• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

W Grand PRIX Drzonków nie zawiodła Ulyana Volskaya

07.11.2021

OTWARTE GRAND PRIX W DRZONKOWIE (5-7 X 2021 r.)

ze zmiennym szczęściem rywalizowali suwalscy badmintoniści

 
 
 
W Grand PRIX Drzonków nie zawiodła Ulyana Volskaya.
Suwalska badmintonistka nie zwalnia tempa
i kolejny raz staje na najwyższym miejscu podium w grze pojedynczej GS U19.
Ulyana w finale zdecydowanie pokonała 21:6, 21:3 Maję Janko z LKS Technik Głubczyce.
Drugi medal tym razem srebrny zdobyła Ulyana wspólnie z Michałem Aleksandrowiczem [1] w grze mieszanej XG U19. Po bardzo emocjonującej grze ulegli w finale 1:2 (21:15, 20:22, 16:21) parze Bartłomiej Butkus/Julia Wójcik (UKS Bursztyn Gdańsk/BENINCA UKS Feniks K-K).
Nie zaliczą, do udanego występu w Drzonkowie singliści w kat. BS U19 Mateusz Hołub, rozstawiony z numerem 1 oraz Jan Filipowicz i Sebastian Lenczewski.
Mateusz Hołub [1] już w pierwszym meczu musiał połknąć gorycz porażki, uległ 0:2 (8:21, 17:21) Franciszkowi Kamińskiemu z ABRM Warszawa.
Jan Filipowicz wypadł z singlistów najlepiej, bo wygrał chociaż jeden mecz 2:0 (21:15, 21:14) z Antonim Jabłońskim (KS Badminton School Gdynia) już w kolejnym starciu musiał, uznać wyższość Mikołaja Krafta, który z powodzeniem dostał się do turnieju głównego z kwalifikacji. Suwalczanin przegrał 1:2 (21:15, 14:21,14:21) i zakończył rywalizację na ćwierćfinale.
Po pierwszym meczu odpadł z GP także Sebastian Lenczewski, przegrał 1:2 (21:16, 20:22, 8:21) z Adamem Krukowskim (JKB BadKurp Stegna).
.Zrehabilitowali się Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub za niepowodzenia w grze pojedynczej.
Suwalczanie w półfinale pokonali 2:0 (21:19, 21:19) parę Tomasz Buza/Piotr Liszka (UKS Milenium Warszawa
UKS Unia Bieruń), a w finale ulegli 0:2 (21:23, 18:21) parze Kacper Górniak/Piotr Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra) i musieli się zadowolić drugim miejscem.
W grze podwójnej GD U19 nasze dziewczęta Oliwia Niedźwiedzka/ Ulyana Volskaya rozegrały na turnieju tylko jeden mecz — walkę o finał.
Szansy nie wykorzystały. Nasze badmintonistki przegrały tę rywalizację 0:2 (17:21 i 18:21) z parą Marta Styczyńska/Aleksandra Węsławowicz (ABRM Warszawa).
W strefie medalowej — półfinale gry podwójnej BD U15 zameldował się Jan Szeszko z partnerem Michałem Węsłowiczem (ABRM Warszawa).
Walkę o finał przegrali 1:2 (21:17, 19:21, 17:21) z parą Wojciech Budny/Rafał Mielnik (BENINCA UKS Feniks K-K/LKS Technik Głubczyce).
W grze pojedynczej BS U15 Jan Szeszko, w pierwszym pojedynku turnieju głównego GP trafił na rozstawionego z numerem 2 Krzysztofa Podkowińskiego z (UKS Hubal Białystok) i przegrał 0:2 w setach 7:21, 7:21 -  odpadł z rywalizacji GP.
« inne aktualności
linia