SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

Startuje rywalizacja o tytuł Drużynowego Mistrza Polski

06.10.2019

Startuje rywalizacja o tytuł 48. Drużynowego Mistrza Polski 2020 w badmintonie


Rusza już w listopadzie br. polska Ekstraliga Badmintona, w najwyższej grupie rozgrywek wystąpi siedemnastokrotny mistrz Polski SKB Litpol-Malow w składzie: Kamila Augustym, Monika Bieńkowska, Karolina Szubert, Anastasiya Khomich, Ulyana Volska, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Mateusz Świerczyński, Michał Sobolewski, Przemysław Szydłowski, Emil Holst (Dania).
W ekstralidze wystąpią oprócz SKB Litpol-Malow: AZSAGH Kraków, UKS Plesbad Pszczyna, Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, UKS Unia Bieruń, OSSM-SMS Białystok, Sportowa Politechnika Gdańsk, CT Arena HAWEL Academy Poznań, KS Chojnik Jelenia Góra, UKS Hubal Białystok, ABRM Warszawa (aktualny mistrz Polski), KU AZS UM Łódź, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Aktywna Piątka Przemyśl.

- Po raz pierwszy w historii polskiego badmintona będziemy mieć, aż cztery poziomy ligowe.
W I lidze reprezentować Suwałki będzie drużyna SKB Mona Kontra. Pierwsza liga podzielona jest na grupę Północ, w której oprócz SKB Mona Kontra zagrają: UKS Badmintona ,,Milenium Warszawa, KS Badminton School Gdynia, UKS Hubal Białystok II, ABRM Rakiety Olsztyn, w grupie południowej zagrają: BKB Set Mazańcowice, LUKS Victoria Domecko, MKS Spartakus Niepołomice, ABRM Zakopane, UKS KIKO Zamość, UKS ,,UNIA Bieruń I.
Rozgrywki ruszają 9 października.
W rozgrywkach drugiej ligi w grupie Mazowiecko-Podlaskiej zagra kolejna suwalska drużyna — SKB TRACK TEC Suwałki, rywalizować będą z: UKS Badmintona ,,Milenium Warszawa, ABRM Warszawa II, WWL Badminton Club Marki. W grupie nazwanej ,,Pomorska wystąpią: MLKS Solec Kujawski, UKS ,,Bursztyn' Gdańsk, Polska Akademia Badmintona Olsztyn, UKS Powerbad Gniezno.
Jest jeszcze trzecia liga, ale już bez suwalskiego akcentu.

 

Poniżej przedstawiamy (wkrótce dokadne daty) plan rozgrywek Ekstraligi w sezonie 2019/2020

 

I RUNDA 02-03 listopada 2019

 

1. Kraków:

  • AZSAGH Kraków

  • UKS Plesbad Pszczyna

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • UKS Unia Bieruń

2. Suwałki:

  • SKB Suwałki

  • OSSM-SMS Białystok

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • UKS Hubal Białystok

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • KU AZS UM Łódź

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

II RUNDA  07-08 grudnia 2019

  

1. Kędzierzyn-Koźle:

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • SKB Suwałki

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

2. Białystok:

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Plesbad Pszczyna

  • KU AZS UM Łódź

  • UKS Hubal Białystok

3. Poznań:

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • CT Arena HAWEL Academy

  • UKS Unia Bieruń

III RUNDA  25-26 stycznia 2020

1. Nowa Dęba:

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Hubal Białystok

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  

2. Bieruń:

  • UKS Unia Bieruń

  • SKB Suwałki

  • KU AZS UM Łódź

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

  • AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

  • UKS Plesbad 

IV RUNDA   22-23 lutego 2020

1. Łódź

  • KU AZS UM Łódź

  • AZSAGH Kraków

  • KS Chojnik Jelenia Góra

2. Białystok:

  • UKS Hubal Białystok

  • UKS Unia Bieruń

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • SKB Suwałki

  • MKS Stal Nowa Dęba

  • UKS Plesbad Pszczyna

4. Warszawa:

  • ABRM Warszawa

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • OSSM-SMS Białystok

V RUNDA   07-08 marca 2020

1. Przemyśl:

  • UKS Aktywna Piątka Przemyśl

  • UKS Plesbad Pszczyna

2. Suwałki:

  • SKB Suwałki

  • UKS Hubal Białystok

  • ABRM Warszawa

  • AZSAGH Kraków

3. Poznań:

  • CT Arena HAWEL Academy

  • KU AZS UM Łódź

  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • Sportowa Politechnika Gdańsk

4. Białystok:

  • OSSM-SMS Białystok

  • UKS Unia Bieruń

  • KS Chojnik Jelenia Góra

  • MKS Stal Nowa Dęba

 

 

O kolejności rozgrywanych meczów decyduje organizator.

W przypadku, gdy grają ze sobą trzy drużyny, mecze mogą zostać rozegrane w jeden dzień. W takiej sytuacji organizator decyduje o dniu rozgrywek - sobota lub niedziela.


 

 

« inne aktualności
linia