• Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Ze srebrem wracają do Suwałk...

27.09.2020

BADMINTON. 

                    Kolejny sukces podopiecznych Jerzego Dołhana

 

 

Od czwartku do niedzieli w Łęcznej rozgrywano finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który odbywał się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie.
Suwalski Klub Badmintona oraz województwo podlaskie reprezentowali juniorzy młodsi: Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski.
 
Miło poinformować, że jeden finał odbył się z udziałem suwalskich badmintonistów, była to gra podwójna chłopców Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub.
O najwyższe trofeum walczyli z parą Jakub MELANIUK /Szymon ŚLEPECKI (UKS Unia Bieruń/LKS Technik Głubczyce). Przeciwnicy suwalczan to debel nr 1 w tej kategorii wiekowej w Polsce.
W pierwszym finałowym secie suwalczanie potrafili, utrzymać kontakt z rywalami z drugiej strony kortu do 8 pkt w drugim secie do 10 pkt. 
Później rywale odskakiwali na kilkupunktową, bezpieczną przewagę.
Były momenty, gdzie suwalczanie próbowali nawiązać walkę, jak pokazuje, końcowy wynik badmintoniści z Suwałk mogli, w Łęcznej odebrać tytuł wicemistrzów Polski Junior Młodszy (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). W tym finale nie zawiedli faworyci Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki — byli poza zasięgiem naszych deblistów.
Gratulujemy Michałowi i Mateuszowi wielkiego sukcesu. Chłopcy, być wicemistrzem to być, drugą parą deblową w Polsce — to wielka radość dla zawodników, trenera, rodziców dla klubu.
Życzymy młodym suwalskim badmintonistom kolejnych sukcesów.
 
W sobotę w ćwierćfinale z turniejem musiał pożegnać się debel Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.
Szkoda, że druga suwalska para deblowa (wyżej kwalifikowana) Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski nie pokazała pełni swoich umiejętności — w ćwierćfinale swój pojedynek przegrali na własne życzenie.
Na korcie widoczny był brak koncentracji, woli walki, brak wiary w końcowy sukces i efekt taki, że musieli uznać wyższość pary, którą można było pokonać — brązowy medal był na wyciągnięcie ręki.
Śmiało możemy powiedzieć, że mamy w suwalskim klubie badmintona dwie bardzo dobre pary debla męskiego, pary, w których drzemie wielki potencjach. 
Chłopcy, więcej potu podczas treningu, więcej wiary w swoje umiejętności i będzie jeszcze lepiej — wszak WIARA CZYNI CUDA!
 
Pozostałe finały:
Szymon Ślepecki/Julia Pławecka (LKS Technik Głubczyce/UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 21:10, 20:22, 21:10 Jakub Melaniuk/Daria Zimnol (UKS Unia Bieruń/
Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń) (2:0) 21:13, 21:11 Anastasiia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok)
Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) (2:1) 21:17, 15:21, 21:17 Mikołaj Szymanowski
Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 15:21, 21:14, 21:12 Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna)
 
JAK ZAWODNICY SKB SUWAŁKI GRALI w ŁĘCZNEJ
Gra pojedyncza chłopców:
I RUNDA
Jan Filipowicz - M. Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) 11:21, 21:18, 11:21
Sebastian Lenczewski - W. Kamiński (UKS Bursztyn Gdańsk) 21:16, 22:24, 21:13
Mateusz Hołub - Błażej Lange (MKB Lednik Miastko) 21:11, 21:13
II RUNA
Mateusz Hołub - Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) 10:21, 9:21
Sebastian Lenczewski - A. Niczyporuk (AZSUW Warszawa) 6:21, 8:21
 
Gra podwójna chłopców:
J. Filipowicz/S. Lenczewski
I runda: wolny los
II runda: Adrian Kowal(MKS Stal Nowa Dęba)/Konrad Krystek(Orbitek Straszęcin) 21:17, 21:16
Ćwierćfinał: Tomasz Buza (UKS Milenium Warszawa)/Maksymilian Danielak (KS Ruch Piotrków Tryb). 19:21, 17:21
M. Aleksandrowicz/M. Hołub
I runda: wolny los
II runda: Dominik Kłaput (Unia Bieruń)/M. Mieczągowski (AZSUŚ Katowice) 21:8, 21:8
Ćwierćfinał: Kacper Górniak/Piotr Heinke (Chojnik Jelenia Góra) 21:13, 21:17
półfinał: Bartosz Krajewski/Adrian Krawczyk (ABRM Warszawa) 22:20, 21:15
 
FINAŁ: Jakub Melaniuk (Unia Bieruń)/Szymon Ślepecki (Technik Głubczyce) 10:21, 15:21
 
Gra mieszana:
I runda:
M. Aleksandrowicz(SKB)/Julia Pająk (Orlicz Suchedniów)-
M. Podkowiński(Hubal)/M. Muszyńska (Plesbad Pszczyna) 21:9, 22:20
II runda: P. Liszka/J.Podedworny (Dwójka Bytów) 21:23, 21:18, 13:21
 
W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Plesbad Pszczyna


 

Od czwartku do niedzieli w Łęcznej rozgrywano finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który odbywał się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie.
Suwalski Klub Badmintona oraz województwo podlaskie reprezentowali juniorzy młodsi: Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski.
 
Miło poinformować, że jeden finał odbył się z udziałem suwalskich badmintonistów, była to gra podwójna chłopców Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub.
O najwyższe trofeum walczyli z parą Jakub MELANIUK /Szymon ŚLEPECKI (UKS Unia Bieruń/LKS Technik Głubczyce). Przeciwnicy suwalczan to debel nr 1 w tej kategorii wiekowej w Polsce.
W pierwszym finałowym secie suwalczanie potrafili, utrzymać kontakt z rywalami z drugiej strony kortu do 8 pkt w drugim secie do 10 pkt. 
Później rywale odskakiwali na kilkupunktową, bezpieczną przewagę.
Były momenty, gdzie suwalczanie próbowali nawiązać walkę, jak pokazuje, końcowy wynik badmintoniści z Suwałk mogli, w Łęcznej odebrać tytuł wicemistrzów Polski Junior Młodszy (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). W tym finale nie zawiedli faworyci Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki — byli poza zasięgiem naszych deblistów.
Gratulujemy Michałowi i Mateuszowi wielkiego sukcesu. Chłopcy, być wicemistrzem to być, drugą parą deblową w Polsce — to wielka radość dla zawodników, trenera, rodziców dla klubu.
Życzymy młodym suwalskim badmintonistom kolejnych sukcesów.
 
W sobotę w ćwierćfinale z turniejem musiał pożegnać się debel Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.
Szkoda, że druga suwalska para deblowa (wyżej kwalifikowana) Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski nie pokazała pełni swoich umiejętności — w ćwierćfinale swój pojedynek przegrali na własne życzenie.
Na korcie widoczny był brak koncentracji, woli walki, brak wiary w końcowy sukces i efekt taki, że musieli uznać wyższość pary, którą można było pokonać — brązowy medal był na wyciągnięcie ręki.
Śmiało możemy powiedzieć, że mamy w suwalskim klubie badmintona dwie bardzo dobre pary debla męskiego, pary, w których drzemie wielki potencjach. 
Chłopcy, więcej potu podczas treningu, więcej wiary w swoje umiejętności i będzie jeszcze lepiej — wszak WIARA CZYNI CUDA!
 
Pozostałe finały:
Szymon Ślepecki/Julia Pławecka (LKS Technik Głubczyce/UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 21:10, 20:22, 21:10 Jakub Melaniuk/Daria Zimnol (UKS Unia Bieruń/
Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń) (2:0) 21:13, 21:11 Anastasiia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok)
Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) (2:1) 21:17, 15:21, 21:17 Mikołaj Szymanowski
Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 15:21, 21:14, 21:12 Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna)
 
JAK ZAWODNICY SKB SUWAŁKI GRALI w ŁĘCZNEJ
Gra pojedyncza chłopców:
I RUNDA
Jan Filipowicz - M. Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) 11:21, 21:18, 11:21
Sebastian Lenczewski - W. Kamiński (UKS Bursztyn Gdańsk) 21:16, 22:24, 21:13
Mateusz Hołub - Błażej Lange (MKB Lednik Miastko) 21:11, 21:13
II RUNA
Mateusz Hołub - Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) 10:21, 9:21
Sebastian Lenczewski - A. Niczyporuk (AZSUW Warszawa) 6:21, 8:21
 
Gra podwójna chłopców:
J. Filipowicz/S. Lenczewski
I runda: wolny los
II runda: Adrian Kowal(MKS Stal Nowa Dęba)/Konrad Krystek(Orbitek Straszęcin) 21:17, 21:16
ćwierćfinał: Tomasz Buza(UKS Milenium Warszawa)/Maksymilian Danielak(KS Ruch Piotrków Tryb). 19:21, 17:21
M. Aleksandrowicz/M. Hołub
I runda: wolny los
II runda: Dominik Kłaput(Unia Bieruń)/M. Mieczągowski(AZSUŚ Katowice) 21:8, 21:8
ćwierćfinał: Kacper Górniak/Piotr Heinke(Chojnik Jelenia Góra) 21:13, 21:17
półfinał: Bartosz Krajewski/Adrian Krawczyk(ABRM Warszawa) 22:20, 21:15
 
FINAŁ: Jakub Melaniuk(1, Unia Bieruń)/Szymon Ślepecki(Technik Głubczyce) 10:21, 15:21
 
Gra mieszana:
I runda:
M. Aleksandrowicz(SKB)/Julia Pająk(Orlicz Suchedniów)-
M. Podkowiński(Hubal)/M. Muszyńska(Plesbad Pszczyna) 21:9, 22:20
II runda: P. Liszka/J.Podedworny(3/4, Dwójka Bytów) 21:23, 21:18, 13:21
 
W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Plesbad Pszczyna
« inne aktualności
linia