• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Dwa złota, cztery brązy w Białce Tatrzańskiej

15.02.2021

Od podium rozpoczęli suwalscy badmintoniści 2021 rok

Dwa złote, cztery brązowe medale zdobyli suwalscy badmintoniści na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona, rozegrany w ten weekend (12-14.02.2021 r.) w Białce Tatrzańskiej. Suwalczanie rywalizowali w dwóch kategoriach: Młodzik i Junior.

 

Złota Ulyana nie spuszcza z tonu
Ulyana Volska po zdobyciu pucharu Polski na zakończenie 2020 roku, jak przystało, na mistrzynię od zwycięstwa, rozpoczęła nowy rok — wygrała turniej w Białce Tatrzańskiej w kategorii U19. Wyniki Ulyany świadczą, że gra pojedyncza staje się jej domeną. Pokonała rywalki zdecydowanie, w dwóch setach. W finale Gabrielę Skórkowską (21:17, 21:15), półfinale Maję Janko (21:19, 21:19), w ćwierćfinale Zuzannę Jarosz (21:5, 21:8), w eliminacjach Kingę STOKFISZ (21:19, 21:14).

 

Złoto dla Veroniki
W grze podwójnej dziewcząt (GD U15) Veronika Stankevich (SKB) /Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna) były najlepsze i za zwycięstwo odebrały z rąk prezesa PZBad., medale złote. W finale pokonały 2:0 (21:9, 21:15) Anna Gaszkiewicz/Kaja Ziółkowska (LKS Technik Głubczyce/UKS Wschodnia 12 Kielce).

Medal brązowy dla Ulyany i Oliwki
Kolejny medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona – brązowy zdobyła, w kat. GD U19 – para deblowa Oliwia Niedźwiedzka/Ulijana Volska. To duży sukces suwalskich badmintonistek — trzecie miejsce. Ulyana grała z bardzo młodą Oliwką Niedźwiedzką i dotarły do półfinału. W meczu o finał uległy bardziej ogranym, już z dużymi sukcesami deblistkom Anna Czuchra/Julia Piwowar (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice). Obiecujący wynik i perspektywa na mocną deblową parę na polskich parkietach. Zwyciężczyniami tej kategorii zostały Julia PŁAWECKA/Daria ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyna).
Bez medalu w grze mieszanej
W kategorii U19 nie powiodło się Ulyanie w parze z Michałem ALEKSANDROWICZEM. Pokonani zostali już w pierwszym starciu turnieju głównego, przegrali 1:2 (21:13, 21:13, 21:19) z późniejszymi triumfatorami — parą Matej RZEPLINSKI/Daria ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyna).

 

Dwa medale brązowe w grze podwójnej chłopców (U19)
Brąz zdobyli: Michał ALEKSANDROWICZ/ Mateusz HOŁUB i para łączona Maksim OVCHINNIKOV (SKB)/ Bartosz WATA (UKS KSBad Kraków). Debliści wracają z brązowymi medalami, a szkoda, bo apetyty były większe tych doświadczonych, zaprawionych w bojach na polskich parkietach Michała i Mateusza były większe. Super spisał się Maksim, który za partnera miał Bartosza Wate z Krakowa, ale z turnieju powinien być zadowolony, bo wraca z brązowym medalem.
Najlepsi w tej kategorii – złoty medal, zdobyła para Maksymilian Danielak/Dawid Perkowski (KKS Ruch Piotrków Tryb./UKS Hubal Białystok).
W grze pojedynczej U19 bez powodzenia rywalizowali Janek Filipowicz i Sebastian Lenczewski, ich rywalizacja zakończyła się na pierwszej rundzie turnieju głównego.

 

Janek Szeszko z brązowym medalem
W kategorii (BS U15) najlepiej z suwalczan spisał się Janek Szeszko, dotarł do strefy medalowej. Dopiero w półfinale musiał uznać wyższość Krzysztofa Podkowińskiego (UKS Hubal Białystok), z którym przegrał po dwóch wyrównanych w setach 17:21, 17:21. Brązowy medal to duży sukces młodego suwalskiego badmintonisty.
W tej kategorii rywalizował także Dominik UŁANOWICZ (SKB Suwałki), który w ćwierćfinale musiał uznać wyższość badmintonisty Bartosza Puńko z KS Badminton Kobierzyce. Dominik uległ Bartoszowi w dwóch setach 16:21 i 20:22.
Mateusz DERDA (SKB), zakończył rywalizację na drugiej rundzie turnieju głównego.
Suwalski Klub Badmintona w Białce Tatrzańskiej reprezentowali: Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mateusz Derda, Veronika Stankiewicz, Wiktoria Banaszewska, Michalina Jaśkiewicz, Natalia Witkowska — w kat. Młodzik. Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebstian Lenczewski, Maksim Ovchennikov, Ulyana Volskaya, Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Maja Janko.
« inne aktualności
linia