• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Życzenia

24.12.2020

Życzenia

24.12.2020

Młodzicy na podium Klubowych Mistrzostw Polski w Białymstoku

20.12.2020
Białystok, 20 XII 2020 r.
To były dobre mistrzostwa dla suwalskich badmintonistów, złoto, brąz i czwarte miejsce — podopiecznych Jerzego Dołhana
 

Młodzicy na podium Klubowych Mistrzostw Polski w Białymstoku

Kolejny, po złotym medalu zdobytym przez suwalskich badmintonistów w kat. Młodzieżowcy, tym razem w kat. Młodzicy - medal brązowy, trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Polski — Drużyn Mieszanych 2020, dla Suwalskiego Klubu Badmintona.
Brązowe medale, trzecie miejsce wywalczyli suwalscy badmintoniści w składzie: Wiktoria Banaszewska, Veronika Stankiewicz, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewsk, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda.
Mecz o trzecie miejsce — miejsce na podium mistrzostw zapewniło nam zwycięstwo 3:1 z UKS Korona Pabianice.
Mecz rozpoczęliśmy od przegranego pojedynku Jana Szeszko w grze pojedynczej z Kamilem Markusem. Kolejna gra pojedyncza i w meczu remis — Veronika Stankiewicz pokonała Klaudię PŁUSA.
Trzecie starcie, to debel chłopców Jan Szeszko/Dominik Ułanowicz, chłopcy pewnie pokonali parę Szymon Gwiazda/Kamil Markus, zwycięstwo dało nam nadzieję, prowadziliśmy w meczu 2:1, brakowało jednego zwycięstwa, była wiara, że może być dobrze.
I tak się stało, nie zawiodły deblistki Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczyńska — pokonały dziewczyny z Pabianic 2:0 (21:14 i 21:17). Trzeci punkt i radość — jest podium mistrzostw Polski dla Suwałk.
To, kolejny sukces, na piersiach badmintonistów Suwalskiego Klub Badmintona zawisły brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski — Drużyn Mieszanych w Badmintonie w 2020 roku.
Zaszczytne trzecie miejsce wywalczyliśmy w składzie: Wiktoria Banaszewska, Veronika Stankiewicz, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda.
 
Nie powiodło się badmintonistom SKB w Kat. Juniorzy
Miejsce czwarte, zajęli w mistrzostwach, tuż za podium — najbardziej nielubiane przez sportowców.
Mecz o brązowy medal mistrzostw, badmintoniści SKB Suwałki przegrali 1:3 z BENINCA UKS Feniks KK.
Przegraliśmy gry pojedyncze: Sebastian LENCZEWSKI z Mikołajem SZYMANOWSKIM, Oliwia Niedźwiedzka z Zuzanną Jankowską.
Przegraliśmy grę podwójną dziewcząt Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka musiały uznać wyższość Julii Dzialuk/Zuzanny Jankowskiej.
Jeden punkt w tym meczu zdobyli w grze podwójnej Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub.
Drogę do walki o podium otworzyło nam zwycięstwo w grupie 3:2 z Zestaw BKB Mazańcowice, a na przeszkodzie — walkę o najwyższe trofeum zablokowali nam i badmintoniści z UKS Unia Bieruń, z którymi przegraliśmy 1:4.
Gratulujemy — pierwsze, trzecie i czwarte miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski — Drużyn Mieszanych w Badmintonie, to kolejny, duży sukces badmintonistów znad Czarnej Hańczy.
 
JUNIOR MŁODSZY
Nie powiodło się badmintonistom w kat. Juniorzy Młodsi. Suwalczanie zajęli dopiero 10. miejsce.
Junior młodszy skład suwalskiej drużyny: Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Veronika Stankevich, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz.
W decydującym meczu o 10. miejsce SKB Suwałki pokonało 3 - 0 UKS Akademia Badmintona Lublin.
Wcześniejsze mecze w tych mistrzostwach przegraliśmy:
BKB Set Mazańcowice 4 - 1 SKB Suwałki
KS Hubertus Zalesie Górne 3 - 2 SKB Suwałki
ABRM Warszawa 4 - 1 SKB Suwałki

Jest szansa na medal w kat. MŁODZICY

19.12.2020
Białystok, 19 grudnia 2020 r. KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE 2020
 

Jest szansa na medal suwalskich badmintonistów

Młodzicy z Suwalskiego Klubu Badmintona pozazdrościli starszym koleżankom i kolegom i chcą stanąć na podium Klubowych Mistrzostw Polski Drużyn Mieszanych w Badmintonie, Białystok 2020.
Suwalscy badmintoniści mają szansę zagrać nawet o mistrzostwo Polski w kat. Młodzicy .
Chociaż przegrali 2:3 z Unią Bieruń, to o kolejności miejsc w grupie 1. decydować będzie niedzielny mecz pomiędzy UKS Unia Bieruń — Beninica UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.
O tym, czy suwalczanie będą walczyć o mistrzostwo, czy medal brązowy mistrzostw, mogą decydować lotki. Czy walczyć, będziemy o miejsce na podium, dowiemy się dopiero w niedzielę ok. godz. 12.00 po zakończeniu meczu UKS Unia Bieruń — Beninica UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle?
Mecze o najwyższe trofea mistrzostw rozpoczną się, godz. 12.30 i zdecydują które z drużyn staną na podium Drużynowych Mistrzostw Polski.
Z grupy pierwszej o mistrzostwo Polski walczyć będzie Technik Głubczyce z grupy drugiej, tego jeszcze nie wiemy. Szansę mają badmintoniści SKB Suwałki, UKS Unia Bieruń, BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. O wszystkim zdecydują umiejętności na korcie.
Drugie miejsca w obu grupach (1 i 2) nierozstrzygnięte. Nikłe szanse z grupy pierwszej mają badmintoniści z UKS Korona Pabianice, w niedzielę grać będą ze zdecydowanym faworytem do mistrzowskiego tronu Technikiem Głubczyce. Większe szanse na grę o medal brązowy z tej grupy ma UKS Hubal Białystok, który walkę o strefę medalową stoczy z KS Hubertus Zalesie Górne, który przegrał w grupie dwa mecze po 0:5. Może, tak być, że o brązowy medal mistrzostw rywalizować będą sobą badmintonistami z Suwałk i Białegostoku.
 
 
BENINCA UKS Feniks Kędierzyn Koźle   2-3  SKB Suwałki 
XD. Tomasz CIEŻ/Malwina GEDIGA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH
13-21 18-21
MS.  Wojciech BUDNY - Jan SZESZKO
10-21 24-22 21-8
WS.  Amelia KRZĄKAŁA - Veranika STANKEVICH
9-21 11-21
MD. Wojciech BUDNY/Tomasz CIEŻ - Mikołaj BOBOWICZ/Dominik UŁANOWICZ
21-11 21-12
WD.  Malwina GEDIGA/Amelia KRZĄKAŁA - Wiktoria BANASZEWSKA/Aleksandra WILCZEWSKA
15-21 7-21
 
UKS Unia Bieruń  3-2  SKB Suwałki 
MS.  Sebastian PINKOWICZ - Dominik UŁANOWICZ
21-18 21-18
WS.  Kinga STOKFISZ - Veranika STANKEVICH
21-17 21-15
MD Sebastian PINKOWICZ/Filip ZIOŁA - Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO
21-19 15-21 19-21
WD.  Emilia JOCHACY/Kinga STOKFISZ - Wiktoria BANASZEWSKA/Aleksandra WILCZEWSKA
21-10 21-16
XD. Filip ZIOŁA/Emilia JOCHACY - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH
11-21 18-21

Młodzieżowcy z SKB Mistrzami Polski

19.12.2020

Białystok, 19 grudnia 2020 r.

 

Młodzieżowcy z Suwalskiego Klubu Badmintona Mistrzami Polski


Na odbywających się w Białymstoku KLUBOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI DRUŻYN MIESZANYCH W BADMINTONIE 2020 najlepsi w Polsce okazali się badmintoniści z Suwalskiego Klubu Badmintona  — podopieczni Jerzego Dołhana. W decydującym meczu pokonali 3:2, sąsiada za miedzy, UKS Hubal Białystok. Mistrzowski tytuł, wywalczyli w mistrzowskim stylu: Anastasiya KHOMICH, Karolina SZUBERT, Michał SOBOLEWSKI, Michał ALEKSANDROWICZ, Mateusz HOŁUB, Janek Filipowicz.  Domeną suwalskich badmintonistów  w tym turnieju były gry pojedyncze. Anastasiya Khomich, pokonała i to zdecydowanie wszystkie rywalki. Michał Sobolewski przegrał tylko jedno starcie z Szymonem Stofkisz (Unia Bieruń). Pozostałe były już na korzyść Michała. Nasz debel Anastasiya Khomich, Karoliną Szubert w grze podwójnej dostarczyły drużynie komplet punktów, nie przegrały żadnego pojedynku.— GRATULUJEMY i liczymy, że powtórzycie ten sukces z drużyną SKB Litpol-Malow!!!

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:   1. SKB Suwałki,  2. UKS Hubal Białystok,  3. UKS Unia Bieruń,  4. ABRM Warszawa

-----------------------

                         SKB Suwałki 3-2 UKS Hubal Białystok 
XD.  Michał SOBOLEWSKI/Karolina SZUBERT- Paweł ŚMIŁOWSKI/Anastasiia KOSENCHUK
12-21 18-21
WS. Anastasiya KHOMICH - Aleksandra RADZISZEWSKA
21-4 21-9
MS. Michał SOBOLEWSKI - Szymon MACIĄG
21-11 21-9
WD. Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT- Anastasiia KOSENCHUK/Aleksandra RADZISZEWSKA
21-8 21-15
MD.  Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB - Konrad PŁOCH/Paweł ŚMIŁOWSKI
13-21 12-21
-----------------------------------------------------------
ABRM Warszawa 2 - 3 SKB Suwałki
XD. Wiktor TRECKI/Zofia TOMCZAK - Michał ALEKSANDROWICZ/Karolina SZUBERT
23-21 22-20
MS. Piotr KRAJEWSKI - Michał SOBOLEWSKI
9-21 5-21
WS. Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH
9-21 7-21
MD. Maciej MATUSZ/Wiktor TRECKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Michał SOBOLEWSKI
21-8 21-9
WD. Zofia TOMCZAK/Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
14-21 10-21
-----------------------------------------------------------
UKS Unia Bieruń 2 -3 SKB Suwałki
XD. Szymon STOKFISZ/Daniela BIELIŃSKA - Michał SOBOLEWSKI/Karolina SZUBERT
12-21 9-21
WS. Zuzanna PARYSZ - Anastasiya KHOMICH
13-21 13-21
MS. Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI
14-21 21-18 21-7
WD. Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
16-21 14-21
MD. Wojciech SAJDOK/Jakub SUSZYŃSKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB
21-15 21-17
ABRM Warszawa 2 - 3 SKB Suwałki
XD. Wiktor TRECKI/Zofia TOMCZAK - Michał ALEKSANDROWICZ/Karolina SZUBERT
23-21 22-20
MS. Piotr KRAJEWSKI - Michał SOBOLEWSKI
9-21 5-21
WS. Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH
9-21 7-21
MD. Maciej MATUSZ/Wiktor TRECKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Michał SOBOLEWSKI
21-8 21-9
WD. Zofia TOMCZAK/Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
14-21 10-21
 
UKS Unia Bieruń 2 -3 SKB Suwałki
XD. Szymon STOKFISZ/Daniela BIELIŃSKA - Michał SOBOLEWSKI/Karolina SZUBERT
12-21 9-21
WS. Zuzanna PARYSZ - Anastasiya KHOMICH
13-21 13-21
MS. Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI
14-21 21-18 21-7
WD. Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
16-21 14-21
MD. Wojciech SAJDOK/Jakub SUSZYŃSKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB
21-15 21-17
ABRM Warszawa 2 - 3 SKB Suwałki
XD. Wiktor TRECKI/Zofia TOMCZAK - Michał ALEKSANDROWICZ/Karolina SZUBERT
23-21 22-20
MS. Piotr KRAJEWSKI - Michał SOBOLEWSKI
9-21 5-21
WS. Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH
9-21 7-21
MD. Maciej MATUSZ/Wiktor TRECKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Michał SOBOLEWSKI
21-8 21-9
WD. Zofia TOMCZAK/Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
14-21 10-21
 
UKS Unia Bieruń 2 -3 SKB Suwałki
XD. Szymon STOKFISZ/Daniela BIELIŃSKA - Michał SOBOLEWSKI/Karolina SZUBERT
12-21 9-21
WS. Zuzanna PARYSZ - Anastasiya KHOMICH
13-21 13-21
MS. Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI
14-21 21-18 21-7
WD. Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
16-21 14-21
MD. Wojciech SAJDOK/Jakub SUSZYŃSKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB
21-15 21-17

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI DRUŻYN MIESZANYCH

18.12.2020
Białystok, 18-20 grudnia 2020 r.

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI DRUŻYN MIESZANYCH

Dzisiaj w Białymstoku, rozpoczęli rywalizację, o tytuł Klubowy Mistrz Polski Drużyn Mieszanych badmintoniści z 37 drużyn.
W Białymstoku badmintoniści walczyć będą o miano najlepszych w Polsce w kategorii: Młodzieżowiec, Junior, Junior Młodszy, Młodzik, Młodzik Młodszy.
Suwalski Klub Badmintona walczyć będzie o mistrzostwo w trzech kategoriach: Młodzik, Junior Młodszy i Młodzicy.
Dzisiejszego dnia gra suwalczan układała się różnie. Dwa mecz wygrali młodzieżowcy, trzy przegrali juniorzy młodsi, jutro (sobota) o godz. 11.30 młodzieżowcy rywalizować będą z gospodarzami UKS Hubal Białystok.
Jak graliśmy dzisiaj.
Kat. Młodzieżowcy
ABRM Warszawa 2 - 3 SKB Suwałki
XD. Wiktor TRECKI/Zofia TOMCZAK - Michał ALEKSANDROWICZ/Karolina SZUBERT
23-21 22-20
MS. Piotr KRAJEWSKI - Michał SOBOLEWSKI
9-21 5-21
WS. Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH
9-21 7-21
MD. Maciej MATUSZ/Wiktor TRECKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Michał SOBOLEWSKI
21-8 21-9
WD. Zofia TOMCZAK/Ida WIŚNIEWSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
14-21 10-21
UKS Unia Bieruń 2 -3 SKB Suwałki
XD. Szymon STOKFISZ/Daniela BIELIŃSKA - Michał SOBOLEWSKI/Karolina SZUBERT
12-21 9-21
WS. Zuzanna PARYSZ - Anastasiya KHOMICH
13-21 13-21
MS. Szymon STOKFISZ - Michał SOBOLEWSKI
14-21 21-18 21-7
WD. Daniela BIELIŃSKA/Magdalena KULSKA - Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT
16-21 14-21
MD. Wojciech SAJDOK/Jakub SUSZYŃSKI - Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB
21-15 21-17
***
Juniorzy Młodszy
BKB Set Mazańcowice 4 - 1 SKB Suwałki
XD. Jacob TOCZEK/Małgorzata MUSZYŃSKA - Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA
21-10 21-9
WS. Julia PIWOWAR - Oliwia NIEDŹWIEDZKA
21-15 23-21
MS. Michał SZCZYPKA - Dominik UŁANOWICZ
21-8 21-11
WD. Małgorzata MUSZYŃSKA/Julia PIWOWAR - Natalia LENCZEWSKA/Oliwia NIEDŹWIEDZKA
19-21 14-21
MD. Michał SZCZYPKA/Jacob TOCZEK - Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO
21-7 21-11
KS Hubertus Zalesie Górne 3 - 2 SKB Suwałk
MS. Kajetan BARANOWSKI - Dominik UŁANOWICZ
21-13 21-19
WS. Izabella KAMOLA - Oliwia NIEDŹWIEDZKA
17-21 14-21
MD. Kajetan BARANOWSKI/Maksymilian KROGULSKI- Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO
21-10 21-14
WD. Natalia LENCZEWSKA/ Oliwia NIEDŹWIEDZKA
Walkower dla suwalskiej pary
XD. Maksymilian KROGULSKI/Izabella KAMOLA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH
19-21 21-15 21-18
Junior Młodszy
ABRM Warszawa 4-1 SKB Suwałki
XD. Bartosz KRAJEWSKI/Marta STYCZYŃSKA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH
21-13 21-11
WS. Aleksandra KOPYT - Oliwia NIEDŹWIEDZKA
18-21 18-21
MS. Bartosz KRAJEWSKI - Jan SZESZKO
21-10 15-21 21-11
WD. Marta STYCZYŃSKA/Aleksandra WĘSŁAWOWICZ - Natalia LENCZEWSKA/Veranika STANKEVICH
21-18 21-19
MD. Franciszek KAMIŃSKI/Kacper ZYCHOWICZ - Mikołaj BOBOWICZ/Mateusz DERDA
21-15 21-11
Kategoria Młodzicy — mecze suwalczanie rozegrają w sobotę (19.12.br.) o godz. 15.00 z UKS Unia Bieruń, o godz. 17.30 z BENINCA UKS Feniks

Anastasija Khomich, debiutowała w reprezentacji Polski

17.12.2020

Anastasija Khomich, debiutowała w reprezentacji Polski

 
 
Anastasia Khomich i Karolina Szubert reprezentowały Polskę i klub SKB Litpol-Malow podczas eliminacji do Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie rozegranych w Belgii.
W Belgii nasz kraj reprezentowali w eliminacjach bardzo młodzi zawodnicy, niedoświadczeni na arenach międzynarodowych, ale zawodnicy perspektywiczni.
Suwalska badmintonistka — Anstasija Khomich reprezentowała Polskę po raz pierwszy od otrzymania w lipcu polskiego obywatelstwa.
Badmintoniści z orzełkiem na piersi i pod flagą biało-czerwoną ulegli bardzo silnej reprezentacji Rosji 0:5. Zawodniczki SKB Litpol-Malow, Anastasia Khomich/Karolina Szubert uległy w grze deblowej Rosjankom (0:2) Anastasiia Akchurina/Olga Morozova 16:21 i 10:21.
 
W drugim meczu polscy badmintoniści przegrali 1:4 ze Szwajcarią — zdobyliśmy w tym meczu jeden punkt — mikst Paweł Śmiłowski, Wiktoria Adamek.
Anastasia Khomich wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską w grze deblowej pokazały charakter – urwały przeciwniczkom jednego seta, a momentami nawiązywały równorzędną walkę, a w drugim secie okazały się nawet lepsze 21:17).
Przegrały (1:2) 12:21, 21:17, 14:21 z Caroline Racloz /Jenjira Stadelmann.
 
Na pożegnanie z eliminacjami do mistrzostw Europy drużyn mieszanych w badmintonie Polska przegrała  2:3 z Belgią, punkty zdobył mikst Paweł Śmiłowski, Wiktoria Adamek, oraz debel żeński — Wiktoria Dąbczyńska/ Karolina Szubert.
W grze pojedynczej dobrze spisała się  Anastasia Khomich (18 lat) z Lianne Tan (30 lat) - doświadczoną zawodniczką, 45. rakietą świata, ograną na wielu  międzynarodowych kortach.
Anastasija grała z Belgijką punkt za punkt, chociaż przegrała końcówki setów - ale po zaciętej 33. minutowej grze (0:2) 17:21, 16:21, to zostawiła po sobie dobre wrażenie.
 
Szczegółowe wyniki reprezentacji Polski
 
Rosja — Polska 5:0
Władimir Malkow — Mikołaj Szymanowski 21:15 21:11
Jewgienia Kosecka — Wiktoria Dąbczyńska 21:11 21:8
Władimir Iwanow/Iwan Sozonow — Maciej Matusz/Wiktor Trecki 21:9 21:9
Anastazja Akczurina/Olga Morozowa — Anastasia Khomich/ Karolina Szubert 21:16 21:10
Rodion Alimow/Alina Davlietowa — Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek 21:10 21:9
 
Szwajcaria — Polska 4:1
Tobias Kuenzi/Jenjira Stadelmann — Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek 17:21 20:22
Christian Kirchmayr — Michał Rogalski 14:21 21:14 25:23
Ronja Stern — Zuzanna Jankowska 21:19 21:7
Tobias Kuenzi/Nicolas A. Mueller — Maciej Matusz/Wiktor Trecki 21:16 21:18,
Caroline Racloz/Jenjira Stadelmann — Wiktoria Dąbczyńska/ Anastasia Khomich 21:12 17:21 21:14
 
Belgia — Polska 3:2
Lianne Tan — Anastasia Khomich 21:17 21:16
Maxime Moreels — Mikołaj Szymanowski 21:15 21:9
Lise Jaques/Lien Lammertyn — Wiktoria Dąbczyńska/Karolina Szubert 10:21 12:21
Elias Bracke/ Julien Carraggi — Jakub Melaniuk/ Szymon Ślepecki 21:12 22:20
Jona Van Nieuwkerke/ Lise Jaques — Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek 21:16 14:21 15:21
 
Zdjęcia - źródło: Badminton Europe
 

ZIMOWY OBÓZ

16.12.2020

SKB TRACK TEC Suwałki 6-1 MLKS Solec Kujawski

12.12.2020

Inauguracja rozgrywek II ligi badmintona.

SKB TRACK TEC Suwałki 6-1  MLKS Solec Kujawski

Suwalscy,  młodzi badmintoniści debiutując w rozgrywkach  II liga badmintna pokonali na własnych kortach MLKS Solec Kujawski.
W hali OSiR rywalizowali w siedmiu grach, dwie pojedyncze - mężczyzn, jedna pojedyncza - kobiet, dwa deble mężczyzn, jeden kobiet i gra mieszana.
Suwalczanie wygrali z badmintonistami znad Wisły zdecydowanie 6:1. Stracili tylko jeden punkt, przegrał swoją  grę pojedynczą  Mateusz Hołub.
 Mateusz Hołub musiał uznać wyższość zawodnika jednocześnie trenera drużyny z Solca Kujawskiego, Adama Niedojadło.
Mateusz przegrał mecz w trzysetowej walce, wynik w trzecim secie powinien świadczyć o bardzo wyrównanej grze w tym starciu.
Pozostałe starcia wypadły już na korzyść suwalskich badmintonistów. 
MS1 Mateusz Hołub -  Adam Niedojadło 15:7, 8:15, 14:15
MS2 Maksim Ovczinnikow - Stanisław Guzioł 15:5, 15:6
 
MD1  Michał Aleksanddrowicz/Mateusz Hołub - Mariusz Bujak/Adam Niedojadło 15:12, 15:11
 
 
MD2  Sebastian Lenczewski/Jan Filipowicz  - Konrad Bednarek/Stanisław Guzioł 15:10, 15:8
 
WS Oliwia Niedźwiedzka - Martyna Pietrzak 15:14, 15:12
WD Veronik Stankiewicz/Viktoria Pletsiukowska  -  Martyna Filipiak/Martyna Pietrzak 15:6, 15:12
 
 
XD Maksim Ovczinnikow/Natalia Lenczewska  -  Marcin Bujak/Martyna Filipiak 15:13, 15:8
 
W grupie suwalczan oprócz MLKS Solec Kujawski są jeszcze drużyny z Giżycka i Gdańska z którymi suwalczanie w innych terminach walczyć będą o mistrzostwo grupy.
Mistrzowie poszczególnych grup rywalizować będą o mistrzostwo II ligi.
Gratulujemy udanego debiutu i pierwszego zwycięstwa w II lidze..
 
 

 

linia