SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

55 IMP Elity. Złoto Kamili Augustyn, srebro debla Przemysław Wacha/Michał Łogosz

03.02.2019

„Katem” suwalskich badmintonistów w deblu okazał się Adam Cwalina, do niedawna reprezentujący barwy SKB, a obecnie zawodnik Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka w Warszawie. Adaś, grając w parze z kolegą klubowym Miłoszem Bochatem pokonali w 1/8 Aleksandra Jabłońskiego(Hubal)/Michała Sobolewskiego(SKB), a w ćwierćfinale Łukasza Morenia(SKB)/Wojciecha Szkudlarczyka(Hubal). W finale zaś, po zaciętym, emocjonującym meczu 23-21 i 21-18 bardzo doświadczonych i utytułowanych Przemka Wachę(Technik) i Michała Łogosza.

W finale gry pojedynczej kobiet broniącej mistrzowskiego tytułu Kamili Augustyn postawiła się młodziutka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów). Ostatecznie wygrała Augustyn 21-19, 21-19, która w II secie prowadziła już nawet 18-12.

Kapitalny, trwający aż 72 minuty pojedynek w finale gry podwójnej kobiet stoczyły Wiktoria Dąbczyńska(Orlicz Suchedniów)/Aleksandra Goszczyńska(1,UKSB Milenium Warszawa) – Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska(Hubal). Wygrały siostry Wojtkowskie, ale młodziutkie Wiktoria i Ola napsuły im sporo krwi.  

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników SKB na ćwierćfinale rywalizację w Gnieźnie zakończyli i na miejscach 5-8 sklasyfikowani zostali Mateusz Świerczyński w singlu, deble mężczyzn  Łukasz Moreń(SKB)/Wojciech Szkudlarczyk(Hubal) i kobiet Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska oraz Karolina Szubert(Technik)/Magdalena Witek, które sklasyfikowane zostały na miejscach 9-16.

Przypomnijmy, że do ósemki najlepszych w kraju nie udało się przebić deblom mężczyzn Aleksander Jabłoński(Hubal)/Michał Sobolewski(SKB),  do „16” parze mieszanej Aleksander Jabłoński(Hubal)/Magdalena Witek(SKB), a przez kwalifikacje singla nie przebrnął wracający na kort po kontuzji Michał Sobolewski.

Tak grali zawodnicy SKB Suwałki

Gra pojedyncza mężczyzn

Kwalifikacje:

Michał Sobolewski

I runda - wolny los

II ruda  – Adrian Koc (1,WWL Badminton Club Marki)  21-11  21-13

III runda - Mateusz Dubowski (ABRM Warszawa)  15-21  11-21

Turniej główny

Mateusz Świerczyński

1/16 - Łukasz Cimosz (3/4, Chojnik Jelenia Góra)  21 -12  21-9

1/8 - Michał Kikosicki(AZS UM łódź)  29-27  21-13

1/4 – Mateusz Dubowski (ABRM Warszawa)   10-21  16-21

FINAŁ: Adrian Dziółko(1, Hubal) – Michał Rogalski(2,Hubal)   21-17  21-15

Brązowe medale: Mateusz Dubowski(ABRM Warszawa) i Maciej Poulakowski(Hubal)

Gra pojedyncza kobiet

Kamila Augustyn

1/16 – Aneta Niklas (5/8, Dwójka Bytów)  21-12  21-11

1/8 - Emilia Goldwasser(UKS 2 Sobótka)   21-10  21-15

1/4 – Agata Reszelewska (Kiko Zamość)  21-13  21-3

1/2 – Karolina Władzińska(Legia W-wa Badminton)   21-12  21-10

FINAŁ: Kamila Augustyn - Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów)  21-19  21-19

Brązowe medale: Karolina Władzińska(Legia W-wa Badminton)i Joana Rudna(ABRM Warszawa) 

Gra podwójna mężczyzn

Aleksander Jabłoński(Hubal)/Michał Sobolewski(SKB)

1/16 - Patryk Kordek(Aktywna Piątka Przemyśl)/Maciej Matusz(Technik Głubczyce)  22-20  28:26

1/8 - Miłosz Bochat/Adam Cwalina(1, ABRM Warszawa)  7-21  13-21

 

Łukasz Moreń(SKB)/Wojciech Szkudlarczyk(Hubal)

1/16 – Zbigniew Jasiulewicz/Mariusz Kabat(AZS AGH Kraków)  21-13  21-11

1/8 – Szymon Stokfisz/Wiktor Trecki(5/8, Unia Bieruń)   21-14  21-14

1/4 - Miłosz Bochat/Adam Cwalina(1, ABRM Warszawa)   17-21  19-21

 

Przemysław Wacha(Technik Głubczyce)/Michał Łogosz(SKB)

1/16 - Mateusz Danielak(Tuch Piotrków Tryb.)/Marcin Nowak(Chojnik Jelenia Góra)  21-11  21-12

1/8 Mateusz Dubowski(ABRM W-wa)/Paweł Śmiłowski(3/4, Hubal)  21-13  21-9

1/4 – Maciej Gomoła/Michał Gomoła(5/8, Masovia Płock)  21-11  21-9

1/2 – Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Jan Rudziński(2, Legia W-wa Badminton)   21-19  18-21  21-12

Finał: Przemysław Wacha(Technik Głubczyce)/Michał Łogosz(SKB) - Miłosz Bochat/Adam Cwalina(1, ABRM Warszawa)   21-23  18-21

Brązowe medale:Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Jan Rudziński(2, Legia W-wa Badminton) i Jacek Kołumbajew(AZSUM Łódź)/Piotr Wasiluk(Hubal)    

Gra podwójna Kobiet

Karolina Szubert(Technik)/Magdalena Witek(SKB)

1/16 - Agata Iskra(Unia Bieruń)/Agnieszka Szymaszek(AZS AGH Kraków)  21-10  21-9

1/8 Dorota Grzejdak(Kometa Sianów)/Marlena Szkudlarczyk(PTS Puszczykowo)  21-13  21-9

1/4 – Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo)  21-23  15-21

Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska

1/16 - Zuzanna Jankowska/Marta Jewtuch(BENINCA UKS Feniks K-K)  21-13  21-10

1/8 Anna Czuchra/Joanna Podedworny(Unia Bieruń)  21-16  21-14

1/4 – Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)/Dominika Kwaśniak(BENINCA UKS  Feniks K-K)  15-21  21-13  23-21

FINAŁ: Wiktoria Dąbczyńska(Orlicz Suchedniów)/Aleksandra Goszczyńska(1,UKSB Milenium Warszawa)– Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska(Hubal)  22-20  17-21  23:25

Brązowe medale: Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo) i Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)/Dominika Kwaśniak(BENINCA UKS  Feniks K-K)    

Gra mieszana

Aleksander Jabłoński(Hubal)/Magdalena Witek(SKB)

1/16 – Maciej Dąbrowski/Magda Konieczna(Hubal)  20-22  18-21

FINAŁ: Paweł Śmiłowski(Hubal)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo)– Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Agnieszka Wojtkowska(Hubal)  19-21  22-20  14-21

Brązowe medale: Michał Szymczak(Chojnik Jelenia Góra)/Karolina Szubert(Technik Głubczyce) i Adam Szolc(Hubertus Zalesie Górne)/Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna) 

 

 

 

« inne aktualności
linia