• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Złota Anastasija

13.09.2020

Młoda suwalska badmintonistka Mistrzynią Polski w dwóch kategoriach

Na odbywających się w Białymstoku (11-13.09.2020 r.) Mistrzostwach Polski Młodzieżowca i Juniora,  medale zdobywali podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwieckiego.

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Anastasija Khomich pierwszy  raz w swej badmintonowej karierze zdobyła tytuł Mistrz Polski w grze pojedynczej i podwójnej  juniorek.

Przypominamy, że Anstasija w lipcu tego roku otrzymała POLSKIE OBYWATELSTWO.

 

Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21:18, 21:17) Zuzannę Jankowską z (BENINCA UKS Feniks K-K).

Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi wspólnie z klubową koleżanką Karoliną Szubert, a była to gra podwójna juniorek.

W finale suwalska para pokonała 2:0 (21:17, 21:14) Zuzannę JANKOWSKĄ/Zofię TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K ABRM Warszawa).

Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła dla SKB Suwałki w grze mieszanej.

Karolina Szubert brązowy medal zdobyła wspólnie z partnerem Szymonem STOKFISZEM. Karolina i Szymon w pierwszej rundzie odprawili z kwitkiem parę Hubert ZANIEWSKI /Agnieszka DZIEJARSKA następnie Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA, by w walce o finał przegrać w dwóch setach 16:21 i 14:21 z Maciej MATUSZ/Dominika KWAŚNIK — zdobywcami Mistrzostwa Polski.

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCA

 

Gra podwójna młodzieżowca i srebro dla zawodniczki SKB Suwałki.

Z walki o złoty medal i Mistrzostwo Polski wyeliminowała Aleksandrę Goszczyńską (SKB Suwałki)/ Wiktorię Dąbczyńską — kontuzja kolana Aleksandry.

Bez gry w finale Aleksandra Goszczyńska wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów) zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski.

W półfinale pokonały 2:0 (23:21, 21:7) Wiktorię ADAMEK/Oliwię SOCHA (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn./KS Chojnik Jelenia Góra). Aleksandra i Wiktoria były zdecydowanymi faworytkami do złotego medalu Mistrzostw Polski.

Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) zdobyła także medal brązowy w grze mieszanej, jej partnerem był Konrad PŁOCH.

W walce o finał gry mieszanej ulegli parze, która zdobyła Mistrzostwo Polski — Paweł ŚMIŁOWSKI/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA.

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski zdobył suwalczanin Michał Sobolewski.

W grze pojedynczej młodzieżowców — Michała Sobolewskiego zaliczano do faworytów. Michał walkę o wejście do finału przegrał 0:2 (18:21, 16:21) z Janem LEWANDOWSKIM (BKS Kolejarz Częstochowa) i musiał zaspokoić się medalem brązowym.

- Nie wytrzymałem psychicznie walki o najwyższe trofeum, w półfinale przegrałem po bardzo słabej grze. Jestem na siebie zły, tylko brązowy medal w tych mistrzostwach, to mało, mówi Michał.

Jak, to w sporcie bywa, to co miało być łatwe, staje się nieosiągalne.

Kolejny, drugi medal — brązowy, Michał zdobył w grze podwójnej młodzików wspólnie z partnerem Nestorem GABRYSIAKIEM (UKS Kometa Sianów). Michał i Nestor w walce o finał musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców tej kategorii — Mistrzów Polski, Robert CYBULSKI/Bartosz MARKIEWICZ.

« inne aktualności
linia