Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

27.01.2020

Otwarte Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie, Żyraków 24-26.01.2020

Z pięcioma medalami

wrócili suwalscy badmintoniści

Trzy złote medale podczas Grand Prix w Żyrakowie zdobyła zawodniczka SKB Suwałki - Ulijana Volska.

Pierwszy złoty medal w grze pojedynczej (GS U17). Ulijana odprawiła wszystkie zawodniczki w dwóch setach,
w finale dosyć gładko pokonała 21:9, 21:9 Martę Staczyńską z ABRM Warszawa.
Drugie złoto przypadło Ulijanie wspólnie z Michałem  Aleksandrowiczem w grze mieszanej (XD U17).
Suwalczanie w finale pokonali 21:13 i 21:11 parę Mateusz Golas/Julia Wójcik (LKS Technik Głubczyce/Beninca
Feniks Kędzierzyn-Koźle).

Trzecie złoto dla Ulijany Volskiej w grze podwójnej dziewcząt - partnerką naszej zawodniczki była zawodniczka
UKS Kometa Sianów - Martyna Kowalczyk.
Dziewczęta pokonały w finale Justynę Biernot/Małgorztę Muszyńską (z BKB Set Mazańcowice/UKS Plasbed Pszczyna)
21:13, 21:16.

Czwarty i piąty medal BRĄZOWY - suwalczanie zdobyli w grze podwójnej chłopców (BD U17) Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, rywalizacje o wejście do finału
przegrali z parą Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra).
W grze mieszanej (XD U 13) na najniższym podium stanęli Jan Szyszko/Aleksandra Wilczewska.
Nasza para Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał uległa zawodnikom Kacper Drymajło/Lena Jachimek
(SSKS Badminton Przemyśl/KS Badminton School Gdynia) 21:9 i 21:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem Grand Prix.

Bez medalu z GRAND PRIX wróciły singlistki - Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska w kategorii GS U 13.
Aleksandra w walce o półfinał uległa 21:11, 21:7 zwyciężczyni tej kategorii Oliwi Zielińskiej z Technika Głubczyce.
Wiktoria miała wolny los w pierwszej rundzie, a w ćwierćfinale przegrała z Ewą Bartłomiejczuk (MKS Orlicz Suchedniów)
I bez medalu  w deblu - trzynastolatki (GD U 13) Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska przegrały w ćwierćfinale
w trzech setach 21:14, 9:21, 16:21 z Anna Paruszewska/Oliwia Zielińska (LKS Technik Głubczyce).

Gra pojedyncza chłopców (BS U 17) nie przyniosła nam sukcesu. Chłopcy Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz
nie zdołali przedostać się do ćwierćfinału, by móc walczyć o medale.
Sebastian Lenczewski przegrał z Adrianem Krawczykiem 7:21, 8:21. Jan Filipowicz przegrał z Mateuszem Golasem 21:7, 21:7.

To kolejny sukces podwładnych Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego trenerów Suwalskiego Klubu Badmintona
 - Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.