:2 i 15:5 i cały mecz 2:1. Ciekawostką z meczu ze Sportową Politechniką Gdańsk — w grze podwójnej panów Michał Łogosz/Łukasz Moreń była szansa na wygranie seta do zera, jednak deblowi Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA udało się zdobyć jeden honorowy punkt i set zakończył się wynikiem 15:1. Drugi set już bez historii — suwalczanie na dużym luzie pokonali debel z Gdańska 15:10 i cały mecz 2:0. Pozostałe gry nie dostarczały tyle emocji — Anastasiya KHOMICH pokonała Marcelinę FRANCZUK 15:9 i 15:7. Mateusz ŚWIERCZYŃSKI pokonał w dwóch setach 15:8 i 15:9 Adama Bibika. W grze podwójne pań Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT zwyciężyły w pojedynku z parą Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK, pokonując rywalki 15:7 i 15:8. W grze mieszanej Michał ŁOGOSZ z Kamila AUGUSTYN, pokonali 15:11 i 15:9, Jakuba GAŁĄZKĘ/ Aleksandrę PAPRZYCKĄ. Końcowy wynik meczu 7:0 dla SKB Litpol-Malow. Suwalczanie w meczu z gdańszczanami rozegrali bardzo szybkie mecze w grach podwójnych — nasz debel męski i gra mieszana potrzebowały dwunastu minut, by pokonać rywali. W drugim meczu SKB Litpol-Malow rywalizował z Badminton School Gdynia — zwyciężając 7:0.  SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 Badminton School Gdynia Szybkie mecze — suwalczanie rozegrali z badmintonistami School Gdynia, w grze mieszanej Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN, potrzebowali tylko dziewięciu minut, Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ zeszli z kortu pokonani 15:6, 15:4. Tylko jedenastu minut potrzebowały Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT, pokonując rywalki z Gdyni 15:4 i 15:10 Paulę ROMAN/Karolinę SIECIECHOWICZ. Ulyana Volskaya w dwanaście minut rozprawiła się z Paulę Roma 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH potrzebowała trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ. Przysłowiowy lwi pazur pokazali podopiecznym Jerzego Dołhana debliści z Gdyni — Mateusz DYNAK/Łukasz KOMAR, potrafili w tym meczu urwać punkty najbardziej doświadczonych w naszej drużynie parze Michał Łogosz/Łukasz Moreń, badmintoniści z Gdyni wygrali drugiego seta 14:15, ale pierwszy i trzeci był dla suwalczan i zwycięstwo 2:1 w setach (15:3, 14:15 i 15:11). Pozostałe gry z drużyną Badminton School Gdynia zakończyły się zdecydowanym i łatwym zwycięstwem suwalczan. W tym meczu Michał SOBOLEWSKI pokonał Aleksandra DZWONNIKA 15:9, 15:9, Mateusz Świerczyński 15:9 i 15:8 Andrzeja Niczyporuka, Ulyana Volskaya dwunastu minut potrzebowała, by pokonać Paulę Roman 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ. Łatwe, szybkie zwycięstwo 7:0 nad badmintonistami z Badminton School Gdynia. Trzecie zwycięstwo 6:1 przypadło suwalczanom z najgroźniejszym w tym dniu rywalem, z gospodarzami CT Arena Hawel Academy SKB LITPOL-MALOW Suwałki 6 1 - CT Arena Hawel Academy Znawcy badmintona liczyli na duże emocje, na ciekawą rywalizację na korcie i tak było. Gospodarzom i komentatorom meczu (transmisja online) przyświecało hasło ,,Bij Mistrza". Dobre nastawienie gospodarzy sprzyjało dobrej grze, na dobrym wysokim poziomie, badmintoniści z Poznania chcieli, zagrać jak najlepiej potrafią, z 18. krotnym Mistrzem Polski, 5. krotnym brązowym medalistą Pucharu Europy z takimi zawodnikami jak Kamila Augustyn, Michał Łogosz, Łukasz Moreń — i to marzenie się spełniło. Podczas rywalizacji na korcie, gospodarze stawiali momentami bardzo duży opór, czego efektem była piękna i widowiskowa gra. Jedyny punkt w rywalizacji z SKB Litpol-Malow zapewniła poznańskiej drużynie dwudziestojednoletnia Ukrainka — Maryna ILYNSKA, brązowa medalistka 4. Uniwersjady Europejskiej 2018. Nasza o cztery lata młodsza badmintonistka stoczyła, z renomowaną zawodniczką piękny pojedynek, ulegając dopiero po zaciętym i wyrównanym starciu w pierwszym secie 11:15, w drugim 6:15. I to był jedyny punkt zdobyty przez gospodarzy. Ładną grę, na wysokim poziomie pokazali kibicom badmintona w grze pojedynczej Mateusz Świerczyński (SKB Litpol-Malow) i zawodnik gospodarzy (CT Arena Hawel Academy) Maciej Kowalik. W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt, ale decydujące lotki zdobył Mateusz i wygrał seta 15:11, w drugim secie też emocjonującym Mateusz pokonał Macieja Kowalika 15:9. W grach pojedynczych: Michał Sobolewski, po ładnej grze pokonał w setach (15:11 i 15:10) Łukasza CIMOSZA, Anastasiya KHOMICH pokonała 2:0 (15:9 i 15:9) Rużanę CYBULKA. Tym razem z dobrej strony pokazały się na korcie,  męskie pary deblowe Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ i gospodarze Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK. Suwalczanie wygrali 2:0 (15:11, 15:7) - ale w tym starciu walka trwała o każdą lotkę, mecz mógł podobać się każdemu, emocje super — transmisję z meczów w Poznaniu zapewnił PZBd. - ,,BADMNTON POLSKA". Podobnie jak w deblu męskim tak i w deblu kobiet piękna walka w trzech setach — punkt za punkt, Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH pokonały 2:1 (11:15, 15:6, 15:10) parę Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA, dobry mecz, zasłużone, chociaż z trudem wywalczone zwycięstwo. Pokonujemy gospodarzy II rundy LOTTO EKSTRALIGI BADMINTONA oraz dwie drużyny z Pomorza i awansujemy w tabeli na pierwsze miejsce.
 Cieszy fakt, że zwycięska drużyna SKB Litpol-Malow podczas II rundy zagrała bez Emila Holsta (Dania) i Marii Ultiny (Ukraina), w związku z brakiem gwiazd ciężar spoczywał na młodzieży — siedemnastolatkach Uliyanie Volskej, Anstazji Khomich oraz dziewiętnastolatce Karolinie SZUBERT, dziewczyny z tego zadania wywiązały się rewelacyjnie.
 
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk 7-0
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Badminton School Gdynia 7-0
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - CT Arena Hawel Academy 6-1
----------
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Bartosz GROCHOWSKI 15:13, 6:15, 15:11
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Adam BIBIK 15:8, 15:9
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Emilia KORPUS 13:15, 15:2, 15:5
WS2 Anastasiya KHOMICH - Marcelina FRANCZUK 15:9, 15:7
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA 15:1, 15:10
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK 15:7, 15:8
XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Jakub GAŁĄZKA/Aleksandra PAPRZYCKA 15:11, 15:9
----------
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - Badminton School Gdynia
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Aleksander DZWONNIK 15:9, 15:9
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Andrzej NICZYPORUK 15:9, 15:8
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Paula ROMAN 15:2, 15:8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Marta GAŁKOWSKA 15:6, 15:9
XD Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN - Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ 15:6, 15:4
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Mateusz DYNAK//Łukasz KOMAR 15:3, 14:15, 15:11
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Paula ROMAN/Karolina SIECIECHOWICZ 15:4, 15:10
---------------
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - CT Arena Hawel Academy 6:1
MS1 Michał SOBOLEWSKI - Łukasz CIMOSZ 15:11, 15:10
MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Maciej KOWALIK 15:12, 15:9
XD Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Łukasz CIMOSZ/Mariola HAWEL 15:8, 15:10
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Maryna ILYNSKA 12:15, 6:15
WS2 Anastasiya KHOMICH - Rużana CYBULKA 15:9, 15:9
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK 15:11, 15:7
WD Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH - Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA 11:15, 15:6, 15:10Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków
POGODNE SUWAŁKI
i
Województwo Podlaskie
------------------------------
POGODNE SUWAŁKI
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
-----------
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
https://www.wrotapodlasia.pl/
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/

SKB Litpol Malow - CT Arena Hawel Academy

21.11.2020

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków  

 
 
 
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
 
 
https://www.wrotapodlasia.pl/
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/

SKB Litpol-Malow - Badminton School Gdynia

21.11.2020

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków  

 
 
 
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
 
 
https://www.wrotapodlasia.pl/
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/

SKB Litpol-Malow - Sportowa Politechnika Gdańsk

21.11.2020

Poznań 21.11.2020 r. SKB Litpol-Malow Suwałki   -  Sportowa Politechnika Gdańsk

 

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków  

 
 
 
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
 
 
https://www.wrotapodlasia.pl/
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/

Badmintoniści SKB Litpol-Malow jadą po punkty do Poznania

20.11.2020

Badmintoniści SKB Litpol-Malow jadą po punkty do Poznania

W ten weekend (21 XI 2020 r.) w Poznaniu  rusza II Runda LOTTO Ekstraligi Badmintona.

W stolicy Wielkopolski w II rundzie Ekstraklasy badmintona rywalizować będą drużyny z Suwałk (SKB Litpol-Malow), Gdańska (Sportowa Politechnika), Gdyni (Badminton School) i gospodarze Arena Hawel Academy. Rywalizację o punkty suwalczanie rozpoczną w sobotę, o godzinie 10.00 z aktualnym liderem Sportową Politechniką Gdańsk, o godzinie 13.00 przeciwnikami suwalczan będzie drużyna Badminton School Gdynia, a o godz. 17.00 – gospodarz Arena Hawel Academy Poznań. W drużynie panują dobre nastroje i liczymy na komplet punktów — tak skomentował wyjazd do Poznania trener Jerzy Dołhan. Sobotnie mecze z udziałem suwalczan będą transmitowane przez BADMINTON POLSKA, my Państwu pokażemy mecze suwalczan na stronie www. skbsuwalki.org. oraz facebook SKB Suwalski Klub Badmintona. Aktualnie, po pierwszej rundzie rozgrywek SKB Litpol-Malow zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 pkt, nasza drużyna traci jeden punkt do lidera Sportowa Politechnika Gdańsk. W polskiej lidze o drużynowe mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 rywalizuje 12. drużyn, suwalczanie bronią zdobytego tytułu w poprzednich rozgrywkach. Zapraszamy przed ekrany w sobotę już od godziny 10.00

Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków ów i
 
 
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
 
 
https://www.wrotapodlasia.pl/
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/
https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/
https://www.um.suwalki.pl/
 
https://www.facebook.com/wojpodlaskie/
https://www.wrotapodlasia.pl/
 

Malow - AMBASADOREM POLSKIEJ GOSPODARKI

19.11.2020

Malow - AMBASADOREM  POLSKIEJ GOSPODARKI

Firma Malow - nasz sponsor otrzymał tytuł AMBASADORA POLSKIEJ GOSPODARKI w kategorii EKSPORTER - GRATULUJEMY!!!

Złoto i dwa brązy Aleksandry Wilczewskiej

15.11.2020
Badminton, międzynarodowy turniej XX MAZOVIA JUNIOR CUP, Marki 13-15 XI 2020 r.
W Markach ten weekend młodzi badmintoniści spotkali się na XIX MAZOVIA JUNIOR CUP. Rywalizowało 230 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi, w kategoriach wiekowych U11, U13, U17. Dobrze wypadli na turnieju młodzi badmintoniści z Suwałk. Z Mazovia CUP ze złotym medalem i dwoma brązowymi wraca Aleksandra Wilczewska — trzynastoletnia badmintonistka, podopieczna Jerzego Dołhana

Złoty medal zdobyła w kategorii GD (U13) - (gra podwójna dziewcząt) wspólnie z koleżanką Kają ZIÓŁKOWSKĄ (UKS Wschodnia 12 Kielce). Dziewczęta w finale gry podwójnej pokonały 2:0 (21:13 i 21:18 debel Dominika BARTŁOMIEJCZUK/Lena MAKOWSKA (MKS Orlicz Suchedniów/AZSUW Warszawa). Drugi medal turnieju Mazovia CUP Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej BS (UK 13). Rywalizację o medal brązowy stoczyła z koleżanką od debla — Kają ZIÓŁKOWSKĄ (UKS Wschodnia 12 Kielce). Po pięknym, wyrównanym pojedynku, walce o każdy punkt — lepsza okazała się suwalczanka, pokonała koleżankę z Kielc 2:0 (22:20 i 21:19). Trzeci medal z kruszcu brązowego zdobyła trzynastoletnia Aleksandra w grze mieszanej, a jej partnerem na korcie był Jakub Dulemba z Suchedniowa. Para Suwalsko-Suchedniowska brązowy medal zdobyła, pokonując w tzw. małym finale 2:0 (21:9, 21:16) parę mieszaną Maciej Zmarz/Julia Zioła (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń). W ćwierćfinale pokonali 21:10, 21:10 parę Franciszek SACHA/Nikola PŁUCHOWSKA (UKS AB Kraków) w walce o finał ulegli zwycięzcom tej kategorii 17:21, 12:21 parze Damian PERKOWSKI/Kaja ZIÓŁKOWSKA (UKS Hubal Białystok/UKS Wschodnia 12 Kielce).
Na turnieju Mazovia CUP dobrze wypadł Janek Szeszko, w kat. BS U17 dotarł do trzeciej rundy, na usprawiedliwienie, że Janek nie sięgnął, po medal jest fakt, że rywalizował z zawodnikami o kilka lat starszymi. Gratulujemy sukcesów młodym suwalskim badmintonistom.
linia