SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

Jerzy Szleszyński nowym prezesem SKB

09.09.2018

Nowym prezesem Zarządu Suwalskiego Klubu Badmintona został „stary” prezes Jerzy Szleszyński. Wyboru, jednogłośnie, prezesa, zarządu oraz komisji rewizyjnej dokonało 27 z 94 członków klubu, którzy wzięli udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym SKB. 

W minionej kadencji (09.2014-09.2018) zawodnicy SKB czterokrotnie sięgali po tytuł Drużynowego Mistrza Polski, czwarty tytuł wywalczony w br. jest już 17 w 31-letniej historii klubu. Suwalczanie wywalczyli też kilkanaście medali na indywidualnych mistrzostwach kraju w różnych kategoriach wiekowych. Po latach przerwy SKB Litpol-Malow, bo pod taką nazwą występuje w polskiej ekstraklasie, w tym roku wrócili do rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Europy i zajęli w niej wysokie 5. miejsce, a do awansu do czwórki najlepszych drużyn w Europie zabrakło suwalczanom wygrania jednej, tak, tak, jednej lotki... Takie sukcesy to efekt zaangażowania działaczy, sponsorów, trenerów i zawodników klubu, który nie należy do finansowych potentatów w polskim badmintonie. Rywale mają wyższe budżety, co pozwala im na ściąganie do siebie najlepszych zawodników nie tylko Polaków (np. Adama Cwaliny z SKB do ABRM Warszawa), ale także z zagranicy, w tym Azjatów. Mimo wszystko celem suwalskiego klubu na najbliższy sezon jest obrona tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Dodajmy, że np. w roku 2017 dochody klubu wyniosły 542,8 tys. zł, a koszty działalności 610,2 tys. zł.

Jak protokole, zawierającym m.in. wniosek o udzielenie absolutorium władzom klubu i podziękowanie głównej księgowej, Komisja Rewizyjna, a  w wystąpieniu jej przewodniczący Henryk Grabowski, podkreśliła iż działalność finansowo-księgowa prowadzona jest bezbłędnie, a klub nie ma zadłużenia w odprowadzaniu składek do ZUS i Urzędu Skarbowego, a przeprowadzone kontrole wewnętrzne i zewnętrzne nie miały żadnych uwag do działalności finansowej klubu.

W wystąpieniach prezesa oraz działaczy apelowano do uczestniczącego w WZD Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk, o utworzenie klasy sportowej o profilu badminton w jednym z suwalskich liceów. Dotychczas bowiem szkolenie badmintona odbywa się tylko w SP 10, a prowadzi je czworo trenerów: Jerzy Dołhan, Jacek Niedźwiedzki, Jerzy Szuliński jr. i Bogdan Krysiak, do których dołączyła Olga Stankiewicz. 

W swoim wystąpieniu prezydent Suwałk Cz. Renkiewicz pogratulował działaczom i zawodnikom sukcesów nie tylko sportowych, jakie w minionej kadencji odnieśli badmintoniści, ale też w pozyskiwaniu sponsorów, zadeklarował dalsze wsparcie finansowe ze strony władz miasta i ... przeznaczenie hali OSiR, po oddaniu do użytku budowanej Arena Suwałki (służyć ma głównie siatkarzom Ślepska i piłkarzom Wigier), na ... Centrum Badmintona. 

Uczestniczący w zebraniu członek SKB i kandydat na Prezydenta Miasta Suwałk w październikowych wyborach Jerzy Ząbkiewicz zaapelował do Cz. Renkiewicza o zwiększenie finansowego wsparcia SKB do kwoty nawet 1.000.000 zł, nie dodając jednak komu i ile pieniędzy należałoby zabrać lub z jakiego źródła pozyskać dodatkowe pieniądze na ten cel. J. Ząbkiewicz zaproponował też dodanie do nazwy nowo budowanego obiektu sportowego nazwy głównego sponsora SKB czyli obu firm Litpol i Malow lub jednej z nich. Być może pomysł ten zostanie zrealizowany po powołaniu w starej hali OSiR Centrum Badmintona. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wniosek Komisji Rewizyjnej członkowie klubu jednogłośnie udzieli absolutorium ustępującemu zarządowi, a następnie, także jednogłośnie, wygrali nowego prezesa, którym został Jerzy Szleszyńki, zarząd oraz komisję rewizyjną. Na wniosek J. Szleszyńskiego przyjęto uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Członka Suwalskiego Klubu Badmintona Jerzemu Szulińskiemu (senior - na zdjęciach) i nieobecnemu za zabraniu z powodu choroby Lechowi Iwanowskiemu.   

Tadeusz Moćkun

« inne aktualności
linia