• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Z gradem medali, wracają do Suwałk młodzi badmintoniści SKB

16.02.2020

Z gradem medali, wracają do Suwałk młodzi badmintoniści SKB


W weekend rozegrano w podwarszawskiej Zielonce GRAND PRIX o Puchar Burmistrza miasta Zielonka — dobrze spisali się młodzi badmintoniści podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego.

Suwalczanie zdobyli dwa złote, jeden srebrny, trzy brązowe medale w GRAND PRIX.

Najwięcej — dwa złote medale zdobyła Ulijana Volska.
Pierwsze złoto zdobyła Ulijana w rywalizacji dziewcząt w grze pojedynczej (GS U19. Suwalczanka — w drodze po złoto pokonała kolejno Annę Dudę (21:7, 21:6), Jessicę Orzechowicz (21:8, 21:11) w finale pokonała białostoczankę Aleksandrę Radziszewską (21:6, 26:24).
W tej kategorii rywalizowała jeszcze Anastasiya Khomich (SKB), ale bez sukcesu. Anastasiya uległa w ćwierćfinale 15:21, 15:21 Laurze Gronkiewicz (KS Masovia Płock) i odpadła z walki o medal.

Drugi złoty medal Ulijana zdobyła wspólnie z koleżanką Anastazją KHOMICH w grze podwójnej pań (GD U19).
W finale pokonały Julię PŁAWECKĄ/Darię ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyzna) 21:18, 21:13.

Srebro — przywieźli z Grand Prix Jan FILIPOWICZ/ Anastasiya KHOMICH — w półfinale wygrali z Jakubem MELANIUK/Darią ZIMNOL (UKS Unia Bieruń/UKS Plesbad Pszczyna) 15:21, 21:15, 21:14.
W grze o złoto ulegli parze Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA (KS Chojnik Jelenia Góra) 11:21 i 21:12.

Brązowy medal w grze podwójnej chłopców (BD U19) przypadł parze z Suwałk Mateusz HOŁUB/Maksim OVCHINNIKOV.
W półfinale ulegli zawodnikom UKS Unii Bieruń Szymonowi STOKFISZOWI/Jakubowi SUSZYŃSKIEMU 9:21 i 14:21.

Brązowy medal w grze podwójnej chłopców (BD U19) przypadł parze z Suwałk Mateusz HOŁUB/Maksim OVCHINNIKOV.
W walce o finał ulegli w półfinale zawodnikom UKS Unii Bieruń Szymonowi STOKFISZOWI/Jakubowi SUSZYŃSKIEMU 9:21 i 14:21.

W grze pojedynczej chłopców (BS U19) zawodnik SKB Maksim OVCHINNIKOV  w ćwierćfinale przegrał 10:21, 19:21 z Kajetanem Jeziakiem (CT Arena Hawel Academy Poznań).

 

Z brązowym medalem wraca suwalski mikst (XD U15) Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA.
Dominik i Natalia dotarli do półfinału, gdzie ulegli parze Jacob TOCZEK (BKB Set Mazańcowice) / Julia STANKIEWICZ (UKS Hubal Białystok) 16:21 i 24:26.

Podobnie było z dziewczętami w grze podwójnej (GD U15) Natalia LENCZEWSKA/Oliwia NIEDŹWIEDZKA musiały w półfinale uznać wyższość Gabrieli Skórkowskiej/Juli Stankiewicz 18:21, 19:21 i wracają z turnieju z brązowymi medalami.

Bez medalu wraca Oliwia NIEDŹWIEDZKA (GS U15). Oliwia uległa w trzysetowym starciu Marcie Styczyńskiej 22:20, 12:21, 16:21.
W tej samej kategorii startowała Natalia Lenczewska, jednak w walce o ćwierćfinał uległa 17:21, 7:21 Annie Czuchra z UKS Unia Bieruń.

Także bez medalu wracają chłopcy, którzy rywalizowali w kategorii BS U15.
W grze o ćwierćfinał Dominik Ułanowicz przegrał z Maksymilianem Krogulskim z KS Hubertus Zalesie Górne 16:21, 12:2,  Mateusz DERDA nie wyszedł z grupy.

SKB Suwałki reprezentowali:
Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski, Maksim Ovchinnikov, Dominik Ułanowicz, Mateusz Derda, Anastasyia Khomich, Ulyana Volskaya, Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka.


 

 


 

« inne aktualności
linia