Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Suwalscy badmntoniści nadal z kompletem zwycięstw

26.01.2020

Suwalscy badmntoniści

nadal z kompletem zwycięstw

SKB Litopol-Malow Suwałki w III rundzie Lotto Ekstraliga Badmintona zagrał w Bieruniu z gospodarzami UKS Bieruń i KU AZS UM Łódź.

Wydawało się, że suwalczanie jadą do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa. Jednak w meczu z gospodarzami mogło dojść do sensacji. Suwalczanie przegrywali już 1:3 - swój pojedynek przegrał Michał Sobolewski nie popisała się Anastazja Khomich — uległa w dwóch setach 15. latce — Joannie Podedwornej.

Badmintonistka gospodarzy uznawana jest za największy talent w polskim badmintona. To nadzieja polskiego badmintona ma dopiero 15 lat i już wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej.

Kolejny przegrany pojedynek z gospodarzami — gra mieszana Łukasz Moreń/Karolina Szubert w trzech setach ulegli Jakubowi Melaniukowi i Joannie Podedwornej, to było drugie zwycięskie starcie tej młodej badmintonistki podczas meczu z SKB Litpol Malow.

Dobrze, że kolejne starcia na korcie w Bieluniu przyniosły zawodnikom SKB Litpol-Malow zwycięstwa i suwalczanie mogli cieszyć się z końcowego rezultatu 4:3.

W drugim sobotnim starciu suwalczanie dosyć pewnie pokonali drużynę z Łodzi. Chociaż nie, obyło się bez straty w tym meczu, przegrali Michał Sobolewski (SM) i Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT (XD).

Michał uległ Lukasowi Holubowi, a Łogosz/Szubert ulegli w trzech setach parze Adam SZOLC/Magdalena Okupniak.

Pozostałe starcia  już na korzyść SKB Litpol- Malow i końcowy wynik na tablicy 5:2 dla podopiecznych Michała Łogosza — zastąpił w Bieruniu Jerzego Dołhna.

Suwalska, odmłodzona drużyna w drodze po kolejne mistrzostwo (18 - te) będzie miała duży problem ze zdobyciem tego zaszczytnego  tytułu. Na przeszkodzie są drużyny, które na papierze mają składy osobowe — mocniejsze, silniejsze, doświadczone. Ale, jak to w sporcie bywa — liczymy na mobilizację i wzniesienie suwalczan na wyżyny, tak byśmy mogli cieszyć się z kolejnego drużynowego mistrzostwa Polski.

Na kolejne mecze IV runda (22-23.02.) Lotto Ekstraliga — suwalczanie jadą do Poznania i zagrają z gospodarzem CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba.

15-12 15-4

XD Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Adam SZOLC/Magdalena OKUPNIAK 12-15 15-3 13-15

WS1 Anastasiya KHOMICH - Ariana MARUSHCHAK 15-10 15-8

WS2 Kamila AUGUSTYN - Aneta NIKLAS 15-7 15-14 6

MD Michał ŁOGOSZ/Łukasz MOREŃ - Lukas HOLUB/Jacek KOŁUMBAJEW 15-10 15-11 7

WD Kamila AUGUSTYN/Karolina SZUBERT - Dominika CYGAN/Magdalena OKUPNIAK 9-15 15-7 15-9