• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

Festiwal Badmintona na żywo (kort nr 1)

26.10.2019

Festiwal Badmintona (na żywo kort nr 2)

26.10.2019

Grad medali

20.10.2019

Grad medali

przywieźli młodzi badmintoniści

SKB do Suwałk

 

 

 

Rewelacyjnie wypadli młodzi suwalscy badmintoniści podopieczni — suwalskich trenerów: Jerzego Dołhana, Jerzego Szulińskiego (juniora) i Olgi Pletsiukhov oraz Jacka Niedźwiedzkiego. Systematyczna dobra praca przynosi sukcesy medalowe Suwalskiego Klubu Badintona, i tak było podczas mistrzostw województwa podlaskiego, które odbyły się 19 i 20 października w Białymstoku.
Białystok gościł juniorów, juniorów młodszych, młodzików, młodzików młodszych, a wśród rywalizujących była liczna grupa z Suwalskiego Klubu Badmintona.

Mistrzostwo województwa podlaskiego zdobyli suwalczanie w ośmiu kategoriach, a zdobyli je:
Ulyana VOLSKAYA, Ulyana VOLSKAYA/Michał ALEKSANDROWICZ, Jan SZESZKO/Aleksandra WILCZEWSKA, Wiktoria BANASZEWSKA/Michalina JAŚKIEWICZ, Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB, Anastasiya KHOMICH, Mikołaj BOBOWICZ /Mateusz DERDA, Viktoriya PLETSIUKHOVA/Veranika STANKEVICH.

Wicemistrzostwo województwa podlaskiego dla Suwalskiego Klubu Badmintona wywalczyli:
Aleksandra Wilczewska, Jan Szeszko, Mateusz Tumialis/Kacper Węgrowski, Anna Kaszuba/Aleksandra Wasilewska, Dominik Ułanowicz, Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski, Oliwia Niedźwiedzka, Maksim Ovchinnikov, Grzegorz HOŁUB/Anastasiya KHOMICH, Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA, Natalia LENCZEWSKA /Oliwia NIEDŹWIEDZKA .

 

Falstar w debiucie

20.10.2019

Badminton, Olsztyn 19 października 2019 r.

Falstar w debiucie

 

 

 

ABRM Olsztyn 6 : 1 SKB Mona Kontra Suwałki

Od porażki w pierwszej lidze badmintona rozpoczęli swój debiut badmintoniści SKB Mona Kontra Suwałki.
Przegrali swój mecz wyjazdowy z ABRM Olsztyn w stosunki 1 do 6.
Jedyny zwycięski punkt zdobyli Marek Molenda/Oksana Khomich w grze mieszanej.
Jak informują organizatorzy - kilka pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie.
Liczymy, że w kolejnych starciach suwalczanie będą, mieli więcej szczęścia, a zwycięstwa będę ich domeną.

ABRM Olsztyn - SKB Mona Kontra
SM (1)
Tomasz Kozłowski-Piotr Ołów
13:15,15:12,15:14

Żaneta Baranowska-Aleksandra Kontrolewicz
15:8,15:8

Tomasz Lipski-Marek Molenda
15:7,14:15,15:14

Krystyna Polakowska-Oksana Khomich
15:9,15:6

Tomasz Lipsk/i Andrzej Gajewski - Piotr Ołów/ Tomasz Perkowski
15:9,15:14

Magdalena Jaworek/ Krystyna Polakowska - Aleksandra/ Kontrolewicz Gabriela Grosz
15:5,15:3

Andrzej Gajewski/ Karolina Żeromska - Marek Molenda Oksana/ Khomich
15:5,9:15,9:15

 

DENMARK OPEN

16.10.2019

NA SPORTOWEJ EMERYTURZE, ALE CIĄGLE MISTRZ

13.10.2019

NA SPORTOWEJ EMERYTURZE, ALE CIĄGLE MISTRZ

XVI Podlaski Turniej Seniorów Białystok, 5-6 X 2019 r.).

Suwalscy badmintoniści (po zakończeniu kariery) pokazują sie na wielu zawodach seniorskich. Sukcesem skończył się udział Jerzego Dołhana w Mistrzostwach Świata (brązowy medal).

W Białymstoku pokazał na korcie swoje umiejętności Jacek Niedźwiedzki — były zawodnik SKB, pięciokrotny indywidualny Mistrz Polski. Jak przystało na mistrza, pokazał klasę. Wrócił do Suwałk z dwoma złotymi medalami. Wygrał SM-swoją kategorię 40+. Na najwyższym stopniu podium Jacek stanął wspólnie z Michałem Suskim, w grze podwójnej pokonali w finale parę Sławomir Lis/Mariusz Pakulski.

Gratulujemy!

 

Wyniki: SM 40+

Jacek NIEDŹWIEDZKI - Rafał LEWCZYK

21-15 21-11

Jacek NIEDŹWIEDZKI - Dawid KRAWIEC

9-21, 21-12, 21-12

Jacek NIEDŹWIEDZKI - Marcin DANOWSKI

21-12 21-12

Jacek NIEDŹWIEDZKI - Jacek LEWANDOWSKI

21-14, 21-14 14-21 14-2

 

W finale Jacek pokonał Krzysztofa Walendę

Jacek NIEDŹWIEDZKI - Krzysztof WALENDA -

22-20 21-12

 

GRA POJEDYNCZA MĘŻCZYZN-GRUPA 40+

Miejsce Imię Nazwisko

1. Jacek Niedźwiedzki

2. Krzysztof Walenda

3. Jacek Lewandowski

4-6. Sławomir Lis

4-6. Dawid Krawiec

4-6. Marek Miałkowski

7-9. Andrej Volkov (Rosja)

7-9. Rafał Lewczyk

7-9. Mariusz Sawicki

10-11. Marcin Danowski

10-11. Aliaksandr Nichyporchyk (Białoruś)

 

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN

Jacek NIEDŹWIEDZKI/Michał SUSKI - Adam BAŁAKIER/Marek RADZISZEWSKI

21-12 21-10

Tomasz STOPA /Jerzy SZAŁAPSKI - Jacek NIEDŹWIEDZKI/Michał SUSKI

21-15 16-21 19-21

Jacek NIEDŹWIEDZKI/Michał SUSKI - Marek MIŁOSZEWSKI/Karol PIK

21-16 22-20

FINAŁ gry podwójnej panów:

Sławomir LIS/Mariusz PAKULSKI - Jacek NIEDŹWIEDZKI/Michał SUSKI

15-21 18-21

 

Organizatorem turnieju był UKS Hubal-Szkoła Podstawowa nr 32 - Białystok, a kierownikiem turnieju Andrzej Kaftański.

 

 

 

Spotkali się z olimpijczykami

07.10.2019

Młodzi badmintoniści spotkali

się z olimpijczykami

Podczas jubileuszu 30 lecie Szkoły Podstawowej nr 10, (4 października 2019 r). - suwalscy badmintoniści mieli okazję spotkać się z olimpijczykami:Luizą Złotkowską — łyżwiarstwo szybkie, brązowa medalistka igrzysk w Vancouver i srebrna medalistka igrzysk w Soczi, Wojciechem Fortuną — mistrz olimpijski z Sapporo 1972 rok, Adamem Krzesińskim — szermierz i florecista, brąz na olimpiadzie w Barcelonie (1992), i srebro - Atlanta (1996), Dariuszem Goździakiem pięcioboista nowoczesny, złoty medalista olimpijski z w Barcelony 1992 rok.

Podczas jubileuszu 30 lecie Szkoły Podstawowej nr 10, (4 października 2019 r). - suwalscy badmintoniści mieli okazję spotkać się z olimpijczykami:
Luizą Złotkowską — łyżwiarstwo szybkie, brązowa medalistka igrzysk w Vancouver i srebrna medalistka igrzysk w Soczi, Wojciechem Fortuną — mistrz olimpijski 
z Sapporo 1972 rok, Adamem Krzesińskim — szermierz i florecista, brąz na olimpiadzie w Barcelonie (1992), i srebro - Atlanta (1996), Dariuszem Goździakiem 
— pięcioboista nowoczesny, złoty medalista olimpijski z w Barcelony 1992 rok.

Lithuanian U17 International 2019

06.10.2019

RSL Lithuanian U17 International 2019

 
Vilnius, 4-6.10.2019
 
 

Wilno - międzynarodowy turniej  badmintona U17 w którym uczestniczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona:
Jan Lenczewski, Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Sebastian Lenczewski.

W międzynarodowej rywalizacji najlepiej wypadł Michał Aleksandrowicz, który dotarł do ćwierćfinału.
Dobra rywalizacja w Wilnie  dla podopiecznych Jerzego Dołhana — gdzie rywalizować mogli z zawodnikami z Francji, Rosji, Litwy, Łotwy.

WYNIKI:
Gra podwójna
Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski - Artem Kamalov/Oskar Klausholm (Rosja/Dania)
18:21, 24:22, 19:21
Michał Aleksandrowicz/Mateusz Holub - Dmitrii Lanin/Egor Peresetskii (Rosja)
21:9, 21:9
Michał Aleksandrowicz/Mateusz Holub - Tomasz Buza/Maksymilian Danielak (Polska)
10:21, 18:21
W grze podwójnej do drugiej rundy awansowała para Michal Aleksandrowicz/Mateusz Holub.
Zwyciężyli w grze podwójnej Matteo Justel/Baptiste Labarthe z Francji w finale pokonali Tomasza Buzę/Maksymiliana Danielaka (Polska).

Gra pjedyncza
Michał Aleksandrowicz - Tomasz Buza (Polska)
20:22, 21:8, 21:11
Michał Aleksandrowicz - Vilius Bagdanavicius (Lotwa) -
21;10, 21:19
Michał Aleksandrowicz - Arthur Wakhevitsch (Francja)
21:18, 14:21, 16:21
Jan Filipowicz - Pauls Eliass Rozenvalds (Litwa)
21:7, 21:12
Jan Filipowicz - Baptiste Labarthe (Francja) -
12:21, 14:21
Sebastian Lenczewski - Matteo Justel (Francja) -
6:21, 5:21
W ćwierćfinale zameldował się Michał Aleksandrowicz, w walce o półfinał musiał uznać wyższość Arthura Wakhevitsch z Francji
do trzeciej rundy dotarli Mateusz Hołub, Jan Filipowicz

W finale SM - Oskar Klausholm (Dania) pokonał Arthura Wakhevitsch (Francja)
19:21, 21:16, 21:13

Startuje rywalizacja o tytuł Drużynowego Mistrza Polski

06.10.2019

Startuje rywalizacja o tytuł 48. Drużynowego Mistrza Polski 2020 w badmintonie


Rusza już w listopadzie br. polska Ekstraliga Badmintona, w najwyższej grupie rozgrywek wystąpi siedemnastokrotny mistrz Polski SKB Litpol-Malow w składzie: Kamila Augustym, Monika Bieńkowska, Karolina Szubert, Anastasiya Khomich, Ulyana Volska, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Mateusz Świerczyński, Michał Sobolewski, Przemysław Szydłowski, Emil Holst (Dania).
W ekstralidze wystąpią oprócz SKB Litpol-Malow: AZSAGH Kraków, UKS Plesbad Pszczyna, Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, UKS Unia Bieruń, OSSM-SMS Białystok, Sportowa Politechnika Gdańsk, CT Arena HAWEL Academy Poznań, KS Chojnik Jelenia Góra, UKS Hubal Białystok, ABRM Warszawa (aktualny mistrz Polski), KU AZS UM Łódź, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Aktywna Piątka Przemyśl.

- Po raz pierwszy w historii polskiego badmintona będziemy mieć, aż cztery poziomy ligowe.
W I lidze reprezentować Suwałki będzie drużyna SKB Mona Kontra. Pierwsza liga podzielona jest na grupę Północ, w której oprócz SKB Mona Kontra zagrają: UKS Badmintona ,,Milenium Warszawa, KS Badminton School Gdynia, UKS Hubal Białystok II, ABRM Rakiety Olsztyn, w grupie południowej zagrają: BKB Set Mazańcowice, LUKS Victoria Domecko, MKS Spartakus Niepołomice, ABRM Zakopane, UKS KIKO Zamość, UKS ,,UNIA Bieruń I.
Rozgrywki ruszają 9 października.
W rozgrywkach drugiej ligi w grupie Mazowiecko-Podlaskiej zagra kolejna suwalska drużyna — SKB TRACK TEC Suwałki, rywalizować będą z: UKS Badmintona ,,Milenium Warszawa, ABRM Warszawa II, WWL Badminton Club Marki. W grupie nazwanej ,,Pomorska wystąpią: MLKS Solec Kujawski, UKS ,,Bursztyn' Gdańsk, Polska Akademia Badmintona Olsztyn, UKS Powerbad Gniezno.
Jest jeszcze trzecia liga, ale już bez suwalskiego akcentu.

 

Poniżej przedstawiamy (wkrótce dokadne daty) plan rozgrywek Ekstraligi w sezonie 2019/2020

 

I RUNDA 02-03 listopada 2019

 

1. Kraków:

  • AZSAGH Kraków

  • UKS Plesbad Pszczyna

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • UKS Unia Bieruń

2. Suwałki:

  • SKB Suwałki

  • OSSM-SMS Białystok

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • UKS Hubal Białystok

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • KU AZS UM Łódź

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

II RUNDA  07-08 grudnia 2019

  

1. Kędzierzyn-Koźle:

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • SKB Suwałki

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

2. Białystok:

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Plesbad Pszczyna

  • KU AZS UM Łódź

  • UKS Hubal Białystok

3. Poznań:

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • CT Arena HAWEL Academy

  • UKS Unia Bieruń

III RUNDA  25-26 stycznia 2020

1. Nowa Dęba:

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Hubal Białystok

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  

2. Bieruń:

  • UKS Unia Bieruń

  • SKB Suwałki

  • KU AZS UM Łódź

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

  • AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

  • UKS Plesbad 

IV RUNDA   22-23 lutego 2020

1. Łódź

  • KU AZS UM Łódź

  • AZSAGH Kraków

  • KS Chojnik Jelenia Góra

2. Białystok:

  • UKS Hubal Białystok

  • UKS Unia Bieruń

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • SKB Suwałki

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Plesbad Pszczyna

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • OSSM-SMS Białystok

V RUNDA   07-08 marca 2020

1. Przemyśl:

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl

  • UKS Plesbad Pszczyna

2. Suwałki:

  • SKB Suwałki

  • UKS Hubal Białystok

  • ABRM Warszawa

  • AZSAGH Kraków

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • KU AZS UM Łódź

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

4. Białystok:

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Unia Bieruń

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • MKS Stal Nowa Dęba

 

 

O kolejności rozgrywanych meczów decyduje organizator.

W przypadku, gdy grają ze sobą trzy drużyny, mecze mogą zostać rozegrane w jeden dzień. W takiej sytuacji organizator decyduje o dniu rozgrywek - sobota lub niedziela.


 

 

Sukces suwalskich badmintonistów

29.09.2019

Sukces suwalskich badmintonistów

Na zdjęciu; Aleksandra Wasilewska - na najwyższym miejscu na podium

 

Do udanych należy zaliczyć udział suwalskich, młodych badmintonistów w Mazovia Junior CUP – Zielonka 2019.

Dwa medale złote, jeden srebrny, jeden brązowy i czwarte miejsce w grze podwójnej chłopców U17 –  w punktacji klubów Suwalski Klub Badmintona zdobył trzecie miejsce.

Złota wywalczyły w U17 - Ulyana Volskaya i w U11 Aleksandra Wasilewska.

 

Wśród najlepszych zameldowały się dwie pary debla chłopców U17, jednak obydwie pary przegrały ze złotymi medalistami parą Dominik Kwinta /Piotr Liszka z Technika Głubczyce – Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub w półfinale, a w finale - Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.

W grze mieszanej brązowy medal zdobyła para Ulyana Volskaya/ Michał Aleksandrowicz (na zdjęciu)

z
 

 

BS U17

(SKB Suwałki: Mateusz Holub - dotarł do ćwierćfinału, Michał Aleksandrowicz - dotarł do czwartej rundy,

Jan Filipowicz - dotarł do drugiej rundy, Sebastian Lenczewski - dotarł do trzeciej rundy)

 

WYNIKI:

BS U17

Mateusz Hołub - Aleksander Mitroszewski

17-21 21-18 21-18

Mateusz Hołub - Jacob Toczek

21-17 21-11

Mateusz Hołub - Jakub Kolasiński [9/16]

21-12 21-10

Kacper Górniak - Mateusz Hołub [5/8]

21-19 21-11

Maksymilian Danielak - Jan Filipowicz

21-11 21-8

Sebastian Lenczewski - Gustaw Karzel

21-6 21-12

Sebastian Lenczewski - Jan Frańczak

9-21 11-21

Michał Aleksandrowicz - Piotr Liszka

21-11 21-19

Michał Aleksandrowicz - Franciszek Kamiński

20-22 21-17 21-8

Michał Aleksandrowicz - Dominik Kwinta

15-21 12-21 ( mecz o ćwierćfinał)

 

GS U17 (SKB Suwałki: Ulyana Volskaya) - pierwsze miejsce w turnieju Mazovia Junior CUP

Wyniki: Ulyana Volskaya - Maria Junczewska

21-7 21-5

Amelia Bukowińska - Ulyana Volskaya

5-21 0-21

Ulyana Volskaya - Dominika Gajda

21-6 21-10

Ulyana Volskaya - Katarzyna Kisielewska

 

 

BD U17 (SKB Suwałki: Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski - drugie miejsce , Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub - czwarte miejsce

w meczu o brązowy medal Alekandrowicz/Hołub ulegli Piotr Tomaszewski/Bartosz Wata 15-21 21-19 21-12

 

Wyniki: Kamil Skwierczyński/Jakub Waloszek - Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski

12-21 10-21

Kajetan Baranowski/Mateusz Podkowiński - Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski

18-21 18-21

Michał Szczypka /Jacob Toczek - Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski

21-12 11-21 16-21

Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski - Piotr Tomaszewski/Bartosz Wata

21-17 21-14

Dominik Kwinta/Piotr Liszka - Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski

18-21 21-17 21-17 (Finał)

Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub - Franciszek Kamiński/Kacper Zychowicz

21-14 21-14

Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub - Jakub Mikołajczyk/Mateusz Rawiak

16-21 21-9 21-12

Dominik Kwinta/Piotr Liszka -Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub

21-19 23-21 (Półfinał)

Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub - Piotr Tomaszewski/Bartosz Wata

21-15 19-21 12-21

----------------------------------

XD U17 (SKB Suwałki: Michał Aleksandrowicz, Ulyana Volskaya)

Wyniki: Franciszek Dąbrowski/ Klaudia Gliwińska - Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya

4-21 7-21

Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya - Jacob Toczek/Aleksandra Wrońska

21-7 21-8

Anna Czuchra/Julia Piwowar - Ahata Kandratsyeva (Białoruś)/Ulyana Volskaya

21-16 21-14

Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya - Kamil Kisielewski/Katarzyna Kisielewska

23-21 26-24

Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya - Szymon Ślepecki/Martyna Kowalczyk

12-21 16-21

Dawid Perkowski/Anastasiia Kosenchuk - Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya

10-21 6-21

21-8 22-20

Marta Styczyńska - Ulyana Volskaya

14-21 7-21

Anna Czuchra - Ulyana Volskaya

12-21 13-21

 

 

----------------

 

GS U13 (SKB Suwałki: Aleksandra Wasilewska, Wiktoria Banaszewska)

Sonia Żwan - Aleksandra Wasilewska

21-7 21-14

Anna Paruszewska - Wiktoria Banaszewska

21-16 11-21 21-14

 

GD U 13 (SKB Suwałki: Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska)

Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska - Hanna Banaszak/Sonia Żwan

12-21 21-16 24-26

Pierwsze miejsce: Anna Ciereszko/Maja Janko (Technik Głubczyce)

 

 

XD U13 (SKB Suwałki:Kacper Węgrowski/Wiktoria Banaszewska, Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska)

Wyniki: Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska – Mikołaj Morawski/Sonia Żwań

13:21 16:21

Krzysztof Podkowiński/Maja Janko - Kacper Węgrowski/Wiktoria Banaszewska

21-12 21-7

Pierwsze miejsce; Mikołaj Morawski (KS Badminton Kobierzyce)/ Sonia Żwan (AZS UW Warszawa)

 

Kategoria najmłodsza

GS U11 (SKB Suwałki: Aleksandra Wasilewska)

Aleksandra zwyciężyła w Mazovia Junior Cup

Wyniki:Vesna Urbanovskaya (Białoruś) - Aleksandra Wasilewska

7-21 7-21

Antonina Wnuk - Aleksandra Wasilewska

12-21 6-21

Aleksandra Wasilewska - Agata Szabat

21-5 21-9

Aleksandra Wasilewska - Ekaterina Ivendikova (Białoruś)

18-21 21-16 21-0 - Finał

 

 

 

 

linia