Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Suwalscy badmintoniści wracają na fotel lidera

04.05.2021

SKB Litpol-Malow gromi rywali

SKB Litpol-Malow - MKS Spartakus Niepołomice 6:1. SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok 5:2
Dwa pewne zwycięstwa SKB Litpol-Malow za trzy punkty i powrót na fotel lidera Lotto Ekstraligi Badmintona. W 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski suwalczanie kroczą d zwycięstwa do zwycięstwa po dziewiętnasty mistrzowski tytuł. W meczach zaległej trzeciej rundy pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. i 5:2 UKS Hubal Białystok. W meczu z Niepołomicami punkt stracił Michał Sobolewski — w grze pojedynczej, lepszy okazał się Dominik Kwinta, pokonał Michała w dwóch setach 12:15 i 7:15, i to była jedyna punktowa strata w meczu Niepołomicami. Zrehabilitował się Michał i to wielokroć w meczu z Hubalem Białystok wspólnie z Łukaszem Moreniem pokonali 2:0 (15:14 i 15:8) faworytów gry podwójnej mężczyzn, Pawła Śmiłowskiego i Adriana Dziółko. Pewne zwycięstwa zanotowały panie Maria Ulitina i Anastasiya Khomich grach pojedynczych oraz w grze podwójnej. Do zwycięskiego worka swój punkt dorzucił Mateusz Świerczyński. Punkty w rywalizacji z Hubalem Białystok stracili Michał Aleksandrowicz w rywalizacji z Adrianem Dziółko – przegrał 4:15, 4:15 oraz w grze mieszanej Łukasz Moreń/Kamila Augustyn ulegli w trzech setach 1:3 (12:15, 15:11 i 9:15) parze Paweł Śmiłowski/Natalia Perminova. Podopieczni Jerzego Dołhana są na dobrej drodze, by 16 maja w Warszawie odebrać z rąk prezesa PZBad., puchar i tytuł MISTRZ POLSKI. GRATULUJEMY!
--------------------------------------------------------
Drużyna SKB LITPOL- MALOW w Drużynowych Mistrzostwach Polski - ekstraliga dofinansowana jest ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie