SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

Historia Klubu

KSIĄŻKI

"Suwalski Klub Badmintona 1987 –2017" Wydanie drugie – uzupełnione autor Jerzy Szleszyński (plik pdf do pobrania - ok. 10MB) (okładka 1, okładka 2)

,,Suwalski Klub Badmintona, 16 XI 1987 - 16 XI 2013", autor Jerzy Szleszyński (plik pdf do pobrania - ok. 4MB)

SKB Litpol-Malow Suwałki − (do 1992 Polambad Suwałki, do 1999 SKB Suwałki), suwalski klub badmintona utworzony w 1987 roku, obecnie grający w Victor Ekstraklasa, trzynastokrotny mistrz Polski. Połowa zawodników kadry Polski w badmintonie, która brała udział w Igrzyskach Olimpijskich 2012 pochodziła z tego klubu.

Sezony w Victor Ekstraklasa

  •     2017/2018 – 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2016/2017 – 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2015/2016 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2014/2015 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)    
  •     2013/2014 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2012/2013 - 2 miejsce
  •     2011/2012 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2010/2011 - 2 miejsce
  •     2009/2010 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2008/2009 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2007/2008 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2006/2007 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2005/2006 - 2 miejsce
  •     2004/2005 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2003/2004 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2002/2003 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2001/2002 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     2000/2001 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     1999/2000 - 2 miejsce
  •     1998/1999 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     1997/1998 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
  •     1996/1997 - 5 miejsce
  •     1995/1996 - 4 miejsce
  •     1994/1995 - 6 miejsce
  •     1993/1994 - 3 miejsce
  •     1992/1993 - 5 miejsce
  •     1991/1992 - 9 miejsce
  •  

Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów - medaliści

    Gra pojedyncza kobiet
 
    2018- Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
    2015 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
    2013 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
    2002 - Agata Rzepczyk - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    1999 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    1998 - Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    1996 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)

 

    1995 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)

Gra pojedyncza kobiet

  •     2018- Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
  •     2015 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
  •     2013 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
  •     2008 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
  •     2007 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
  •     2005 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
  •     2004 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
  •     2002 - Agata Rzepczyk - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     1999 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     1998 - Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     1996 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     1995 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)


Gra pojedyncza mężczyzn

    2016 - Maciej Poulakowski - 3 miejsce (brąz)
    2009 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Adam Cwalina - 3 miejsce (brąz)
    2006 - Dariusz Zięba - 2 miejsce (srebro)
    2005 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2004 - Jacek Niedźwiedzki - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2003 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2003 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    2002 - Jacek Niedźwiedzki - 2 miejsce (srebro)
    2002 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    2001 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2000 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2000 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    1998 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    1997 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    1995 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
    1994 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
    1993 - Artur Zbroński - 3 miejsce (brąz)

Gra podwójna kobiet  

  •     2018 - Kornelia Marczak(Plesbad Pszyczyna)/Magdalena Witek(SKB) - 3 miejsce (brąz)
  •     2017 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)
  •     2016 - Monika Bieńkowska/Magdalena Witek - 3 miejsce (brąz)
  •     2015 - Monika Bieńkowska/Magdalena Witek - 2 miejsce (srebro)
  •     2014 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 3 miejsce (brąz)
  •     2013 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)
  •     2012 - Kamila Augustyn i Joanna Szleszyńska-Łogosz - 2 miejsce (srebro)
  •     2011 - Małgorzata Kurdelska - 2 miejsce (srebro)
  •     2009 - Małgorzata Kurdelska - 1 miejsce (złoto)
  •     2008 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2008 - Małgorzata Kurdelska - 2 miejsce (srebro)
  •     2007 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2006 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2006 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     2005 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2005 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2004 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2004 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     2003 - Paulina Matusewicz - 1 miejsce (złoto)
  •     2003 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     2002 - Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoto)
  •     2001 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoto)
  •     2001 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
  •     1999 - Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoty)
  •     1998 - Małgorzata Jura i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)


Gra podwójna mężczyzn

  •     2018 - Łukasz MOREŃ (SKB Suwałki/Wojciech SZKUDLARCZYK(3/4, Hubal) - 2. miejsce (srebro)
  •     2017 - Adam Cwalina/Robert Mateusiak (Hubal) - 1. miejsce (złoto)
  •     2016 - Adam Cwalina/Przemysław Wacha (Technik) - 1. miejsce (złoto)
  •     2016 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (Hubal) - 2. miejsce (srebro)
  •     2015 - Adam Cwalina/Przemysław Wacha (Technik) - 1. miejsce (złoto)
  •     2015 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczy (Sport-Art Lubin) - 2. miejsce (srebro)
  •     2014 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (Technik) - 1 miejsce (złoto)
  •     2014 - Adam Cwalina/Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
  •     2013 - Adam Cwalina/Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
  •     2012 - Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
  •     2012 - Łukasz Moreń - 2 miejsce (srebro)
  •     2011 - Adam Cwalina i Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
  •     2011 - Łukasz Moreń - 2 miejsce (srebro)
  •     2010 - Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
  •     2009 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2009 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
  •     2008 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2008 - Adam Cwalina - 2 miejsce (srebro)
  •     2008 - Maciej Kowalik i Michał Rogalski - 3 miejsce (brąz)
  •     2008 - Łukasz Moreń i Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
  •     2007 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2007 - Kamil Raszkiewicz - 3 miejsce (brąz)
  •     2007 - Adam Cwalina - 3 miejsce (brąz)
  •     2006 - Jacek Hankiewicz - 2 miejsce (srebro)
  •     2006 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 3 miejsce (brąz)
  •     2005 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2005 - Jacek Hankiewicz - 2 miejsce (srebro)
  •     2004 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2004 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
  •     2003 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2003 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
  •     2003 - Jacek Niedźwiedzki i Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
  •     2002 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2002 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
  •     2001 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2001 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2000 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
  •     2000 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
  •     1999 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)  

Gra mieszana

  •     2018 - Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN (SKB) - 1 miejsce (złoto)
  •     2017 - Łukasz Moreń/Kamila Augustyn - 3 miejsce (brąz) 
  •     2016 - Michał Łogosz/Magdalena Witek - 3. miejsce (brąz)
  •     2015 - Michał Łogosz/Kamila Augustyn - 2. miejsce (srebro)
  •     2015 - Miłosz Bochat(MLKS Solec Kuj.)/Magdalena Witek - 3. miesjce (brąz)
  •     2014 - Łukasz Moreń/Kamila Augustyn - 2 miejsce (srebro)
  •     2013 - Michał Łogosz i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)    
  •     2012 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
  •     2010 - Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
  •     2009 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
  •     2009 - Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
  •     2008 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2008 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2008 - Adam Cwalina i Małgorzata Kurdelska - 3 miejsce (brąz)
  •     2007 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2007 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2006 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
  •     2006 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2005 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złoto)
  •     2005 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2004 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
  •     2004 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2003 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
  •     2003 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2002 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
  •     2002 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2001 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
  •     2001 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
  •     2000 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
  •     1999 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złot0)
  •     1996 - Jacek Niedźwiedzki i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
     

Igrzyska Olimpijskie

Zawodnicy klubu biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich

Rio de Janeiro 2016

   Adam Cwalina

Londyn 2012

    Kamila Augustyn
    Adam Cwalina
    Michał Łogosz

Pekin 2008

    Robert Mateusiak
    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak
    Nadieżda Kostiuczyk

Ateny 2004

    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak

(awans wywalczyła też Nadzieżda Kostiuczyk (w deblu z Kamilą Augustyn - Piast Słupsk), ale  w IO nie wystartowała bowiem Białoruski Komitet Olimpijski (pod przewodnictwem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, nie wyraził zgody na skrócenie jej karencji po zmianie obywatelstwa (w 2002 r z białoruskiego na polskie)  

Sydney 2000
    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak

Wersja do druku

Aktualności

Jerzy Szleszyński nowym prezesem SKB

09.09.2018

Nowym prezesem Zarządu Suwalskiego Klubu Badmintona został „stary” prezes Jerzy Szleszyński. Wyboru, jednogłośnie, prezesa, zarządu oraz komisji rewizyjnej dokonało 27 z 94 członków klubu, którzy wzięli udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym SKB. 

Od poniedziałku zawodnicy wznawiają treningi i ruszają zapisy

06.09.2018
Już w poniedziałek 10.09. w Szkole Podstawowej nr 10 Suwałki ul. Antoniewicza 5 rozpoczną sę treningi zawodników SKB i uczniów klas sportowych i zapisy do grup początkujących. 
 
Rozpoczęcie treningów w poniedziałek 10.09.2018.
1. Grupa zawodników z klasy IV i V godz 16.00 do godz 17.30  Trener Jerzy Szuliński
2. Grupa zawodników z klas V i VI i VII godz.17.30 do godz 19.00 Trener Olga Stankiewicz
3. Grupa początkująca  godz. 19.00 do godz 20..00   Trener Bogdan Krysiak i Olga Stankiewicz.
 
Informacja o zapisach do grupy początkujących w Klubie SKB, u trenerów lub bezpośrednio przed zajęciami o godz 19.00
linia